Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 grudnia 2020, 09:49

Google Stadia w Polsce - pierwszy miesiąc za darmo

Na premierę Google Stadia w Polsce musieliśmy czekać rok. Długi czas oczekiwania ma nam wynagrodzić pierwszy miesiąc wersji Pro za darmo.

W SKRÓCIE:
  1. Ponad rok po światowym debiucie usługa Google Stadia trafia do Polski.
  2. Na start firma przygotowała promocję na wersję Pro.

Google Stadia jest już dostępna w naszym kraju. Na otwarcie bram dla polskich graczy musieliśmy czekać ponad rok (licząc od światowej premiery). Od wczoraj od godziny 18:00 na serwery usługi streamowania gier wpuszczani są kolejni użytkownicy.

Z tej okazji Google przygotowało ofertę darmowego miesiąca Stadia Pro dla nowych graczy oraz kupon zniżkowy o wartości 40 złotych na zakup dowolnej gry.

Google Stadia - rodzaje kont

Usługa Google Stadia oferuje dwa rodzaje kont. Darmowe pozwala na zagranie w dwa tytuły - Destiny 2 oraz Super Bomberman R Online. Maksymalna jakość streamingu w tej opcji wynosi 1080p i 60 klatek na sekundę. Pozostałe tytuły musimy sobie kupić.

Stadia Pro (tutaj streamujemy w 4K i 120 FPS) w cenie 39 złotych miesięcznie oferuje nam dodatkowo paczkę gier:

Na platformie znajdziemy też szereg najnowszych gier - Cyberpunk 2077, Immortals: Fenyx Rising czy Baldur’s Gate 3 (choć za nie musimy już zapłacić osobno), co sprawia, że jest to dobra opcja dla osób nieposiadających mocnego PC. By skorzystać z Google Stadia, potrzebujemy jedynie komputera z przeglądarką Chrome lub urządzenia mobilnego działającego na systemie Android.

Czym jest Google Stadia? To najnowsza usługa pozwalająca na streamowanie przez Sieć gier, które dostępne są w ofercie. Do obsłużenia potrzebne jest jedynie konto Google, dowolny komputer z przeglądarką Chrome lub urządzenie na systemie Android. Jest to więc bardzo dobra opcja dla ludzi ze słabymi komputerami lub w ogóle ich nieposiadających.

Darmowe konto oferuje dwie gry bez opłat (Destiny 2 i Super Bomberman R Online), w wersji Pro (płatnej 39 zł/msc) zyskujemy dodatkowy dostęp do tytułów wymienionych na liście powyżej. Za pozostałe gry musimy niestety dodatkowo zapłacić.

Usługa korzysta z dedykowanego kontrolera, ale możemy wykorzystać pada z PS4, PS5, Xboksa lub Switcha. Te działają bez problemu z przeglądarkową wersją usługi.

  1. Google Stadia – strona oficjalna