Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet WiiU 4

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Gunscape
Gunscape

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez niezależne studio Blowfish gra, łącząca mechanikę klasycznych sieciowych strzelanin FPS z elementami sandboksowych produkcji w stylu popularnego Minecrafta, wszystko to w charakterystycznej, pixelartowej oprawie graficznej. Twórcy oddali do dyspozycji graczy kampanię jednoosobową, w której można trzymać się ustalonej linii fabularnej bądź samemu wpływać na bieg wydarzeń. Sednem rozgrywki jest jednak wieloosobowy tryb kooperacji lub rywalizacji w jednym z typowych trybów zabawy, takich jak Deathmatch, Point Capture czy Capture The Flag. Zabawa toczy się na wykreowanych własnoręcznie przez graczy mapach, na których oprócz kształtowania terenu da się wznosić rozmaite konstrukcje. W przygotowaniu map pomaga rozbudowany edytor, w którym, korzystając z różnych sekcji tematycznych i przydatnych narzędzi, można stworzyć własne aremy i udostępnić je innym użytkownikom. Co ciekawe, poszczególne mapy da się modyfikować także w trakcie rozgrywki z innymi graczami.

WiiU

Hello Kitty Kruisers
Hello Kitty Kruisers

Wyścigi 21 marca 2014

Hello Kitty Kruisers jest przygotowaną w 3D, zręcznościową grą wyścigową, w której gracze kontrolują postacie znane z kreskówki Hello Kitty. Produkcja przypomina wydawaną na konsolach Nintendo serię Mario Kart.

WiiU

Tumblestone
Tumblestone

Logiczne 12 lipca 2016

Ukierunkowana na dynamiczną akcję i rozgrywkę wieloosobową gra logiczna studia The Quantum Astrophysicists Guild, stanowiąca połączenie mechanizmów casualowych gier match-3 z elementami takich klasyków, jak Tetris czy Asteroids. Cała zabawa w Tumblestone polega na zestrzeliwaniu opadających, kolorowych klocków za pomocą wiązki laserowej u dołu ekranu. Naszym celem jest zaś wyczyszczenie planszy z wszystkich klocków, poprzez łączenie trzech elementów tego samego koloru, dzięki czemu znikają one z ekranu. Prostą mechanikę urozmaicają dodatkowo liczne modyfikatory, które potrafią diametralnie odmienić sytuację na planszy, a nawet same zasady rozgrywki. Opisywana produkcja oferuje możliwość zabawy w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki, począwszy od ponad 30-godzinnej kampanii fabularnej i trzech odmiennych wariantów trybu Arcade, aż po opcję zabawy wieloosobowej w wariancie kooperacji lub rywalizacji, przeznaczonej dla max. 4 graczy w sieci lokalnej, jak i przez Internet.

WiiU

Puyo Puyo Tetris
Puyo Puyo Tetris

Logiczne 6 lutego 2014

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

WiiU

Use Your Words
Use Your Words

Towarzyskie 27 kwietnia 2017

Gra towarzyska, w której możemy spróbować swoich sił w czterech minigrach opartych na manipulacji słowami. Tytuł opracowano z myślą o zabawie w towarzystwie minimum dwójki osób – zabawa toczy się przy użyciu telefonów lub tabletów obsługujących środowisko HTML5.

WiiU

Action Henk
Action Henk

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dynamiczna gra zręcznościowa, opracowana przez holenderskie studio RageSquid. Henk, czyli główny bohater, to jeden z najlepszych kaskaderów lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Niestety, protagonista zdążył nieco się zestarzeć, toteż szczyt kariery ma już dawno za sobą. By zażegnać kryzys wieku średniego, heros przyjmuje wyzwanie rzucone mu przez niejakiego Doktora Kentony'ego, starając się udowodnić, że wcale nie stracił aż tak wiele ze swego wigoru. Rozgrywka w Action Henk polega na przemierzaniu ponad 70 zróżnicowanych poziomów, na których należy dobiec z punktu A do punktu B w jak najkrótszym czasie. Bohater potrafi ślizgać się, skakać i wykonywać karkołomne triki odblokowywane w miarę odnoszonych postępów. Nad naszymi poczynaniami czuwa specjalny system punktacji, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by pochwalić się swoimi osiągnięciami w internetowych rankingach. Oprócz trybu dla samotników, tytuł oferuje oparty na rywalizacji wariant rozgrywki wieloosobowej. Dopełnienie całości stanowi funkcjonalny edytor pozwalający na projektowanie własnych tras i dzielenie się nimi z pozostałymi zawodnikami.

WiiU

Warriors Orochi 3 Hyper
Warriors Orochi 3 Hyper

Akcji 30 listopada 2012

Trzecia część serii łączącej w sobie wojowników z Samurai Warriors oraz Dynasty Warriors. W przypadku Warriors Orochi 3 spotykają się ze sobą postaci z takich gier jak Dynasty Warriors 7, Dynasty Warriors 7: Xtreme Legends, Samurai Warriors 3 oraz Samurai Warriors 3 Empires. Nowością w skali serii jest debiut postaci z Ninja Gaiden oraz Bladestorm.

WiiU

ZEN Pinball 2
ZEN Pinball 2

Zręcznościowe 29 stycznia 2013

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku. Gra jest wstecznie kompatybilna z pierwowzorem, co umożliwia wykorzystanie uprzednio zakupionych dodatków typu DLC.

WiiU

The Pinball Arcade
The Pinball Arcade

Zręcznościowe 16 kwietnia 2016

Zaawansowany symulator odtwarzający z ogromną dbałością o detale rzeczywiście istniejące i najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Tytuł pozwala więc poznać historię tej formy rozrywki i sprawdzić swoje siły w rywalizacji z najlepszymi graczami dzięki sieciowej tablicy wyników.

WiiU

Aban Hawkins & the 1001 Spikes
Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Zręcznościowe 3 czerwca 2014

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach. Tytuł jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes.

WiiU

Pac-Man Museum
Pac-Man Museum

Zręcznościowe 5 grudnia 2013

Jest to kompilacja gier z ikoniczną w komputerowym świecie postacią znaną jako Pac-Man. Zestaw zawiera zarówno klasyczne odsłony serii z lat 80. ubiegłego wieku, jak i najnowsze części, z Championship Edition oraz Battle Royale na czele.

WiiU

Cubemen 2
Cubemen 2

Strategiczne 4 września 2014

Gra łącząca w sobie elementy strategii RTS oraz tytułów z gatunku tower defence. Gracze kontrolują oddział dzielnych żołnierzy, zbudowanych z prostych sześcianów. Twórcy przygotowali pięć wariantów rozgrywki, wymagających od nas zręczności oraz umiejętności taktycznego planowania.

WiiU

Warlocks vs Shadows
Warlocks vs Shadows

Akcji prace wstrzymane

Dwuwymiarowa gra akcji, stworzona przez niezależne studio One More Level. Gracz trafia do fantastycznej, mrocznej krainy zwanej Światem Cieni i przemierza ją w skórze jednego z dziesięciu dostępnych czarnoksiężników. Postacie posiadają co najmniej cztery unikalne umiejętności, a w trakcie rozgrywki pozyskują nowy, coraz potężniejszy oręż i magiczny ekwipunek. Wyprawa, której celem jest uratowanie innych czarodziejów, wiedzie przez mgliste bagna, zrujnowane katedry i zielone ruiny – poszczególne lokacje wypełniono po brzegi hordami przeciwników, a każdy z etapów zwieńczony jest przez efektowne starcie z bossem. Warlocks vs Shadows oferuje zarówno fabularną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i opracowany z myślą o maksymalnie czterech śmiałkach tryb multiplayer, zawierający moduły oparte na współpracy lub rywalizacji. Obrazu całości dopełnia wysokiej jakości oprawa graficzna w technice pixel art oraz oryginalny soundtrack, stanowiący hybrydę metalu i muzyki elektronicznej.

WiiU

Lost Reavers
Lost Reavers

Akcji 2 grudnia 2015

Dostępna w modelu free-to-play gra akcji firmy Bandai Namco Entertainment, łącząca elementy klasycznej strzelaniny z dynamicznym slasherem. Produkcja zatytułowana Lost Reavers (znana wcześniej także jako Project Treasure) koncentruje się na rozgrywce kooperacyjnej, podczas której gracze przejmują kontrolę nad czterema odmiennymi postaciami, charakteryzującymi się indywidualnym stylem walki i umiejętnościami. Cała zabawa skupia się na poszukiwaniu tajemniczych przedmiotów zwanych Reliktami, które ukryte zostały w zróżnicowanych lokacjach na całym świecie, począwszy od starożytnych ruin, aż po nieco bardziej współczesne scenerie. Aby osiągnąć cel, naszym zadaniem jest przede wszystkim przetrwanie w konfrontacji z niezwykle licznymi przeciwnikami oraz pojawiającymi się od czasu do czasu potężnymi bossami, w walce z którymi czynimy użytek z arsenału zróżnicowanej broni białej oraz palnej. Podczas zabawy unikamy też szeregu rozmaitych pułapek i rozwiązujemy okazjonalne łamigłówki logiczne.

WiiU

One Piece: Unlimited World Red
One Piece: Unlimited World Red

Akcji 12 czerwca 2014

Kolejna produkcja opracowana przez studio Ganbarion, której akcja toczy się w uniwersum stworzonym na potrzeby tytułowej mangi One Piece. Tym razem główny bohater (Monkey D. Luffy) i jego przyjaciele trafiają na Zapomnianą Wyspę, którą rządzi niezwykle ambitny pirat imieniem Red. Protagonistom nie pozostaje nic innego, jak urządzić sobie bazę wypadową w miasteczku Trans Town, skąd wyruszają, by pokonać Reda i jego popleczników. Schemat rozgrywki w One Piece: Unlimited World Red przywodzi na myśl ten znany z cyklu Monster Hunter. Do naszej dyspozycji oddano dziewięć zróżnicowanych postaci dysponujących unikalnym stylem walki i umiejętnościami. Akcja jest prezentowana z perspektywy trzeciej osoby, a pomiędzy kolejnymi misjami (polegającymi na przemierzaniu obszernych lokacji oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami) nie tylko odwiedzamy, ale i rozbudowujemy wyżej wspomniane miasteczko, stawiając w jego obrębie nowe konstrukcje pokroju sklepów czy muzeum. To właśnie tutaj możemy zaopatrzyć się w nowy ekwipunek, przyjmować kolejne zadania i rozmawiać z postaciami niezależnymi. W opisywany tytuł grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie trójki innych graczy, wraz z którymi polujemy na groźne stwory i pokonujemy niebezpiecznych piratów.

WiiU

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes
Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Zręcznościowe 19 września 2014

Kontynuacja gry zręcznościowej Disney Infinity, opracowanej dla Disney Interactive przez studio Avalanche Software. W grze eksplorujemy bajecznie kolorowe lokacje, stawiając czoła rozmaitym zagadkom logicznym, mini-grom zręcznościowym oraz zróżnicowanym przeciwnikom. Świat gry wzbogacony został rzeszą nowych superbohaterów, wywodzących się z uniwersum Marvela. Prócz znanych z części pierwszej postaci Disneya, w grze pokierujemy więc także m.in. Spider-Manem, Hulkiem, Kapitanem Ameryką czy Lokim. Oprócz rozbudowanej warstwy fabularnej, integralną częścią gry jest tzw. Toybox, w którym sami możemy projektować nowe etapy i bawić się na nich samotnie lub wspólnie z innymi graczami. W tej odsłonie gry znacznie poszerzono opcje kreacji świata, usprawniono interfejs i wprowadzono możliwość automatycznego uzupełniania brakujących elementów map. Co ważne, gra jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi figurkami i akcesoriami, stworzonymi na potrzeby pierwszej części serii.

WiiU

Wipeout: Create & Crash
Wipeout: Create & Crash

Towarzyskie 15 października 2013

Bazująca na licencji popularnego show telewizyjnego Wipeout (Wymiatacze) gra zręcznościowa, zaprojektowana z myślą o towarzyskiej rywalizacji. Zadaniem graczy jest pokonać tor przeszkód w czasie krótszym od konkurentów. Tytuł wyprodukowany został przez studio Behaviour Interactive przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

WiiU

Art of Balance
Art of Balance

Logiczne 9 października 2014

Art Of Balance to gra logiczno-zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest skonstruowanie wieży złożonej z elementów o różnych kształtach i utrzymanie jej w równowadze przez określony czas. Za jej stworzenie odpowiada niemieckie studio Shin’en Multimedia.

WiiU

Mighty No. 9
Mighty No. 9

Zręcznościowe 21 czerwca 2016

Opracowana przez doświadczone japońskie studio Comcept zręcznościowa platformówka 2.5D, czerpiąca inspiracje z kultowej serii Mega Man. Fabuła gry skupia się na postaci robota imieniem Becku, który jako jedyny oparł się groźnemu wirusowi wzbudzającemu agresję wśród mechanicznych istot. Zadaniem naszego protagonisty jest oczywiście powstrzymanie zagrożenia i ocalenie świata robotów przed upadkiem. Mechanika rozgrywki w Mighty No. 9 nawiązuje do klasycznych hitów z konsol 8- i 16-bitowych, a podczas zabawy czeka nas mnóstwo biegania i skakania po kolejnych platformach, a także umiejętnego wykorzystania mocy bohatera w walce. W czasie potyczek towarzyszy nam dodatkowa postać, która przez kilka chwil pomaga nam w sytuacjach największego zagrożenia. Produkcja studia Comcept działa w oparciu o technologię Unreal Engine i oprócz kampanii dla jednego gracza oferuje także specjalny tryb wyzwań oraz możliwość współpracy z innymi graczami przez internet.

WiiU

Turbo: Super Stunt Squad
Turbo: Super Stunt Squad

Wyścigi 16 lipca 2013

Turbo: Super Stunt Squad to wyścigowa gra akcji na motywach filmu animowanego wytwórni DreamWorks Animation SKG. Gracze poznają perypetie ślimaków, które na przekór swej naturze uwielbiają szybkość, wyścigi oraz widowiskowe ewolucje. Tytuł wyprodukowany został przez studio Monkey Bar Games, znane m.in. z Madagascar 3: The Video Game oraz Ben 10: Galactic Racing.

WiiU

Jett Tailfin
Jett Tailfin

Wyścigi 25 marca 2014

Trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze wcielają się w kolorowe morskie ryby. Wyścigi odbywają się w różnorodnych lokacjach i zawierają wiele skrótów oraz ukrytych niespodzianek. Oprawa graficzna wzorowana jest na filmie "Gdzie jest Nemo" z wytwórni Walta Disneya.

WiiU

The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure
The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure

Zręcznościowe 3 listopada 2015

Tradycyjna platformówka 2.5D, oparta na licencji niezwykle popularnej serii gazetowych minikomiksów rysowanych w latach 1950-2000 przez Charlesa M. Schulza. Pod względem fabuły gra nie jest w żaden sposób powiązana zarówno z samym komiksem, jak i filmem kinowym z 2015 roku, ale łączy ją z nimi podobny sposób przedstawienia postaci i otoczenia. W The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure wcielamy się w głównego bohatera komiksów, psa imieniem Snoopy, który wyrusza na poszukiwanie swego pana oraz jego przyjaciół, bawiących się w chowanego. Aby osiągnąć swój cel, musi on przemierzyć szereg fantastycznych krain, opartych na wytworach jego własnej wyobraźni. Podczas przygody nasz protagonista odnajduje specjalne kostiumy, dzięki którym zyskuje szereg przydatnych umiejętności, pozwalających mu z łatwością pokonywać kolejne napotkane przeszkody. Twórcy przewidzieli także wariant rozgrywki kooperacyjnej, w którym drugi z graczy wciela się w postać małego, żółtego ptaka imieniem Woodstock.

WiiU

Extreme Exorcism
Extreme Exorcism

Zręcznościowe 23 września 2015

Dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w egzorcystkę Mae Barrons specjalizującą się w przepędzaniu zjaw. W odróżnieniu od większości kolegów po fachu, Mae do walki z duchami używa wyrzutni rakiet, maczet, czarów i rozmaitych gadżetów. Rozgrywka w Extreme Exorcism opiera się na innowacyjnym pomyśle: pokonanego upiora zastępuje kolejny, który kopiuje ruchy bohaterki wykonywane w poprzedniej walce. W ten sposób każde starcie stanowi nowe wyzwanie, a poczynań przeciwników nie da się po prostu nauczyć na pamięć. Zmusza to też grającego do myślenia perspektywicznego i brania pod uwagę kolejnej potyczki. Extreme Exorcism oferuje kampanię złożoną z dziesięciu plansz. Fabularną część gry da się przejść samotnie lub w trybie kooperacji. Inne warianty zabawy to: zespołowa obrona przed zastępami duchów, tzw. deathmatch oraz wyzwania, w których gracz stawiany jest przed konkretnymi warunkami zwycięstwa. Grafika Extreme Exorcism bazuje na oldskulowej stylistyce pixel art.

WiiU

Super Toy Cars
Super Toy Cars

Wyścigi 24 lipca 2014

Zręcznościowe wyścigi zabawkowych samochodów, nawiązujące do tak kultowych gier, jak Re-Volt, Stunt GP czy seria Micro Machines. W grze ścigamy się na kilkunastu zakręconych torach, ulokowanych w czterech, typowo zabawkowych sceneriach. Rozgrywkę urozmaicają rozsiane po trasie bonusy oraz montowane w samochodach ulepszenia. Gra oferuje także tryb wieloosobowy, pozwalający na zabawę lokalną (4 osoby) lub w sieci (8 osób).

WiiU