Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2010, 10:07

autor: Jiker

Disney zapowiada Toy Story 3: The Video Game

Firma Disney Interactive Studios potwierdziła oficjalnie fakt rozpoczęcia prac nad grą Toy Story 3: The Video Game, bazującą na fabule tegorocznego filmu animowanego studia Pixar. Produkcja zostanie wydana na wszystkich istotnych platformach: PC, Xboksie 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS i PSP. Debiut odbędzie się 15 i 18 czerwca bieżącego roku (odpowiednio w USA i w Europie).

Firma Disney Interactive Studios potwierdziła oficjalnie fakt rozpoczęcia prac nad grą Toy Story 3: The Video Game, bazującą na fabule tegorocznego filmu animowanego studia Pixar. Produkcja zostanie wydana na wszystkich istotnych platformach: PC, Xboksie 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS i PSP. Debiut odbędzie się 15 i 18 czerwca bieżącego roku (odpowiednio w USA i w Europie), czyli równolegle z obrazem kinowym.

Disney zapowiada Toy Story 3: The Video Game - ilustracja #1

Kadr z filmu Toy Story 3

Toy Story 3 zaserwuje za sprawą trybu Toy Box sandboksowy model rozgrywki – gracz wcielający się w Buzza oraz Woody’ego będzie mógł zwiedzać obszerny świat gry i realizować różnego rodzaju zadania zlecane przez zamieszkujące go zabawki. Opcja Toy Box pozwoli nam kreować własne historie i sytuacje, zwiększając tym samym żywotność samej gry.

W Toy Story 3 nie zabraknie również trybu fabularnego, prezentującego filmowe wydarzenia uzupełnione o kilka nowych historii. Ponownie wcielimy się tu zatem w Buzza i Woody’ego, podejmując próbę zaradzenia trudnej sytuacji, jaka spotkała zabawki po tym, jak Andy – ich właściciel – wyjechał z miasta w celu kontynuacji nauki na uniwersytecie. Gra zostanie rozbudowana względem obrazu kinowego – gracze dotrą do nowych lokacji, napotkają wiele ciekawych postaci, a także podejmą się realizacji dodatkowych zadań.

Toy Story 3: The Video Game zostanie opracowane przez studio Avalanche Software (mające w dorobku m.in. serię platformówek Tak) które może liczyć na nieustanną pomoc ze strony firmy Pixar. Dwa poprzednie filmy z cyklu Toy Story zostały wydane w latach 1995 i 1999. W obu przypadkach na rynek trafiły również gry, bazujące na historiach ich bohaterów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.