Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4XONESwitch
Okładka Kine (PS4)
OkładkaKine (PS4)

Kine

Trójwymiarowa gra logiczna, w której ważną rolę odgrywa muzyka. Gracz kontroluje trzy zabawne roboty, wyposażone w odmienne instrumenty. Za opracowanie tej produkcji odpowiada niezależna twórczyni Gwen Frey.

Logiczne | muzyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kine Premiera

17paź2019

PC PS4 XONE Switch

producent: Gwen Frey wydawca: Gwen Frey Strona oficjalna

Kine to trójwymiarowa gra platformowa z elementami logicznymi i muzycznymi, w której kontrolujemy grupę zabawnych robotów. Tytuł oferuje wiele zagadek o zmiennym poziomie trudności oraz interesującą oprawę graficzną, korzystającą z techniki cell shadingu. Za jego opracowanie i wydanie odpowiada niezależna twórczyni Gwen Frey i jest to jej pierwszy samodzielny projekt (była jednak także współzałożycielką studia The Molasses Flood, znanego z gry The Flame In the Flood).

Fabuła

Głównymi bohaterami Kine jest trójka żółtych robotów-muzyków – Euler, Quat i Roo. Protagoniści starają się założyć zespół muzyczny, jednak są uwięzieni w przedziwnym, mrocznym miejscu. Osiągnięcie celu będzie więc wymagało poradzenia sobie z wieloma różnymi wyzwaniami i znalezienia wyjścia.

Mechanika

Kine jest trójwymiarową platformówką. Rozgrywka w tej produkcji polega na pokonywaniu kolejnych plansz, co wymaga pewnej zręczności, a także rozwiązywania zagadek logicznych, wykorzystujących szczególne cechy poszczególnych protagonistów – konkretniej chodzi o posiadane przez nich instrumenty muzyczne, które mogą być wykorzystywane np. w roli… tyczki lub drabiny.

Znaczenie ma tutaj kształt poszczególnych robotów – przykładowo, odwrócenie bohatera może umożliwić mu zmieszczenie się w konkretnym miejscu. Gwen Frey zawarła w swojej grze ciekawy system, który pozwala na cofanie wykonanych już ruchów – dzięki czemu możemy poprawiać błędy i spokojnie szukać właściwego rozwiązania.

W miarę postępów w rozgrywce odkrywamy także kolejne rozdziały wątku fabularnego.

Tryby gry

W Kine możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Kine może się pochwalić dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną, która została stworzona z wykorzystaniem techniki cell shadingu. Uwagę przyciągają tutaj przede wszystkim oryginalne, pokręcone projekty robotów będących głównymi bohaterami. Fabuła jest przekazywana poprzez dwuwymiarowe plansze z dymkami dialogowymi, przypominające kadry z komiksu. Zabawie towarzyszy także relaksująca, jazzowa ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch