Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 21

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Rabbids Heroes
Rabbids Heroes

Logiczne prace wstrzymane

Kolekcjonerska gra karciana, będąca humorystyczną odpowiedzią firmy Ubisoft na popularność takich produkcji, jak Hearthstone: Heroes of Warcraft czy The Elder Scrolls: Legends. Głównymi bohaterami Rabbids: Heroes są tytułowe "kórliki", które pojawiły się po raz pierwszy w grach z serii Rayman, a następnie doczekały się własnego cyklu gier, a nawet animowanego serialu telewizyjnego. Rozgrywka koncentruje się tu na kolejnych pojedynkach szalonych kórlików, reprezentujących kilka różnych profesji, takich jak rycerz, mag, wojownik ninja, naukowiec lub łowca, a jej celem jest zdobycie tytułu mistrza i dotarcie na księżyc, skąd oryginalnie pochodzą sympatyczne zwierzaki. Podczas pojedynków wykorzystujemy karty, wybrane uprzednio ze stopniowo kompletowanej talii, liczącej w sumie 200 elementów, a kolejne sukcesy pozwalają oczywiście na sukcesywne rozwijanie naszej postaci. Całość oprawiona została w charakterystyczną, kreskówkową grafikę oraz sporą dawkę absurdalnego humoru.

AND

Battle Ages
Battle Ages

Strategiczne 12 listopada 2015

Strategia czasu rzeczywistego dystrybuowana w modelu free-to-play. Produkcja, będąca dziełem zespołu DR Studios, pozwala graczom na przeprowadzenie cywilizacji przez kolejne etapy rozwoju: od epoki kamienia przez starożytność, średniowiecze i renesans, aż po końcówkę XIX wieku. Na starcie otrzymujemy do dyspozycji prostą osadę, która z czasem nie tylko zwiększa rozmiary, lecz także wzbogacana jest o nową zabudowę. Budynki przemysłowe i militarne zapewniają dostęp do rozmaitych ulepszeń, nowych technologii oraz jednostek wojskowych, a ich rodzaj i dostępność uzależnione są od epoki, w jakiej aktualnie znajduje się kontrolowana przez nas nacja. Starcia z wojskami przeciwników zostały znacznie uproszczone — gracz pozbawiony jest bezpośredniego wpływu na poczynania swoich oddziałów, a wynik potyczki zależy w dużej mierze od liczebności jednostek przypadających na każdą ze stron konfliktu. Battle Ages pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w wieloosobowym wariancie rozgrywki. Fabularnym zadaniom towarzyszy oparty na rywalizacji tryb PvP, pozwalający na atakowanie cywilizacji innych graczy. Pozytywny obraz całości, tworzony również przez stosunkowo ładną oprawę graficzną, psują ograniczenia wynikające z modelu F2P — czas potrzebny na wykonanie kolejnych zadań jest sztucznie wydłużany, a można go skrócić poprzez dokonywanie rozmaitych mikrotransakcji.

AND

Heroes of Incredible Tales
Heroes of Incredible Tales

RPG 7 lipca 2016

Mobilne RPG akcji stworzone przez koreańskie studio NAT Games pod wodzą Yong-Hyun Parka, jednego z czołowych twórców takich hitów, jak Lineage II i TERA. Heroes of Incredible Tales (w skrócie HIT) pierwotnie ukazało się w 2015 roku wyłącznie w Korei, a rok później tytuł został wydany na całym świecie. W grze wcielamy się w jednego z kilku dostępnych wojowników i ruszamy w niebezpieczną podróż po świecie fantasy, by walczyć z hordami potworów. Kampania fabularna prowadzi gracza przez szereg misji, w trakcie których bohater lub bohaterka przemieszcza się po trójwymiarowych planszach (z widokiem z góry) i walczy z napotkanymi po drodze przeciwnikami za pomocą broni białej i magii. Starcia są dynamiczne i mają charakter czysto zręcznościowy, a kluczem do sukcesu jest zachowanie płynności i nabijanie jak najdłuższych sekwencji ciosów. Jak na RPG przystało, Heroes of Incredible Tales oferuje system rozwoju postaci, który pozwala wykupić nowe umiejętności i wyposażenie za zdobyte w grze kryształy.

AND

Chronicle: Runescape Legends
Chronicle: Runescape Legends

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape studia Jagex Ltd. Rozgrywka nastawiona jest głównie na zabawę w trybie multiplayer i odznacza się nietypową mechaniką, stanowiącą swoiste odwrócenie klasycznych zasad gier karcianych. W grze budujemy swoją talię kart, podzielonych na dwie grupy: karty walki oraz przygody. Cała oryginalność rozgrywki polega jednak na tym, że nie używamy ich przeciwko naszemu rywalowi, lecz stawiamy określone wyzwania przed własnym bohaterem, który dzięki temu zdobywa punkty ataku, punkty życia czy też złoto. Całość ma na celu jak najlepsze przygotowanie protagonisty do finałowego pojedynku z przeciwnikiem, do którego dochodzi po pięciu rundach zabawy – o ile żaden z graczy nie utraci wcześniej wszystkich punktów życia. Chronicle: Runescape Legends odznacza się atrakcyjną oprawą graficzną – rozgrywka toczy się na niewielkich, trójwymiarowych mapach i towarzyszą jej animacje walczących figurek.

AND

Star Wars: Commander
Star Wars: Commander

Strategiczne 18 września 2014

Osadzona w realiach Gwiezdnych wojen mobilna gra strategiczna, wykorzystująca mechanikę popularnego Clash of Clans. Podczas zabawy opowiadamy się po stronie Imperium lub Rebeliantów, a rozgrywka koncentruje się na rozbudowie bazy, prowadzeniu badań nad technologiami oraz szkoleniu żołnierzy i wysyłaniu ich do boju.

AND

Crashing Season
Crashing Season

Zręcznościowe 25 maja 2016

Zwariowana mobilna gra zręcznościowa autorstwa fińskiego studia Koukoi Games. Fabuła zawiązuje się w chwili, w której bezwzględni myśliwi niszczą skarbiec należący do zwierząt, zaś te postanawiają się zemścić. Odwet przychodzi im jednak na tyle łatwo, że w końcu ambicją zwierzaków staje się przejęcie kontroli nad całym światem. Crashing Season jest dość nietypowym auto-runnerem, w którym kontrolowany przez nas zwierzak pędzi do przodu po zamkniętych poziomach o niewielkich rozmiarach, a jego zadaniem jest przetrwanie ataków kolejnych fal wrogów, unikanie pułapek i nadlatujących kul myśliwych, a także samodzielne przeprowadzanie ataków. Podczas zabawy musimy też realizować szereg zadań dodatkowych, takich jak zebranie określonej liczby monet, jak również walczyć z wymagającymi bossami. Do dyspozycji mamy zaś duży wybór zwierzaków o zróżnicowanych zdolnościach specjalnych, które w miarę postępów w grze możemy dodatkowo rozwijać.

AND

Warbands: Bushido
Warbands: Bushido

Strategiczne 21 lutego 2018

Osadzona w realiach feudalnej Japonii wojenna gra planszowa, będąca debiutancką produkcją rosyjskiego Red Unit Studios. Akcja Warbands: Bushido przenosi nas w czasy średniowieczne, do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie wcielając się w rolę jednego z feudalnych władców, stajemy do walki o wpływy i sławę. Żeby odnieść sukces, musimy wykazać się nie lada sprytem i zmysłem taktycznym, a na naszej drodze stają zróżnicowani przeciwnicy, tacy jak samurajowie, roninowie, klany ninja, piraci oraz najemnicy. Akcja gry ukazana jest w rzucie izometrycznym, a poszczególne mapy przypominają podzieloną na heksagonalne pola planszę. Walki odbywają się w systemie turowym, w którym o zadawanych obrażeniach decyduje rzut kośćmi. W ich trakcie możemy jednak dodatkowo korzystać ze specjalnych kart akcji, oferujących bonusy pokroju dodatkowej szansy na obrażenia krytyczne czy większej liczby punktów akcji. Niezwykle istotny czynnik stanowi też morale, które rośnie po każdej wygranej przez nas potyczce.

AND

Transformers: Earth Wars
Transformers: Earth Wars

Strategiczne 31 maja 2016

Mobilny RTS studia Space Ape Games, bazujący na tzw. Generacji 1, czyli pierwszej i cieszącej się największym uznaniem fanów wersji popularnej marki Transformers. Fabuła gry opowiada o powrocie tytułowych robotów na Ziemię, co staje się pretekstem do kolejnej wojny między dobrymi Autobotami i złymi Deceptikonami. Podczas rozgrywki opowiadamy się po jednej ze stron dysponujących odmiennymi budynkami, technologiami i jednostkami, wśród których znalazło się kilkadziesiąt najpopularniejszych Transformerów. Zabawa koncentruje się na gromadzeniu surowców, rozbudowie bazy i prowadzeniu badań nad nowymi technologiami. Jednocześnie konieczne jest wznoszenie rozmaitych struktur obronnych, będących w stanie odeprzeć najazdy wroga, i zwerbowanie armii, którą wykorzystamy do ataku na jego bazy. Transformers: Earth Wars oferuje rozbudowaną kampanię dla jednego gracza, jednak główną atrakcję stanowi uczestnictwo w sieciowej wojnie, której przebieg zależny jest od potyczek między graczami.

AND

Arma Mobile Ops
Arma Mobile Ops

Strategiczne 28 czerwca 2016

Mobilna odsłona popularnej serii militarnych symulatorów Arma, która, dla odmiany, jest strategią bitewną w stylu Clash of Clans. Grę opracował zespół wydzielony ze studia Bohemia Interactive. Arma Mobile Ops rozgrywa się w czasach współczesnych i przedstawia konflikt zbrojny z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki. W trakcie rozgrywki zajmujemy się rozbudową bazy, gromadzeniem surowców i prowadzeniem badań nad nowymi technologiami. Rzecz jasna, musimy też zabezpieczyć swoją bazę, budując mury, wieżyczki strażnicze, bunkry i inne umocnienia. Jednocześnie rekrutujemy też armię, dzięki której przeprowadzimy inwazję na bazy innych graczy bądź komputerowych przeciwników. Walka jest w dużym stopniu zautomatyzowana, ale przed rozpoczęciem akcji konieczne jest wydanie rozkazów oddziałom, określając kierunek ataku, prędkość ich ruchów oraz taktykę. Arma Mobile Ops oferuje obszerną kampanię solową oraz rozbudowany multiplayer, w którym frakcje graczy toczą ze sobą wielkie wojny. Gra prezentuje atrakcyjną grafikę 3D.

AND

Zombieville USA 2
Zombieville USA 2

Akcji 20 czerwca 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej strzelanki, w której mierzymy się z hordami zombie. Gracze otrzymują dostęp do szeregu rozmaitych broni i gadżetów, pozwalających odpierać fale nieumarłych. Tytuł dysponuje ulepszoną względem pierwszej części oprawą graficzną.

AND

Angry Birds: Ace Fighter
Angry Birds: Ace Fighter

Akcji prace wstrzymane

Strzelanina typu shmup, opracowana przez studio Siamgame Mobile. Zabawa polega na manipulowaniu jedną ze zróżnicowanych jednostek latających w taki sposób, by zdołać ostrzelać nieprzyjaciół i samemu uniknąć trafienia. W trakcie rozgrywki kierujemy motylem, smokiem, rakietą, feniksem, a nawet latającym dywanem, które zróżnicowano pod kątem możliwości bojowych. O ile starcia ze standardowymi oponentami nie sprawiają większych trudności, potyczki z olbrzymimi bossami są w stanie napsuć nieco więcej krwi. Pokonani adwersarze upuszczają rozmaite przedmioty — dzięki nim możemy nie tylko zaopatrywać się w ulepszenia, lecz również w nową, potężniejszą broń. Ponadto, istotną rolę odgrywają duszki, pełniące tutaj rolę skrzydłowych, a kluczem do sukcesu jest ich odpowiedni dobór, w zależności od aktualnej sytuacji na polu bitwy. W Angry Birds: Ace Fighter grać można zarówno w pojedynkę (dla samotników przygotowano fabularną kampanię), jak i z innymi graczami, dzięki wbudowanym trybom opartym na współpracy lub rywalizacji.

AND

Deckstorm: Duel of Guardians
Deckstorm: Duel of Guardians

Logiczne 31 marca 2016

Mobilna karcianka w klimacie fantasy. Deckstorm: Duel of Guardians korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Gra jest osadzona w fantastycznym świecie, w którym po zniszczeniu gwarantującej pokój Świętej Iglicy rozpętuje się chaos. Gracze wcielają się w dawnych strażników Iglicy, których zadaniem jest opanowanie sytuacji. Zabawa w Deckstorm: Duel of Guardians polega na toczeniu pojedynków za pomocą kart reprezentujących postacie, zaklęcia i przedmioty. Istotną rolę odgrywa kompletowanie własnych talii, dopasowanych do naszego stylu rozgrywki. Pomimo rozbudowanej mechaniki, rozgrywka w Deckstorm: Duel of Guardians ma bardzo szybkie tempo, co osiągnięto przez porzucenie podziału na tury – zamiast tego gracze zagrywają karty w tym samym czasie. Sprawia to, że mecze są krótkie, ale intensywne, a ruchy rywala trzeba nie tyle kontrować, co przewidywać. Dodatkowo Deckstorm: Duel of Guardians oferuje rozbudowany system rozwoju kart rodem z gier RPG. Zawarta w grze kampania dla pojedynczego gracza jest wstępem do właściwej rozgrywki w trybie multiplayer.

AND

Battle Champs
Battle Champs

Strategiczne 11 lutego 2015

Mobilna gra strategiczna będąca debiutancką produkcją japońskiego studia BlazeGames. W pracach uczestniczył Akihiko Yoshida, dyrektor artystyczny takich hitów jak Final Fantasy Tactics czy Bravely Default. Battle Champs przypomina słynne Clash of Clans: zadaniem gracza jest zbieranie surowców, rozbudowa osady i obrona jej przed atakami innych uczestników zabawy. Oprócz zwykłych jednostek bojowych, ważną rolę w Battle Champs odgrywają giganty, wykorzystywane w walce. Kampania fabularna została podzielona na szereg zróżnicowanych misji, w których uczymy się zasad zabawy – od tych najbardziej podstawowych, po zaawansowane strategie. Poza tym nie brakuje możliwości zabawy z innymi graczami, z którymi da się łączyć się w grupy walczące z gigantami, wykonywać wspólnie misje na czas w ramach trybu Time Trial, czy też nacierać na bazy innych osób. Battle Champs utrzymane jest w typowym dla japońskich produkcji stylu graficznym, przy czym twórcy zadbali o wysokiej jakości animacje i ciekawe detale.

AND

Diep.io
Diep.io

Zręcznościowe 20 lipca 2016

Kolejna darmowa produkcja twórcy Agar.io – minimalistycznej zręcznościówki powstałej z myślą o urządzeniach mobilnych oraz przeglądarkach internetowych. W odróżnieniu od poprzednika, w Diep.io nie kierujemy kulką, lecz małym czołgiem, walcząc z innymi graczami o punkty. Nasz pojazd może poruszać się we wszystkich kierunkach, a działem sterujemy niezależnie od reszty maszyny. Zabawa polega na posyłaniu pocisków w stronę kolorowych figur pojawiających się na planszy. Za ich niszczenie otrzymujemy punkty doświadczenia wykorzystywane do ulepszania czołgu, co zapewnia mu regenerację zdrowia, zwiększenie szybkości pocisków czy siły rażenia. Wszystko to przydaje się przede wszystkim w walce z pozostałymi graczami, którzy bawią się na tej samej mapie co my. Oprócz osiągnięcia jak najwyższego wyniku punktowego i utrzymywania się przy życiu jak najdłużej, zabawa nie ma odgórnego celu. Pod względem oprawy Diep.io jest grą minimalistyczną – czołgi to po prostu kolorowe kulki z prostokątnymi działami, a sama plansza przypomina kartkę z zeszytu w kratkę.

AND

Sports Hero
Sports Hero

Sportowe 4 sierpnia 2016

Mobilna zręcznościówka sportowa opracowana przez warszawskie studio Cherrypick Games, znane z takich tytułów jak Touchdown Hero czy Must Deliver. Sports Hero umożliwia zabawę w sześciu różnych dyscyplinach. Możemy rywalizować w biegu na sto metrów sprintem, podnoszeniu ciężarów, rzucie oszczepem, pływaniu na dystansie pięćdziesięciu metrów, biegu przez płotki oraz skoku w dal. Każda z tych kategorii ma postać odmiennej minigierki zręcznościowej, rządzącej się własnymi zasadami. Przykładowo, w biegu musimy odpowiednio szybko i dokładnie dotykać ekranu, a w podnoszeniu ciężaru właściwie balansować ciężarem smartfona lub tabletu. Po każdej rozgrywce otrzymujemy punkty doświadczenia, za które awansujemy na coraz wyższe poziomy i odblokowujemy dostęp do kolejnych konkurencji. Sports Hero oferuje dwa podstawowe tryby zabawy: rozgrywkę solową przeciwko sztucznej inteligencji oraz rywalizacja z innymi graczami w multiplayerze. Podobnie jak inne produkcje tego dewelopera, tytuł charakteryzuje się pixel-artową grafiką oraz humorystyczną stylistyką.

AND

Kingdoms of Camelot: Battle For The North
Kingdoms of Camelot: Battle For The North

Strategiczne 12 września 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której musimy zbudować potężne imperium. Gracze rozwijają swoje wojsko, podbijają okoliczne osady, korzystają z pomocy słynnych średniowiecznych rycerzy oraz zawierają sojusze z innymi uczestnikami zabawy.

AND

Cricket Captain 2016
Cricket Captain 2016

Sportowe 7 lipca 2016

Kolejna odsłona poświęconej krykietowi serii menadżerskiej, rozwijanej we współpracy studia Childish Things ze znanym krykiecistą Chrisem Rogersem. W grze Cricket Captain 2016 otrzymujemy tradycyjnie możliwość zarządzania wybraną drużyną krykieta, a do naszych zadań należy m.in. ustalanie składu i taktyki, poszukiwanie nowych zawodników i sponsorów oraz prowadzenie swojej ekipy przez kolejne spotkania. W niniejszej edycji gry znalazło się łącznie 79 drużyn, podzielonych na pięć krajowych lig. Rozgrywki prowadzone są także w ramach Pucharów Świata oraz scenariuszy historycznych. Jedną z głównych nowości gry jest wprowadzenie cyklu dnia i nocy, pozwalającego na rozgrywanie meczy także po zachodzie słońca, w nieco innych warunkach. W Cricket Captain 2016 usprawniono też oprawę graficzną oraz system oświetlenia 3D i dodano możliwość obserwacji spotkań z różnych ustawień kamery. Oprócz gry solowej, możemy również zmierzyć się z graczami z całego świata w sieciowym trybie multiplayer.

AND

Megapolis
Megapolis

Strategiczne 12 lipca 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę burmistrza wirtualnego miasteczka, a naszym celem jest uczynienie zeń tytułowej metropolii. Podczas zabawy wznosimy budynki mieszkalne, produkcyjne, obiekty użyteczności publicznej i dekoracje, dbając o zadowolenie mieszkańców oraz stały wpływ do miejskiej kasy.

AND

Jungle Clash
Jungle Clash

Strategiczne 1 lipca 2016

Opracowana przez studio My.com mobilna strategia czasu rzeczywistego, wzbogacona elementami karcianki. Jungle Clash nie ma klasycznej warstwy fabularnej, a rozgrywka koncentruje się na sieciowych potyczkach PvP pomiędzy graczami. Uczestnicy zabawy zajmują stanowiska na przeciwległych krańcach mapy, a ich zadaniem jest zniszczenie centrum dowodzenia rywala. W tym celu wysyłają zaś do boju jednostki ofensywne, dbając jednocześnie o własne zaplecze i wznosząc struktury obronne. Rozgrywkę urozmaicają postaci generałów, obdarzone potężnymi zdolnościami specjalnymi, oraz elementy gier karcianych, dzięki którym w trakcie zabawy budujemy talię kart, przywołujących jednostki lub aktywujących rozmaite efekty. Zgodnie z tytułem gry, potyczki odbywają się głównie w dżungli, choć dzięki wprowadzeniu lekkich elementów science fiction, podczas zabawy obie strony wykorzystują dość futurystyczne uzbrojenie. Całość dostępna jest w typowym modelu free-to-play z mikropłatnościami.

AND

Mayhem Combat
Mayhem Combat

Akcji 13 lipca 2018

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych drużynowa gra akcji autorstwa polskiego studia Vivid Games, znanego m.in. z serii Real Boxing. W Metal Fist: Urban Domination wcielamy się w rozmaite postaci, dysponujące unikalnymi atakami i umiejętnościami, które walczą ze sobą o dominację w kilku trybach zabawy single i multiplayer. Sama mechanika zabawy zbudowana została na stosunkowo prostych zasadach i nie wymaga od graczy jakiś wyjątkowych umiejętności, jednak do sukcesu w grze wymagane jest wypracowanie własnego stylu walki oraz ciągły trening, pozwalający na systematyczne rozwijanie naszej postaci. W rozwoju tym pomaga nam zaś 100 rodzajów broni, przedmiotów oraz skilli, wpływających zarówno na wygląd, jak i umiejętności naszego podopiecznego. Gra napędzana jest popularną technologią Unreal Engine 4 i może pochwalić się wysokiej jakości grafiką 2.5D oraz cieszącymi oko szczegółami i efektami specjalnymi.

AND

Zombie Anarchy
Zombie Anarchy

Strategiczne 26 października 2016

Strategia czasu rzeczywistego, stworzona przez studio Gameloft, osadzona w postapokaliptycznej rzeczywistości. Populację zdziesiątkowała epidemia, w wyniku której ludzie zmieniają się w krwiożercze zombie. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą ocalałych, próbujących nie tylko przetrwać kolejne dni, lecz także dociec, co doprowadziło do rozprzestrzenienia się po świecie tajemniczej choroby. Zabawa w Zombie Anarchy opiera się na dwóch filarach. Pierwszy z nich stanowi zarządzanie bazą, będącą zarówno schronieniem dla odnajdywanych w toku rozgrywki ocalałych, jak i magazynem koniecznych do przeżycia surowców. Placówka jest często atakowana przez nieumarłych, zatem musimy zadbać o jej obronę w postaci zautomatyzowanych struktur, takich jak wieżyczki strzelnicze czy miotacze ognia. Ponadto, na wykonanie czekają zróżnicowane, taktyczne misje, gdzie przejmujemy kontrolę nad kilkuosobową grupą bohaterów. Dodatkową atrakcję stanowią specjalne, zręcznościowe wyzwania oraz możliwość rywalizacji z innymi graczami, a całość okraszono kolorową, kreskówkową oprawą graficzną.

AND

Rage War: Time Battles
Rage War: Time Battles

Strategiczne 29 stycznia 2016

Gra strategiczna z elementami MMO, opracowana przez zespół Fury Studio. Fabuła koncentruje się na postaci Deonardo – szalonego naukowca, konstruktora wehikułu czasu, który podczas testów maszyny przeniósł się do prehistorii, w wyniku czego urządzenie uległo zniszczeniu. Od tej pory jego zadaniem jest nie tylko udzielenie pomocy w rozwoju ludzkości, lecz także odbudowa wynalazku. Rozgrywka w Rage War: Time Battles koncentruje się na rozbudowie królestwa, dbaniu o zaplecze technologiczne i ekonomiczne oraz na rozwoju armii, a także na podbijaniu ziem należących do komputerowego przeciwnika lub innych graczy. W toku rozgrywki zdobywamy dwa podstawowe zasoby – ludzi i złoto, a w miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do bardziej zaawansowanych budynków, jednostek i technologii. Same starcia z oponentami ograniczają się natomiast do wyboru i rozstawienia jednostek. Podobnie jak ma to miejsce w innych grach tego typu, gracze mogą nawiązywać sojusze – tyczy się to również sztucznej inteligencji, którą można przekupić, by poddała się bez walki. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami – w zamian za prawdziwą gotówkę gracze mogą przyspieszyć niektóre procesy, jakie zachodzą w grze, a także nabywać eliksiry pozwalające na wynajdywanie nowych rozwiązań technologicznych.

AND

Asphalt Xtreme
Asphalt Xtreme

Wyścigi 3 listopada 2016

Dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami gra wyścigowa, będąca kolejną odsłoną popularnej serii mobilnej firmy Gameloft. Asphalt Xtreme porzuca jednak znane z poprzednich odsłon cyklu drogi asfaltowe, koncentrując się na rajdach terenowych, w których ścigamy się na pustyniach, bagnach, lodowcach, w lasach, kanionach, a nawet na terenie huty. Zgodnie z tradycją serii, gra oferuje mocno zręcznościowy model jazdy, w którym podczas wyścigów możemy wykonywać efektowne ewolucje, a także niszczyć elementy otoczenia. Do dyspozycji graczy oddanych zostało 35 pojazdów, podzielonych na 7 kategorii, np. samochody terenowe, ciężarówki, monster trucki czy pojazdy typu buggy, a dzięki licencjom takich firm, jak Jeep, Ford, Mercedes, Dodge czy Chevrolet, wszystkie one stanowią wirtualne wersje realnie istniejących modeli. W grze nie zabrakło również opcji modyfikowania wyglądu oraz ulepszania ich podzespołów. Całość pozwala na zabawę w kilku różnych trybach single oraz multiplayer dla 8 graczy.

AND

Silicon Valley: Billionaire
Silicon Valley: Billionaire

Strategiczne 19 października 2016

Mobilna strategia ekonomiczna w modelu free-to-play, opracowana przez koreańskie studio Nanoo. W grze Silicon Valley: Billionaire wcielamy się w rolę początkującego biznesmena, próbującego stać się tytułowym miliarderem w słynnej Dolinie Krzemowej, będącej amerykańskim centrum nowych technologii. Zaczynamy jako właściciel skromnego przedsiębiorstwa, a naszym zadaniem jest przekształcenie go w prawdziwego potentata, trzęsącego całym rynkiem. W tym celu musimy zaś zajmować się m.in. rozbudową siedziby o nowe pomieszczenia różnego przeznaczenia, werbowaniem i szkoleniem pracowników, a także zarządzaniem naszym personelem oraz stroną finansową całego przedsięwzięcia. Wszystko to rozgrywa się w wirtualnym świecie, zamieszkałym przez społeczność graczy, co pozwala m.in. na nawiązywanie różnych form współpracy, a także przejmowanie firm naszych konkurentów. Całość nie ma jednak ambicji bycia poważnym symulatorem ekonomicznym i traktuje sprawę z dużym przymrużeniem oka.

AND