Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEPC
Okładka Gunsport (PS4)

Gunsport

Nietypowa gra sportowa, w której dwie drużyny grają w siatkówkę przy użyciu pistoletów, karabinów i strzelb. Rozgrywka toczy się na niewielkich, futurystycznych mapach i stawia przede wszystkim na zręczność oraz celne oko gracza.

Sportowe | multiplayer | na 2 osoby

Okładka Gunsport (PS4)

data premiery gry:

lip2019

PS4 XONE PC

Gunsport to nietypowa gra sportowa, w której dwie drużyny grają między sobą w siatkówkę przy użyciu pistoletów, karabinów i strzelb. Rozgrywka toczy się na niewielkich, futurystycznych mapach i stawia przede wszystkim na zręczność oraz celne oko gracza. Za produkcję tytułu odpowiada studio Necrosoft Games.

W alternatywnej wersji przyszłości ludzkość wyrzekła się wojny, narodowości oraz innych aspektów prowadzących wcześniej do zbrojnych konfliktów. Pomimo pokojowego nastawienia, nie zrezygnowano z produkowania broni, służy ona jednak do całkowicie innego celu – grania w nietypową odmianę siatkówki, jednej z nowych form sportu, którą pasjonują się mieszkańcy Ziemi. Ta konkretna zyskała największą popularność w Neo Tokio i to właśnie tam rozgrywa się akcja Gunsport.

Mecze, w których bierzemy udział, odbywają się w formacie 2 vs 2 lub 1 vs 1 – głównym zadaniem jest przepchnięcie piłki przy pomocy specjalnych strzałów z broni na połowę boiska należącą do przeciwnika. Ilość oddawanych salw jest ograniczona, dlatego też od gracza wymaga się aktywnego planowania i taktycznego podejścia do konstruowanej akcji. W przypadku spotkań czteroosobowych, każdy z zespołów składa się z atakującego oraz broniącego, przy czym ten drugi nie może wykonywać żadnych dodatkowych ruchów. Im więcej razy przebijemy piłkę nad siatką, tym więcej punktów warta jest wygrana akcja.

Areny na których rozgrywamy spotkania zostały ręcznie zaprojektowane – każda z plansz jest mocno zróżnicowana, ale jednocześnie przywodzi na myśl klimat cyberpunkowy z uwagi na wszędobylskie, futurystyczne neony. Twórcy zdecydowali się osadzić produkcję w pixel arcie, jednak wszystkie lokacje i postacie są stworzone z dużą dbałością o detale oraz odpowiednią kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Oczekiwania czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gunsport

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
XONE
PC