Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2020, 12:15

autor: Serek

Vice City kontra mod Vice Cry do GTA 5 - porównanie graficzne

W sieci pojawił się materiał porównujący grafikę w oryginalnym GTA: Vice City z modyfikacją do GTA V pod tytułem Vice Cry. Jak nietrudno się domyślić, odświeżona wersja wygląda zdecydowanie lepiej.

Jeśli tęsknicie za Vice City, to teraz macie dobrą okazję, by do niego wrócić. W GTA V. - Vice City kontra mod Vice Cry do GTA 5 - porównanie graficzne - wiadomość - 2020-01-16
Jeśli tęsknicie za Vice City, to teraz macie dobrą okazję, by do niego wrócić. W GTA V.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o modyfikacji Vice Cry: Remastered for Grand Theft Auto 5. Jak sama nazwa wskazuje, mod pozwala powrócić do kultowego miasta z wykorzystaniem GTA V. Na kanale Candyland w serwisie YouTube pojawiło się porównanie graficzne zremasterowanej wersji z tą oryginalną, pochodzącą z 2003 roku (mówimy o premierze na PC, bo tytuł pojawił się rok wcześniej na PS2). Możecie je zobaczyć poniżej.

Autorzy modyfikacji (działającej jako DLC do GTA V) wykonali kawał dobrej roboty. Jak sami możecie zobaczyć na filmie, pojawiło się sporo nowych tekstur, poprawiono efekty odbić, a światła na skrzyżowaniach wreszcie działają. Chociaż należy pochwalić zapał twórców, to jednak pamiętajmy, że grafika GTA V (w wersji bez modów) jest już mocno przestarzała. Dlatego jeśli spodziewaliście się prawdziwych wodotrysków graficznych, to nie tym razem.

Przypominamy, że Vice Cry nie pozwala na ponowne przejście głównego wątku fabularnego z oryginału. Zamiast tego oferuje zatrzęsienie dodatkowych misji, co sprawia, że wałęsanie się po Vice City nabiera sensu. Prace nad modyfikacją trwały cztery lata. Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem ich efektów, zapraszamy pod ten link.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GTA V