Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2020, 13:11

autor: Aquma

Twórca RiME wierzy w Stadię: „Niektóre nowe funkcje Was zmiażdżą”

Raul Rubio - prezes studia Tequila Works, odpowiedzialnego za takie tytuły, jak RiME czy Gylt - uważa, że kiedyś jeszcze będziemy się zastanawiali, czemu nie wierzyliśmy w streamowanie gier. Jego zdaniem niektóre funkcje, która platforma Google Stadia otrzyma w przyszłości, są naprawdę imponujące.

Stadia jeszcze zaskoczy graczy? - Twórca RiME wierzy w Stadię: „Niektóre nowe funkcje Was zmiażdżą” - wiadomość - 2020-01-16
Stadia jeszcze zaskoczy graczy?

Raul Rubio - szef studia Tequila Works, odpowiedzialnego m.in. za RiME - udzielił niedawno wywiadu serwisowi GamesIndustry.biz. Jednym z tematów rozmowy była platforma Googla Stadia i streamowanie gier w ogóle. Zdaniem twórcy to rozwiązanie jest obecnie na takim poziomie rozwoju, jak Steam na początku swojej działalności.

To moja osobista opinia, ale to jest jak wczesne dni Steam - w tym sensie, że to taki moment, jak wtedy, gdy ludzie narzekali, że ściąganie trwa za długo. Potem narzekania na pobieranie się skończyły i klienci zaczęli krytykować fakt, że cena (wydań cyfrowych - przyp. red.) była dokładnie taka sama, jak w przypadku gry w pudełku.

Będzie coraz lepiej. Pewnego dnia spojrzymy wstecz i ludzie będą się zastanawiali, dlaczego w ogóle poddawali streaming w wątpliwość. Nie mówię konkretnie o Stadii. Mówię o streamingu w ogóle - stwierdził Raul Rubio.

Deweloper uważa, że ostrożność wobec Stadii jest czymś zupełnie naturalnym. Dodaje jednak, że nie powinniśmy jeszcze skreślać tej platformy, bo w przyszłości doczeka się ona naprawdę niesamowitych funkcji.

Gylt - pierwszy tytuł ekskluzywny dla Google Stadii.
Gylt - pierwszy tytuł ekskluzywny dla Google Stadii.

Mój punkt widzenia jest oczywiście subiektywny. Nie może być obiektywny, ponieważ byłem „w środku", i wiem, że jest wiele funkcji, które są super fajne, a które nie są jeszcze aktywne. Więc porozmawiajmy o tym za jakiś rok.

Ludzie absolutnie mają rację, że są ostrożni. To nowa technologia, rozwiązania tego typu, które znamy z historii, nie działały. Myślę jednak, że w pewnym sensie nadszedł na to czas. Technologia istnieje, klienci są, i szczerze mówiąc, są też wojny na zawartość...

Google Stadia ma duży potencjał, ale jeszcze nie osiągnęło pełni swoich możliwości. Myślę, że pomysłem nigdy nie była niewielka „miękka premiera" (ang. soft launch). Wiem, że każdego dnia pracują nad tym, by było lepiej. I wiem, że będzie lepiej, bo jest kilka funkcji, które zmiażdżą ludzi - dodał deweloper.

Podkreślenie subiektywności opinii Raula Rubio jest o tyle ważne, że nie jest on osobą bezstronną - jego studio stworzyło pierwszy (i jak dotąd jedyny) tytuł ekskluzywny dla Stadii, czyli Gylt, więc ma swój interes w jej sukcesie. Wstępne opinie na temat usługi Google nie są zbyt pozytywne - jest krytykowana za problemy techniczne oraz brak wielu zapowiadanych funkcji. Wiele wskazuje też na to, że platforma nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy.

  1. Google Stadia - strona oficjalna
  2. Tequila Works - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gylt

Gylt