Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2010, 09:43

autor: Maciej Śliwiński

Drugie DLC do Assassin's Creed II już w czwartek

Drugie DLC do Assassin’s Creed II, zatytułowane Bonfire of the Vanities, zadebiutuje 18 lutego, czyli w najbliższy czwartek. Taką informację przekazał Ubisoft za pośrednictwem wpisu na mikroblogu Twitter.

Drugie DLC do Assassin’s Creed II, zatytułowane Bonfire of the Vanities, zadebiutuje 18 lutego, czyli w najbliższy czwartek. Taką informację przekazał Ubisoft za pośrednictwem wpisu na mikroblogu Twitter.

Kolejne uzupełnienie fabuły Assassin’s Creed II będzie nieco droższe od pierwszego DLC – cenę ustalono na 4,99 dolarów lub 400 punktów Microsoftu - i trafi oczywiście do usług Xbox Live oraz PlayStation Network.

Bonfire of the Vanities będzie kontynuacją wydarzeń zaprezentowanych przez Ubisoft w pierwszym, wydanym w styczniu DLC, zatytułowanym Battle of Forli. Graczom udostępnione zostaną zamknięte dotychczas tereny Florencji, a akcja skupi się na próbie zabójstwa mnicha o imieniu Savonarola. Razem z datą premiery Ubisoft zaprezentował również dwa obrazki z nadchodzącego DLC. Pierwszy z nich prezentuje nową, nieznaną do tej pory lokalizację we Florencji, na drugim widzimy moment zamachu na wspomnianego mnicha.


Drugie DLC do Assassin's Creed II już w czwartek - ilustracja #1
Drugie DLC do Assassin's Creed II już w czwartek - ilustracja #2


Niestety z drugiego rozszerzenia do Assassin’s Creed II nie będą się mogli cieszyć polscy posiadacze konsol Xbox 360 i zlokalizowanej wersji gry. Podobnie jak w przypadku Battle of Forli, DLC nie będzie współpracowało z polską wersją gry. O problemie pisaliśmy w tym miejscu. Drobnym pocieszeniem jest to, że przynajmniej właściciele PlayStation 3 mogą spać spokojnie i bez obaw czekać na Bonfire of the Vanities.

Problemu z dodatkami nie będą mieć za to posiadacze komputerów osobistych. Assassin’s Creed II w wersji na tę platformę zadebiutuje już 4 marca (również w Polsce), a gra będzie uzupełniona o dwa wydane oddzielnie dodatki.