Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 17

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Flashout 2
Flashout 2

Wyścigi 25 kwietnia 2014

Kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej studia Jujubee, określanej mianem „polskiego WipEouta”. W grze zasiadamy ponownie za sterami nowoczesnych bolidów anty-grawitacyjnych, aby wziąć udział w kolejnych wyścigowych zmaganiach, rozgrywających się na szeregu zróżnicowanych tras, rozsianych po całym świecie. Podobnie jak w pierwowzorze, rywalizacja ma niewiele wspólnego z zasadami fair play, a kluczowym elementem sukcesu jest wyposażenie naszej maszyny w szereg ulepszeń oraz broni, a także umiejętność wykorzystania skrótów i zdobywanych podczas wyścigu power-upów. W odróżnieniu od pierwszej części cyklu, w grze wprowadzono elementy fabuły, którą poznajemy, oglądając filmowe przerywniki. Znaczącej poprawie uległa też grafika oraz silnik fizyczny, odpowiedzialny za zachowanie bolidów. Twórcy przygotowali również kilka nowych trybów zabawy, takich jak Destrukcja, Rywalizacja i Versus oraz niedostępny w pierwowzorze tryb zmagań wieloosobowych.

AND

Firefly Online
Firefly Online

RPG prace wstrzymane

Firefly Online to gra cRPG z licznymi elementami strategii i tytułów z gatunku MMO, która została stworzona na podstawie serialu science-fiction o tytule Firefly. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, zbieramy załogę i ruszamy na eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

AND

Pure Chess
Pure Chess

Logiczne 30 sierpnia 2016

Pure Chess to rozbudowany symulator gry w szachy. Tytuł oferuje możliwość zmierzenia się z komputerowym AI oraz innymi graczami, zarówno w trybie turniejowym, jak i zwykłej swobodnej grze. Poza tym, twórcy przygotowali szereg szachowych zagadek, stanowiących wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.

AND

Arena mody
Arena mody

Strategiczne 18 lipca 2018

Arena Mody to stworzona głównie z myślą o płci pięknej darmowa, przeglądarkowa gra studia XS Software. Graczki przejmują kontrolę nad życiem wirtualnej dziewczyny, starając się przeistoczyć „szarą myszkę” w modnie ubraną i powszechnie uwielbianą kobietę sukcesu. Droga do idealnej urody i tłumu wielbicieli jest jednak usłana wyrzeczeniami i ciężką pracą nad sobą.

AND

CityVille
CityVille

Strategiczne 7 grudnia 2015

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook przeglądarkowa strategii ekonomiczna, pozwalająca wcielić się w rolę zarządcy wirtualnego miasta. Zabawa polega na wznoszeniu nowych budynków, inwestowaniu środków i gospodarowaniu zasobami. Dobry burmistrz musi zadbać zarówno o gospodarkę, jak i tworzenie więzi społecznych.

AND

Blood Bowl
Blood Bowl

Sportowe 28 lipca 2014

Brutalna gra nawiązująca do footballu amerykańskiego, przypominająca Speedballa i Chaos League. Dowodzimy drużynami składającymi się z przedstawicieli różnych ras, znanych z uniwersum Warhammera.

AND

Death Road to Canada
Death Road to Canada

Akcji 26 października 2017

Opracowana przez studio Rocket Games gra akcji z elementami survivalu, utrzymana w klasycznej stylistyce retro. W Death Road to Canada zadaniem graczy jest pokonanie tytułowej trasy z Florydy do miasta Ontario w Kanadzie i przetrwanie w konfrontacji z atakującymi nas po drodze hordami zombie. Podczas zabawy kontrolujemy drużynę składającą się z maksymalnie pięciu postaci (ludzi lub zwierząt), z których każda posiada swoje niepowtarzalne cechy, ale także i kaprysy. Prócz konieczności poszukiwania innych ocalałych, nieustannego zbierania zapasów i eliminacji kolejnych zastępów żywych trupów, niezmiernie ważnym elementem rozgrywki jest więc także zadbanie o przysłowiową chemię w zespole. Atrakcyjności rozgrywce dodaje też niewątpliwie fakt, że niemal wszystkie jej elementy generowane są losowo, dzięki czemu przy każdym podejściu do gry, czeka na nas zupełnie inna historia. Całość oprawiona została w staromodną, rozpikselowaną grafikę, nawiązującą do klasycznych hitów zręcznościowych.

AND

Mushroom Wars: Space!
Mushroom Wars: Space!

Strategiczne 22 stycznia 2015

Nieskomplikowana strategia czasu rzeczywistego od studia Zillion Whales, przeznaczona na platformy mobilne. Zadaniem gracza w Mushroom Wars: Space! jest poprowadzenie Grzybowych Ludzi do zwycięstwa w przestrzeni kosmicznej. Nasi podopieczni używają nowatorskich technologii, aby przemieszczać się między planetami, a w trakcie ich zwiedzania spotykamy obce formy życia i toczymy z nimi dynamiczne bitwy. Kampania fabularna składa się z 58 misji, w trakcie których musimy przechwytywać budynki przeciwnika i stawiać własne, zwiększać liczebność armii oraz przejmować kontrolę nad jak największym terytorium. Mechanika rozgrywki przypomina to, co znamy z pierwszej odsłony serii, aczkolwiek nie zabrakło nowości i urozmaiceń, m.in. w postaci nowych budowli oraz umiejętności, interaktywnych obiektów itd. Oprócz zabawy solowej Mushroom Wars: Space! oferuje tryb multiplayer dla 4 graczy. Grafika jest prosta, kolorowa i wyraźnie bajkowa, co podkreśla humorystyczny charakter produkcji. Zarówno postacie, jak i wygląd pola walki zostały przedstawione w dwóch wymiarach.

AND

Angry Birds Fight!
Angry Birds Fight!

Logiczne 11 czerwca 2015

Osadzony w uniwersum cyklu Angry Birds miks gry logicznej typu match-3 z elementami prostego RPG, wzorowany na popularnej serii Puzzle Quest. Angry Birds Fight! ukierunkowany został jednak przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, a cała zabawa sprowadza się do wyzywania graczy z całego świata na kolejne pojedynki, polegające na układaniu tytułowych Wściekłych Ptaków w grupy liczące sobie trzy lub więcej elementów. W zależności od koloru i rodzaju połączonych w ten sposób ptaków, ładujemy różne rodzaje ataków, dzięki którym sukcesywnie pozbawiamy naszego przeciwnika punktów życia. W zamian za odnoszone zwycięstwa, gracze otrzymują punkty doświadczenia oraz monety, dzięki którym mogą rozwijać swoją postać i odblokowywać kolejne przydatne umiejętności, nabywać elementy ekwipunku (np. broń, pancerze czy hełmy) oraz rozbudowywać łódź, służącą do przemieszczania się po świecie gry.

AND

Soul Seeker
Soul Seeker

RPG 4 lutego 2015

Wydane na na urządzenia mobilne RPG akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami MMO, robiące użytek z modelu free-to-play. Akcja produkcji studia Com2uS rozgrywa się w typowej krainie fantasy. Celem zabawy jest zdobycie Wieży Diabłów. Gracz dokonuje tego w skórze śmiałka o znacznym potencjale bojowym. Podczas próby może ponadto liczyć na pomoc najemnych bohaterów (w liczbie ponad 200), wspomagających go w dynamicznych, rozgrywanych w czasie rzeczywistym starciach z hordami przeciwników. W grze tego typu nie mogło oczywiście zabraknąć systemu rozwoju postaci, a także rzemiosła, pozwalającego tworzyć własne elementy ekwipunku ze znajdowanych po drodze elementów. Zaserwowaną w Soul Seeker kampanię można ukończyć samotnie lub w kooperacji z innymi uczestnikami zabawy. Produkcja oferuje również wieloosobowe starcia na arenach, rozgrywane pomiędzy dwiema pięcioosobowymi drużynami.

AND

The Ember Conflict
The Ember Conflict

Strategiczne prace wstrzymane

Mobilna strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją studia Substantial Games. The Ember Conflict osadzone jest w krainie fantasy, jednak w odróżnieniu od wielu podobnych produkcji gra nie oferuje kampanii fabularnej, w całości skupiając się na rozgrywce multiplayer w wariantach 1 na 1 i 2 na 2. Bitwy są krótkie, gdyż trwają maksymalnie po kilka minut. System sterowania w The Ember Conflict oparto na gestach, a dowodzenie oddziałami odbywa się poprzez rysowanie linii na ekranie. Podczas zabawy możemy kierować maksymalnie sześcioosobowym odziałem, a jego skład dobieramy z osiemnastu typów jednostek. Dla urozmaicenia wprowadzono jednak system modyfikowania ekwipunku podwładnych. Starcia rozgrywane są na szczegółowych mapach wykonanych w pełnym 3D, a kluczową rolę w ich przebiegu odgrywa skuteczne wykorzystywanie właściwości terenu. Należy zaznaczyć, że jakiś czas po premierze studio Substantial Games rozwiązano, a serwery The Ember Conflict zamknięto.

AND

King of Thieves
King of Thieves

Zręcznościowe 26 lutego 2015

Mobilna gra zręcznościowa łącząca mechaniki platformówki i tower defense. King of Thieves jest dziełem twórców Pudding Monsters oraz serii Cut the Rope, ale w odróżnieniu od tamtych tytułów kierowana jest do tzw. midcore'owych graczy i skupia się na zmaganiach wieloosobowych przez sieć. W King of Thieves wcielamy się w tytułowego Króla Złodziei, który włamuje się do najeżonych pułapkami lochów, zaprojektowanych przez innych graczy. Celem rozgrywki jest umiejętne unikanie przeszkód i zdobycie jak najwięcej skarbów, co – z uwagi na liczne niebezpieczeństwa – nie należy do najłatwiejszych zadań i wiąże się z częstymi porażkami. King of Thieves oferuje tzw. multiplayer asynchroniczny, podobnie jak popularne Clash of Clans. Gracze próbują obrabować konstruowane przez innych lochy, natomiast opiekun danych podziemi stara się na tyle usprawnić system pułapek, aby był on w stanie powstrzymać śmiałków przed przejęciem kosztowności. King of Thieves jest produkcją darmową, ale chcąc uniknąć nadmiernego czekania, gracze są zmuszeni często korzystać z mikropłatności.

AND

The Horus Heresy: Drop Assault
The Horus Heresy: Drop Assault

Strategiczne 19 lutego 2015

Taktyczna gra strategiczna na licencji Warhammera 40,000, inspirowana produkcjami pokroju Clash of Clans. Tytuł został wydany w modelu free-to-play. Jego akcja toczy się w czasach tytułowej Herezji Horusa – długotrwałego konfliktu militarnego, w wyniku którego śmierć poniosła ogromna liczba ludzi. Rozgrywka toczy się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza sprowadza się do gromadzenia surowców i rozbudowy bazy, co polega na stawianiu budynków, prowadzeniu badań oraz konstruowaniu struktur obronnych. Druga płaszczyzna ma charakter militarny. Gracz szkoli armię i wysyła ją w bój, podbijając okoliczne tereny oraz siedziby należące do innych graczy (z niektórymi warto zawierać strategiczne sojusze) lub sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do Clash of Clans gracz może tu w ograniczonym stopniu przemieszczać walczące jednostki. Obie frakcje biorące udział w konflikcie – siły Imperatora i buntownicy opowiadający się za Horusem – dysponują unikalnymi budynkami, technologiami i jednostkami, co czyni rozgrywkę bardziej interesującą.

AND

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

AND

Icewind Dale: Enhanced Edition
Icewind Dale: Enhanced Edition

RPG 30 października 2014

Odświeżona edycja kultowej gry cRPG stworzonej przez zespół Black Isle w 2000 roku. Za jej powstanie odpowiada kanadyjskie studio Beamdog, znane z dwóch udanych remake’ów równie legendarnego cyklu Baldur’s Gate. Akcja gry osadzona jest w uniwersum Forgotten Realms i opowiada o przygodach sześcioosobowej drużyny śmiałków, która wyrusza w podróż poprzez tytułową Dolinę Lodowego Wichru w góry zwane Kręgosłupem Świata. Przemierzając kolejne miasta oraz ruiny i lochy, nasi bohaterowie stawiają czoła antycznemu złu zagrażającemu całemu światu Faerun. Nowa edycja gry to przede wszystkim gruntownie odświeżona oprawa graficzna, choć twórcy nie zapomnieli także o nowej zawartości, która usatysfakcjonuje wszystkich fanów oryginalnej produkcji. Enhanced Edition zawiera bowiem nie tylko oba oficjalne dodatki: Heart of Winter i Trials of the Luremaster, ale także zupełnie nowe questy, przedmioty, zaklęcia i kombinacje ekwipunku, nową grywalną rasę oraz międzyplatformowy tryb multiplayer.

AND

Sky Gamblers: Storm Raiders
Sky Gamblers: Storm Raiders

Zręcznościowe 22 grudnia 2014

Zręcznościowa gra lotnicza, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Produkcja pozwala zasiąść za sterami kilkudziesięciu samolotów i wziąć udział w operacjach takich jak bitwa o Midway, atak na Pearl Harbor czy bitwa o Anglię. Na graczy czeka wiele trybów rozgrywki, sieciowy multiplayer i kooperacja.

AND

Moonrise
Moonrise

RPG prace wstrzymane

Moonrise to wyprodukowana przez zespół Undead Labs gra RPG, w której naszym zadaniem jest łapanie skażonych mocami ciemności potworów, uzdrawianie ich, tresowanie, a następnie wykorzystywanie ich podczas walk rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

AND

DomiNations
DomiNations

Strategiczne 2 kwietnia 2015

Mobilna gra strategiczna twórców Rise of Nations. W DomiNations gracze przejmują kontrolę nad rozwijającymi się cywilizacjami (m.in. Brytowie, Rzymianie, Chińczycy, Japończycy, Grecy), wzmacniają je i próbują podbić cały świat. Rozgrywka ma swój początek w epoce kamienia, po czym – w miarę systematycznego rozwoju i odkrywania kolejnych technologii – pozwala prześledzić wszystkie najważniejsze okresy w dziejach ludzkości. Wzorem znanej serii Sid Meier’s Civilization, w grze pojawiają się słynne budynki oraz postacie historyczne, jak choćby Aleksander Wielki, Kleopatra czy Napoleon Bonaparte. Duży nacisk położony został na rozwój technologii, pozwalających na przenosiny do kolejnych epok. Ważną rolę odgrywają też sojusze zawiązywane z innymi użytkownikami, a jednym z kluczowym elementów rozgrywki jest podbój okolicznych terenów. Rozgrywkę ubrano w atrakcyjną, dwuwymiarową szatę graficzną w wysokiej rozdzielczości, wyróżniającą się pełnymi detali obiektami i ładnie animowanymi jednostkami.

AND

Boom Beach
Boom Beach

Strategiczne 14 sierpnia 2014

Gra strategiczna od twórców Clash of Clans. W produkcji sterujemy żołnierzami walczącymi z armią Blackguard, która przejęła wszystkie lokalne wyspy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest zniszczenie centrum dowodzenia wroga, wykorzystując w tym celu rozmaite jednostki.

AND

Autumn Dynasty
Autumn Dynasty

Strategiczne 28 września 2013

Autumn Dynasty to strategia czasu rzeczywistego. Produkcja osadzona jest w klimacie orientalnego fantasy i pozwala rozegrać kampanię lub bawić się w trybie multiplayer. Charakterystyczną cechą projektu jest system sterowania, w którym za pomocą palców rysujemy wirtualnym pędzlem komendy na ekranie.

AND

Radiation Island
Radiation Island

Akcji 29 listopada 2016

Gra survivalowa w konwencji FPP, zaprojektowana przez studio Atypical Games. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lat 40. XX wieku, kiedy to w wyniku japońskich eksperymentów z technologią teleportacji z mapy świata zniknęły cztery tropikalne wyspy. Trafiły one do alternatywnej rzeczywistości, a z misją sprawdzenia, co się z nimi stało, wysłany zostaje członek amerykańskiego programu badawczego. Do dyspozycji gracza oddano rozległy obszar o otwartej strukturze, obejmujący wspomniane wyspy i spory wycinek oceanu. Celem zabawy jest przetrwanie. Wiąże się to z koniecznością zbierania zapasów, pozwalających zadbać o stan zdrowia, i surowców. Z tych ostatnich można produkować broń i ekwipunek – służy do tego prosty w obsłudze system rzemiosła. Na życie bohatera czyha wiele niebezpieczeństw, z dzikimi zwierzętami, nieumarłymi i mutantami na czele. Starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem zręcznościowego systemu walki, a utrudnia je zaimplementowany w grze dynamiczny cykl dnia i nocy. Autorzy zawarli w swojej produkcji również opcję wieloosobową, pozwalającą toczyć pojedynki z innymi graczami na specjalnych arenach.

AND

Frontline Commando 2
Frontline Commando 2

Akcji 4 marca 2014

Kolejna odsłona mobilnej serii strzelanek TPP, kładących nacisk na ukrywanie się za osłonami. W grze wcielamy się w dowódcę najemników, trafiamy na rozmaite pola bitew i stajemy do walki z przeważającymi siłami wroga, dowodząc niewielkim oddziałem żołnierzy.

AND

Galaxy of Trian
Galaxy of Trian

Strategiczne 16 lipca 2016

Elektroniczna adaptacja polskiej gry planszowej o tym samym tytule. Projekt zrealizowało niezależne studio Grey Wizard Innovative należące do Piotra i Ewy Żygadło, doświadczonych twórców gier (Grim Legends 2: Song of the Dark Swan). Galaxy of Trian osadzone jest w uniwersum science fiction, w którym ludzkość wykorzystuje zaawansowaną technologię obcej rasy Trian do wzmocnienia rywalizujących ze sobą nacji. Zasady komputerowej wersji Galaxy of Trian pokrywają się ze stołowym pierwowzorem i przypominają popularne Carcassonne. Tytuł jest strategią turową rozgrywaną na dwuwymiarowej planszy, a rozgrywka polega na naprzemiennym dokładaniu do niej trójkątnych kafelków, reprezentujących planety, stacje kosmiczne, szlaki międzygwiezdne czy mgławice. Każdy element ma odmienną wartość punktową, a kluczem do sukcesu jest umiejętne łączenie ze sobą kafelków, dzięki czemu postaną lepiej punktowane struktury. Zmagania dobiegają końca w momencie, gdy uczestnikom konfliktu wyczerpią się kafelki, a zwycięzcą zostaje gracz, który ma najwięcej punktów.

AND

Galaxy on Fire: Alliances
Galaxy on Fire: Alliances

Strategiczne 5 października 2014

Kolejna odsłona popularnej mobilnej serii Galaxy on Fire, zrealizowana tym razem w formie strategii MMORTS. Gracze opowiadają się po stronie jednej z trzech frakcji i rozwijają własne galaktyczne imperium. Każde podejmowane działanie ma jednak wpływ nie tylko na wynik gracza, ale całej frakcji, tak więc kluczem do sukcesu jest dyplomacja i nawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami.

AND