Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gylt (PC)

Gylt PC

Przygodowa gra akcji TPP w konwencji survival horroru od studia Tequila Works (autorów m.in. RiME i Deadlight). Gracze wcielają się w dziewczynę o imieniu Sally, która przemierza pełen potworów świat, szukając swojej kuzynki.

Przygodowe | TPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Google Stadia

PC Windows
Okładka Gylt (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada2019

Gylt stanowi połączenie gry przygodowej i survival horroru. Pozwala on graczom na pokierowanie losem Sally – dziewczynki, która przemierza mroczny, pełen potworów świat w poszukiwaniu swojej kuzynki. Tytuł został stworzony przez studio Tequila Works, które w swoim portfolio posiada takie produkcje jak Rime czy Deadlight.

Fabuła

Akcja Gylt obraca się wokół dziewczynki o imieniu Sally, której kuzynka Emily zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Bohaterka decyduje się wyruszyć na jej poszukiwania. Zadanie to nie należy jednak do najłatwiejszych – całe miasto zostało opanowane przez mroczne istoty, które nie mają przyjaznych zamiarów.

Mechanika

Rozgrywka w Gylt opiera się w dużej mierze na przemierzaniu kolejnych etapów. Każdy z nich opanowany jest przez szereg przeciwników, którzy czyhają na życie protagonistki. Zadaniem gracza jest unikanie ich wzroku.

Kwestie techniczne

Gylt to pierwszy tytuł ekskluzywny, który powstał na platformę Google Stadia. Oferuje on bardzo mroczną oprawę graficzną przedstawioną w kreskówkowym stylu. Całość utrzymana jest w estetyce, która budzi skojarzenia z serialem Stranger Things.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Gylt

Klasyfikacja PEGI Gylt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórca RiME wierzy w Stadię: „Niektóre nowe funkcje Was zmiażdżą”
Twórca RiME wierzy w Stadię: „Niektóre nowe funkcje Was zmiażdżą”

wiadomość16 stycznia 2020

Raul Rubio - prezes studia Tequila Works, odpowiedzialnego za takie tytuły, jak RiME czy Gylt - uważa, że kiedyś jeszcze będziemy się zastanawiali, czemu nie wierzyliśmy w streamowanie gier. Jego zdaniem niektóre funkcje, która platforma Google Stadia otrzyma w przyszłości, są naprawdę imponujące.