Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2009, 11:49

autor: Maciej Śliwiński

Co przyniesie Cataclysm do świata World of Warcraft?

Wszyscy fani World of Warcraft z pewnością oczekują już BlizzCona 2009, na którym spodziewane jest potwierdzenie krążących od jakiegoś czasu po sieci rewelacji dotyczących trzeciego dodatku do gry. Na forach strony MMO-Champion.com ukazało się ciekawe podsumowanie tego, co do tej pory wiemy na temat Cataclysmu.

Wszyscy fani World of Warcraft z pewnością oczekują już BlizzCona 2009, na którym spodziewane jest potwierdzenie krążących od jakiegoś czasu po sieci rewelacji dotyczących trzeciego dodatku do gry. Na forach strony MMO-Champion.com ukazało się ciekawe podsumowanie tego, co do tej pory wiemy na temat Cataclysmu.

Co przyniesie Cataclysm do świata World of Warcraft? - ilustracja #1

Warto pamiętać, że żadna z tych informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Blizzarda, jednak w przypadku tej firmy można było się tego spodziewać. Twórcy WoW jak zwykle czekają na jakieś wielkie wydarzenie w branży gier, aby zaprezentować światu swoje nowe projekty, a w najbliższej przyszłości czekają nas aż dwa tego rodzaju wydarzenia – targi GamesCom oraz BlizzCon 2009 w Anaheim.

Co wiemy, nieoficjalnie, o nowym projekcie Blizzarda do tej pory? World of Warcraft: Cataclysm będzie trzecim dodatkiem do tego popularnego MMO, jednak pierwszym, który nie wprowadzi do świata Azerothu nowego kontynentu. Zamiast tego solidnym zmianom ulegną znane do tej pory obszary oraz zostanie otwarte kilka stref niedostępnych do tej pory dla graczy (Gilneas – miasto Worgenów, czy Uldum). Wpływ jaki Cataclysm będzie miał na znane obecnie rejony Azerothu w założeniach twórców ma być na prawdę duży. Część z nich zostanie zalana przez szalejącą powódź, miastu Orków będzie groziło zniszczenie, przez co rasa ta dostanie prawdopodobnie nową lokację, znacząco zmienią się poziomy doświadczenia mobów w niektórych miejscach, przykładowo Azshara będzie przeznaczona dla graczy o niższym stażu gry niż dotychczas (między 10 a 20 levelem).

Dodatek zwiększy także do 85 maksymalny poziom doświadczenia naszej postaci. Zdobycie tych pięciu leveli nie ma być jednak prostym zadaniem, Blizzard chce, aby każdy kolejny awans bohatera był dość ważnym wydarzeniem. Początkowo wszystko wskazywało, że najbardziej rozwinięte postaci z gry będą posiadały 90 poziom, jednak obecnie wydaje się, że Blizzard chce wprowadzić jeszcze kilka dodatków po drodze do 100 levelu. Pozostając w temacie bohaterów, warto też dodać, że razem z dodatkiem prawdopodobnie nie zostaną wprowadzone nowe klasy postaci. Otrzymamy za to dwie zupełnie nowe rasy – Worgenów po stronie Przymierza oraz Gobliny walczące dla Hordy. Zamiast kolejnych klas, zostaną wprowadzone nowe kombinacje łączące istniejące już rasy z profesjami bohaterów.

Co jeszcze nowego może znaleźć się w nadchodzącym dodatku? Wiele wskazuje, że pomiędzy Kalimdorem i Wschodnim Królestwem będzie można przemieszczać się drogą powietrzną. To właśnie dzięki podniebnym podróżom będziemy mieli możliwość odwiedzenia niektórych niedostępnych do tej pory lokacji w świecie Azerothu. Spore zmiany dotkną również liczne podziemia w grze. Część z nich dostępna będzie prawdopodobnie dopiero po zdobyciu 80 poziomu doświadczenia, a co za tym idzie spotkamy w nich tylko najbardziej doświadczonych graczy. Więcej na temat potencjalnych nowości, które wprowadzi dodatek do World of Warcraft przeczytacie pod tym adresem.