Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXONEPS4
Okładka Chime Sharp (PS4)
OkładkaChime Sharp (PS4)

Chime Sharp

Powstała we współpracy Steve’a Currana z niezależnym studiem Twistplay hybryda gry logicznej i muzycznej, będąca odświeżoną wersją produkcji o nazwie Chime z 2010 roku.

Logiczne | 2D | rytmiczne | muzyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chime Sharp Premiera

19lip2016

PC

21lut2017

PS4

24lut2017

XONE

Gry podobne do Chime Sharp

Thumper

Amplitude

Kine

Chime Sharp jest odświeżoną wersją Chime – ciepło przyjętej hybrydy gry logicznej i muzycznej z 2010 roku. Podobnie jak oryginał, wydana między innymi na platformie PC, XONE i PS4 produkcja została opracowana przez Steve'a Currana, który tym razem nawiązał współpracę z niezależnym zespołem Twistplay.

Mechanika

Schemat, na jakim oparto rozgrywkę w Chime Sharp, nie odbiega od założeń pierwowzoru. Zabawa w dalszym ciągu stanowi zatem swoiste połączenie rozwiązań znanych z Tetrisa z patentami rodem z gier muzycznych. Zmagania toczą się na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką, którą stopniowo zabudowujemy różnorodnymi klockami. Plansza jest regularnie skanowana, a uzyskane przez nas Quady, czyli prostokątne i kwadratowe pola składające się z ułożonych przez nas klocków (zajmujących obszar o wymiarach co najmniej 3x3 pola), aktywują kolejne fragmenty przygrywającego w tle utworu. Warto pamiętać, że nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa stoper – im szybciej uda nam się odblokować całą piosenkę, tym więcej punktów otrzymamy.

Tryby gry

Oprócz standardowego wariantu rozgrywki, w Chime Sharp znalazło się miejsce na dodatkowe tryby. Pierwszym z nich jest Sharp Mode, w którym nie musimy martwić się o czas. Zamiast tego jednak istotną rolę odgrywa zarządzanie dostępną pulą żyć, których liczebność zwiększamy, formując kolejne Quady. Drugim modułem jest Strike Mode, gdzie staramy się zdobyć możliwie największą liczbę punktów w ciągu 90 sekund. Ostatni wariant rozgrywki to Challenge Mode, w którym otrzymujemy do dyspozycji mniej zróżnicowane klocki, a dodatkowo musimy pokryć planszę o znacznie większej powierzchni.

Kwestie techniczne

W porównaniu z oryginałem, Chime Sharp na platformie PC, XONE i PS4 może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną, a także odświeżoną ścieżką dźwiękową. Listę nowości zamyka kilkanaście nowych utworów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chime Sharp: Odpowiednia dla każdego wieku.

Chime Sharp Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 760 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB GeForce GF 210 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
PS4