Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2010, 09:08

autor: Jiker

Będzie demo Darksiders

Niezadowalająca sprzedaż Darksiders musiała dać koncernowi THQ wiele do myślenia. Aby ratować sytuację firma podjęła decyzję o wydaniu oficjalnej wersji demonstracyjnej, której premiera w ramach PlayStation Network oraz Xbox Live odbędzie się w przyszłym tygodniu – dokładnie rzecz ujmując, 25 lutego.

Nie tak duża jak zakładano sprzedaż Darksiders musiała dać koncernowi THQ wiele do myślenia. Aby doprowadzić do poprawy sytuacji firma podjęła decyzję o wydaniu oficjalnej wersji demonstracyjnej, której premiera w ramach PlayStation Network oraz Xbox Live odbędzie się w przyszłym tygodniu – dokładnie rzecz ujmując, 25 lutego.

Za sprawą demonstracji przetestujemy 90-minutowy poziom, rozgrywany w Katedrze Zmierzchu. Twórcy chcą w ten sposób zaserwować graczom próbkę pełnej wersji produkcji, która umożliwi im zapoznanie się z wieloma zróżnicowanymi mechanizmami dzieła studia Vigil Games.

Interesujące jest to, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele Vigil Games twierdzili, że dema Darksiders nie będzie. Podobno głównym problemem był brak środków finansowych, które pozwalałaby na sfinansowanie przedsięwzięcia. Jak widać, pieniądze jednak się znalazły – najprawdopodobniej pochodzą one ze sprzedaży Darksiders.

Będzie demo Darksiders - ilustracja #1

W chwili obecnej jedna z najciekawszych pozycji początku 2010 roku sprzedała się według nieoficjalnych informacji w nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy (za serwisem VGChartz.com). Wydawca THQ po zaledwie dwóch tygodniach obecności gry na światowym rynku został zmuszony wdrożyć niższą cenę sugerowaną, co jednoznacznie wskazywało na mniejsze zainteresowanie dziełem Vigil Games.

Czy demo będzie w stanie zwiększyć sprzedaż Darksiders? Można się spodziewać, że jeśli zaserwowany za jego sprawą fragment rozgrywki zostanie odpowiednio dopracowany i w sposób wyjątkowy zaprezentuje największe atuty gry (czyli tak, jak chcą tego sami twórcy), to plan THQ może się powieść.

Europejska premiera Darksiders odbyła się 8 stycznia bieżącego roku. Produkcja wydana na Xboksa 360 i PlayStation 3 spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony branżowych mediów – średnia z wystawionych not kształtuje się obecnie na poziomie 82-83% (za Metacritic.com). Niezadowalające rezultaty Darksiders nie wpłynęły negatywnie na przyszłość serii. Potwierdzono to w ostatnim raporcie finansowym THQ, w którym kontynuacja gry została zapowiedziana na okres od 1 kwietnia 2011 do 31 marca 2012 roku.