Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 11

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Arcane Legends
Arcane Legends

RPG 15 listopada 2012

Arcane Legends to stworzona przez zespół Spacetime Studios gra MMORPG nastawiona na dynamiczną walkę. Gracz wybiera jedną spośród trzech klas, a następnie wyrusza w świat szukać przygód, skarbów do znalezienia, potworów do ukatrupienia i zadań do wypełnienia.

AND

Spacecom
Spacecom

Strategiczne 30 lipca 2015

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiadają rodzimi deweloperzy ze studia Flow Combine, do którego należą również byli pracownicy CD Projekt RED (Wiedźmin). W grze przejmujemy kontrolę nad kosmiczną flotą, a naszym zadaniem jest podbicie systemów gwiezdnych, należących do innych graczy. Poszczególne układy planetarne pełnić mogą rolę fabryk, stoczni czy warsztatów, o których bezpieczeństwo musimy zadbać. Jednocześnie chronimy ważne punkty strategiczne oraz stolicę, której utrata oznacza koniec rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddano trzy rodzaje flot, a sama rozgrywka – mimo minimalistycznej oprawy oraz znacznego uproszczenia mechaniki – cechuje się sporą głębią taktyczną i wymaga rozsądnego, strategicznego planowania. Twórcy przygotowali szereg zadań przeznaczonych dla jednego gracza, jednak sednem rozgrywki jest rywalizacja multiplayer, w której brać może udział jednocześnie nawet do 6 graczy.

AND

JUJU
JUJU

Zręcznościowe 27 maja 2015

Pełna humoru, klasyczna platformówka 2,5D zaprojektowana przez polskie studio Flying Wild Hog. W grze JUJU ratujemy świat przed pradawnym złym duchem, przywołanym z innego wymiaru przez parę głównych bohaterów – tytułową pandę Juju oraz jej kolegę, jaszczurkę Peyo. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji przemyślnych, dwuwymiarowych poziomów, wyszukiwania sekretów oraz bezkrwawej walki z rozmaitymi przeciwnikami, wśród których prym wiodą potężni bossowie. Niewątpliwą zaletą produkcji jest kooperacja dla dwóch osób, rozgrywana na poziomach z kampanii solowej. Co warte odnotowania, drugi gracz może dołączyć do rozgrywki w dowolnym momencie. Dopełnieniem całości jest atrakcyjna, niezwykle kolorowa grafika.

AND

Bloons TD 6
Bloons TD 6

Strategiczne 14 czerwca 2018

Bloons TD 6 jest grą strategiczną typu tower defense, która stanowi kontynuację produkcji z 2012 roku. Produkcja stawia gracza w roli dowódcy małp broniących się przed potworami. Tytuł został opracowany przez studio Ninja Kiwi.

AND

Dota Underlords
Dota Underlords

Strategiczne 25 lutego 2020

Darmowa gra taktyczna w konwencji fantasy, która powstała w oparciu o popularny mod Dota Auto Chess do gry MOBA Dota 2. Rozgrywka w Dota Underlords jest luźno inspirowana partią szachów, a kluczowe znaczenie ma w niej właściwy dobór wojowników. Produkcja została opracowana przez firmę Valve Software.

AND

Dr. Mario World
Dr. Mario World

Logiczne 10 lipca 2019

Nowa odsłona wydanego w 1990 roku Dr. Mario, tym razem przeznaczona na urządzenia mobilne. Ponownie pozbywamy się trójkolorowych wirusów za pomocą kapsułek w myśl mechaniki połącz trzy elementy (match-3). Za grę tradycyjnie odpowiada Nintendo.

AND

Shop Titans
Shop Titans

RPG 4 marca 2019

Shop Titans to darmowa strategiczno-ekonomiczna produkcja, w której wcielamy się w sklepikarza w fantastycznym świecie. Przed nami walki turowe w lochach, wytwarzanie przedmiotów na sprzedaż, werbowanie członków drużyny i dbanie o wystrój miejsca.

AND

Cricket Captain 2020
Cricket Captain 2020

Sportowe 6 sierpnia 2020

Cricket Captain 2020 to jedenasta odsłona serii gier sportowych koncentrujących się wokół zarządzania drużyną krykieta. Znana z realizmu i szczegółowości, oferuje standardowe oraz nowe tryby gry z rozbudowaną bazą zawodników.

AND

Magic: ManaStrike
Magic: ManaStrike

Strategiczne 29 stycznia 2020

Darmowa mobilna gra strategiczna z elementami karcianki, nastawiona na wieloosobową zabawę. W czasie meczów w Magic: ManaStrike gracz obejmuje kontrolę nad grupą bohaterów i wykorzystując ich zdolności, próbuje pokonać przeciwnika.

AND

The Mighty Quest for Epic Loot
The Mighty Quest for Epic Loot

RPG 9 lipca 2019

Darmowa mobilna wariacja na temat komputerowej gry typu dungeon crawler o tym samym tytule, która została wyłączona w 2016 roku. W czasie zabawy w The Mighty Quest for Epic Loot gracze szturmują kolejne podniebne twierdze, by przejąć znajdujące się w nich skarby.

AND

Smite Blitz
Smite Blitz

RPG 15 listopada 2019

Smite Blitz to darmowe taktyczne RPG od Hi-Rez Studios, autorów popularnej gry MOBA Smite. W czasie zabawy gracze kompletują drużynę złożoną z bogów pochodzących z różnych mitologii i walczą z napotkanymi przeciwnikami.

AND

Stellaris: Galaxy Command
Stellaris: Galaxy Command

Strategiczne 29 czerwca 2020

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego będąca mobilnym spin-offem gry Stellaris. Stellaris: Galaxy Command opracowano z myślą o zabawie wieloosobowej. Tytuł jest oferowany w modelu free-to-play.

AND

Mindustry
Mindustry

Strategiczne 29 czerwca 2017

Strategia ekonomiczna z elementami tower defense inspirowana Factorio. W czasie zabawy gracze obejmują kontrolę nad własną fabryką. Muszą zadbać nie tylko o sprawny transport surowców, ale także o bezpieczeństwo kompleksu.

AND

Last Shelter: Survival
Last Shelter: Survival

Strategiczne 11 października 2017

Gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad społecznością walczącą o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. W Last Shelter: Survival zajmujemy się pozyskiwaniem surowców i rozbudową bazy, a także rekrutacją żołnierzy oraz wysyłaniem ich na niebezpieczne wyprawy.

AND

Dragon Quest of the Stars
Dragon Quest of the Stars

RPG 25 lutego 2020

Dragon Quest of the Stars to mobilna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, która skupia się na czteroosobowym trybie kooperacyjnym. Produkcja charakteryzuje się uproszczonym modelem rozgrywki – zabawa polega głównie na toczeniu turowych starć. Tytuł został opracowany przez firmę Square Enix.

AND

SINoALICE
SINoALICE

RPG 1 lipca 2020

SINoALICE jest grą jRPG w modelu free-to-play, w której kierujemy bohaterkami znanymi z klasycznych baśni, takich jak Czerwony kapturek czy Królewna Śnieżka. Produkcja oferuje także tryb kooperacyjny typu drop-in. Za jej opracowanie odpowiada japońskie studio Pokelabo.

AND

LEGO Legacy: Heroes Unboxed
LEGO Legacy: Heroes Unboxed

RPG 24 lutego 2020

Casualowe taktyczne RPG oferowane w modelu free-to-play. W czasie zabawy w LEGO Legacy: Heroes Unboxed gracze toczą potyczki i budują obiekty, wykorzystując do tego klocki LEGO. Za powstanie gry odpowiada studio Gameloft.

AND

Totally Reliable Delivery Service
Totally Reliable Delivery Service

Symulacje 1 kwietnia 2020

Humorystyczna gra pseudosymulacyjna, w której wcielamy się w szmacianą lalkę rozwożącą przesyłki po sandboksowym świecie. Bawić można się samotnie lub z maks. trójką znajomych (na podzielonym ekranie bądź przez sieć). Totally Reliable Delivery Service zostało opracowane przez studio We’re Five Games.

AND

Zombie Blast Crew
Zombie Blast Crew

Akcji 31 października 2019

Izometryczna gra akcji polskiego studia Vivid Games, będąca spin-offem wydanego w 2018 roku Space Pioneer. W Zombie Blast Crew wcielamy się w śmiałka, który stawia czoła hordom żywych trupów. W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie i odblokowujemy potężniejsze zdolności bojowe.

AND

Game of Thrones: Beyond the Wall
Game of Thrones: Beyond the Wall

RPG 2 kwietnia 2020

Mobilna gra RPG powstała na licencji serialu Gra o tron, w której rozgrywka koncentruje się na toczeniu taktycznych, turowych starć. Gracz obejmuje kontrolę nad zamkiem Nocnej Straży broniącym Westeros. Za produkcję odpowiadają studia GAEA i Behaviour Interactive.

AND

Tom Clancy's Elite Squad
Tom Clancy's Elite Squad

RPG 27 sierpnia 2020

Taktyczna strategia, w której postacie z najpopularniejszych serii Ubisoftu sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego biorą udział w starciach pięcioosobowych drużyn. Tom Clancy’s Elite Squad posiada też kampanię fabularną. Opowiedziana w niej historia koncentruje się na nowym globalnym zagrożeniu.

AND

Cricket Captain 2019
Cricket Captain 2019

Sportowe 17 czerwca 2019

Kolejna odsłona cyklu rozbudowanych symulatorów zarządzania drużyną krykieta. Cricket Captain 2019 zawiera pełną bazę danych prawdziwych graczy tej dyscypliny i może się pochwalić zaawansowaną mechaniką, oferującą bogate opcje taktyczne i strategiczne. Za jej opracowanie odpowiada zespół deweloperski Childish Things.

AND

Armello
Armello

Strategiczne 13 września 2018

Oryginalne połączenie elektronicznej gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Za produkcję Armello odpowiada grupa australijskich deweloperów i niezależnych artystów League of Geeks, a część środków na rozwój gry udało się zgromadzić dzięki zbiórce na Kickstarterze. Armello jest osadzone w baśniowym świecie fantasy, zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta. W krainie tej cztery rywalizujące klany usiłują przejąć władzę z rąk zdegenerowanego króla. Rozgrywka skupia się na eksploracji, wykonywaniu misji oraz walce. Bohaterowie poruszają się w turach po pokrytej heksagonami mapie proceduralnie generowanego świata. Oprócz wyposażania swoich podopiecznych w coraz lepszy sprzęt, gracz dobiera sobie talię kart, odpowiadających za różnego rodzaju przedmioty czy akcje i wykorzystywanych w trakcie walk. Armello umożliwia zabawę ze sztuczną inteligencją lub z innymi graczami. Oprawa graficzna produkcji łączy elementy 2D i 3D, a jej baśniowy charakter przypomina animacje wytwórni Disney. Z kolei za muzykę odpowiadają Michael Allen i Lisa Gerrard (znana z zespołu Dead Can Dance).

AND

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4

RPG 22 kwietnia 2013

Czwarta odsłona bestsellerowej serii gier hack’n’slash, określanej mianem „mobilnego Diablo”. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego aby ratować swoje królestwo przed inwazją pokonanej przed wiekami Rasy Demonów.

AND