Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2009, 08:22

autor: Elrond

8lb Gorilla - nowe, wewnętrzne studio Electronic Arts do „zadań specjalnych”

Wygląda na to, iż „nienasycona” firma Electronic Arts, która dzierży w swoich rękach sporą część rynku elektronicznej rozgrywki, wzięła na celownik kolejnych klientów. Mowa o posiadaczach iPhone’ów, ale nie tych zainteresowanych takimi hitami jak The Sims 3, Need For Speed Undercover czy Tiger Woods PGA Tour a niskobudżetowymi, nieskomplikowanymi grami.

Wygląda na to, iż „nienasycona” firma Electronic Arts, która dzierży w swoich rękach sporą część rynku elektronicznej rozgrywki, wzięła na celownik kolejnych klientów. Mowa o posiadaczach iPhone’ów, ale nie tych zainteresowanych takimi hitami, jak: The Sims 3, Need For Speed Undercover czy Tiger Woods PGA Tour, a niskobudżetowymi, nieskomplikowanymi grami.

W tym celu w ramach firmy matki, Elektronicy powołali do życia 8lb Gorilla – „mikro” studio złożone z dwudziestokilkuletnich programistów, którzy dostali praktycznie wolną rękę i duży kredyt zaufania od kierownictwa Electronic Arts. Ich zadaniem jest tworzenie prostych gier na iPhone'a, które będzie można zakupić w App Store, wydając na ten cel nie więcej niż 99 centów (ok. 3,10 zł). Co więcej, produkcje te miałyby się ukazywać dość regularnie – obecne założenie to jedna gra na miesiąc.

8lb Gorilla - nowe, wewnętrzne studio Electronic Arts do „zadań specjalnych” - ilustracja #1
Zombies & Me

Pierwszą pozycją tworzoną przez nowe studio Elektroników jest Zombies & Me, bardzo prosta gra, w której kierując bliżej nieokreślonym osobnikiem, musimy zwabiać hordy zombie w miejsca zrzutów bomb. Oczywiście z biegiem czasu nieumarłych jest coraz więcej, tak więc musimy nieźle się nakombinować, aby nie stać się ich pożywieniem. Według przedstawicieli 8lb Gorilla, przeciętny tester gier był w stanie zrozumieć zasady rozgrywki w Zombies & Me w ciągu 5-10 sekund – jak więc widać, produkcje nowego studia EA skierowane są do graczy, którzy chcą pobawić się „szybko, łatwo i przyjemnie”.