Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Shadow Bug
Shadow Bug

Zręcznościowe 30 marca 2018

Mobilna gra platformowa niezależnego, fińskiego studia Muro, która wyewoluowała z prostego, ale udanego projektu studentów Uniwersytetu Aalto. W Shadow Bug wcielamy się w rolę wojowniczego insekta uzbrojonego w dwa miecze. Zadaniem protagonisty jest oczyszczenie lasu z wrogo nastawionych robali i innych przeciwników. Podczas zabawy przemierzamy kolejne poziomy, na których czeka na nas cała masa zróżnicowanych wrogów, ale także spora liczba pułapek, których ominięcie nierzadko wymaga sprytu.

Steredenn: Binary Stars
Steredenn: Binary Stars

Zręcznościowe 8 marca 2018

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.

Raiden V: Director's Cut
Raiden V: Director's Cut

Zręcznościowe 25 lipca 2019

Piąta oficjalna odsłona kultowego cyklu scrollowanych strzelanin z widokiem top-down. Raiden V stworzyło japońskie studio MOSS, które nabyło prawa do marki w 2005 roku. Podobnie jak w poprzednich częściach, w Raiden V trwa wielka wojna ludzi z obcą rasą Cranassian, która zaatakowała Ziemię. Gracz wciela się w Amerykanina, Brytyjczyka, Rumunkę, Portugalkę lub Niemkę (każde z nich cechuje się odmiennym życiorysem i cechami charakteru) i staje do walki z najeźdźcami.

Pang Adventures
Pang Adventures

Zręcznościowe 3 stycznia 2019

Opracowana przez firmę DotEmu gra zręcznościowa, będąca kolejną odsłoną klasycznej serii Pang (znanej także jako Buster Bros oraz Pomping World). Podczas rozgrywki śledzimy perypetie dwóch braci, walczących z zagrażającą Ziemi inwazją kosmitów, a cała zabawa sprowadza się do niszczenia skaczących po planszy kulek, które potrafią atakować naszych bohaterów, a czasem ukrywać się za rozmaitymi przeszkodami. Do ich sprawnej eliminacji wykorzystujemy więc całkiem pokaźny arsenał broni, w tym m.in.

Runner3
Runner3

Zręcznościowe 22 maja 2018

Kolejna odsłona rozwijanego przez studio Gaijin Entertainment cyklu BIT.TRIP - dwuwymiarowych platformówek w konwencji auto runnerów. Pod względem fabularnym Runner3 stanowi bezpośrednią kontynuację przygód znanego z poprzednich części bohatera, znanego jako CommanderVideo. W porównaniu do nich schemat zabawy nie uległ większym zmianom, choć nie obyło się bez kilku nowości i usprawnień, będących odpowiedzią na głos społeczności.

Rabi-Ribi
Rabi-Ribi

Zręcznościowe 17 października 2019

Dwuwymiarowa platformówka czerpiąca garściami z gatunku metroidvania. W Rabi-Ribi gracze wcielają się w rolę Eriny — królika za sprawą klątwy zamienionego w kobietę. Bohaterce towarzyszy Ribbon, czyli skrzydlata wróżka o różowych włosach. Opowieść o tym, jak bohaterki próbują cofnąć feralne zaklęcie, rozwijana jest głównie poprzez wstawki dialogowe zrealizowane w formie visual novel.

Devious Dungeon 2
Devious Dungeon 2

Zręcznościowe 17 maja 2019

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzają liczne potwory i pułapki. Rozgrywkę spinają mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia i rozwijanie postaci.

Gunbrick: Reloaded
Gunbrick: Reloaded

Zręcznościowe 9 kwietnia 2020

Pełna humoru, platformowa gra zręcznościowo-logiczna 2D z elementami strzelanki. Gunbrick został stworzony i wydany przez studio Nitrome, odpowiedzialne m.in. za Shovel Knight Dig. Produkcja oferuje dynamiczną rozgrywkę i nietypową mechanikę ruchu.

FutureGrind
FutureGrind

Zręcznościowe 22 stycznia 2019

Futurystyczna gra zręcznościowa od kanadyjskiego studia Milkbag Games, przypominająca nieco serie Trials i OlliOlli. W FutureGrind poruszamy się specyficznym jednośladem o nazwie grinder, wyposażonym w dwa koła, mogące zarówno jeździć po podłożu, jak i przyczepiać się do szyn. Rozgrywka polega na pokonywaniu umieszczonych nad ziemią tras złożonych z trzech rodzajów szyn: niebieskich, różowych oraz białych.

Shantae and the Pirate's Curse
Shantae and the Pirate's Curse

Zręcznościowe 20 marca 2018

Shantae and the Pirate's Curse to dostępna na pecety platformówka 2D. Podczas zabawy gracz przemierza obszerne poziomy, rozwiązuje zagadki, pokonuje przeszkody oraz walczy z przeciwnikami. Istotną rolę odgrywa także gromadzenie różnorodnego ekwipunku i uzbrojenia, a wiele z posiadanych przedmiotów można ulepszać. Wszystko to wykonano w stylistyce wzorowanej na produkcjach z 32-bitowych konsol.

Venture Kid
Venture Kid

Zręcznościowe 2 maja 2019

Przygotowana przez firmę FDG Entertainment dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do klasyków z ery komputerów i konsol 8-bitowych. Fabuła Venture Kid obraca się wokół szalonego naukowca imieniem Teklov, który pragnie podstępem przejąć władzę nad naszą planetą, konstruując potężną kosmiczną fortecę. Ostatnią nadzieją ludzkości okazuje się mały chłopiec Andy, który spróbuje pokrzyżować niecne plany Teklova.

Hyperide
Hyperide

Zręcznościowe 30 stycznia 2019

Opracowana przez warszawskie studio Kool2Play kosmiczna zręcznościówka typu endless runner. Mechanika rozgrywki w grze Hyperide na pozór przypomina klasyczne kosmiczne strzelaniny, znane z popularnych niegdyś salonów z automatami arcade. Podczas zabawy sterujemy bowiem niewielkim statkiem kosmicznym, który samoczynnie leci w górę ekranu przez kolejne, pełne wrogów i niebezpieczeństw plansze.

Green Game: TimeSwapper
Green Game: TimeSwapper

Zręcznościowe 17 listopada 2017

Kolejna gra logiczno-zręcznościowa polskiego studia iFun4All, będąca kontynuacją wydanej kilka miesięcy wcześniej produkcji Red Game Without a Great Name. Pod względem mechaniki tytuł wykorzystuje jednak tylko ogólny koncept pierwowzoru, zaś cała zabawa opiera się na zupełnie innych zasadach. W Green Game: TimeSwapper wcielamy się ponownie w mechanicznego ptaka, którego zadaniem jest bezpieczne dotarcie do celu.

Dynamite Fishing: World Games
Dynamite Fishing: World Games

Zręcznościowe 21 grudnia 2018

Zabawna gra zręcznościowa 2D, w której zadaniem graczy jest złowienie jak największej liczby ryb, używając niestandardowych narzędzi, takich jak lodówki i ładunki wybuchowe. Tytuł oferuje wiele rodzajów łodzi oraz możliwość zabawy z innymi graczami.

Lost in Harmony: Kaito's Adventure
Lost in Harmony: Kaito's Adventure

Zręcznościowe 21 czerwca 2018

Nietypowe połączenie autorunnera z dość rzadkim gatunkiem narracyjnej gry muzycznej, opracowane przez studio Digixart Entertainment pod wodzą byłego pracownika Ubisoftu i twórcy Valiant Hearts, Yoana Fanise. Akcja Lost in Harmony: Kaito’s Adventure osadzona została w bliżej nieokreślonym, futurystycznym świecie, który protagonista gry – młody chłopak imieniem Kaito – przemierza na deskorolce, w towarzystwie uczepionej u jego pleców przyjaciółki Ayi.

Superbeat: Xonic
Superbeat: Xonic

Zręcznościowe 3 października 2017

Zręcznościowa gra muzyczna. Za produkcję Superbeat: Xonic odpowiadają byli twórcy lubianej serii DJMax, od 2014 roku pracujący w nowym studiu Nurijoy. Zabawa w Superbeat Xonic polega na stukaniu w przesuwające się po ekranie dyski w odpowiednim momencie. W zależności od kolorów dysków, niektóre z nich przytrzymujemy lub przesuwamy w wybranym kierunku.

Heroki
Heroki

Zręcznościowe 20 lipca 2018

Kolorowa platformówka osadzona w magicznej krainie, leżącej gdzieś wysoko ponad chmurami. W grze wcielamy się w tytułowego chłopca Heroki. Bohater staje przed nie lada wyzwaniem: musi odzyskać bezcenny artefakt, od którego zależy bezpieczeństwo krainy. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną platformówką, przypominającą nieco ostatnie odsłony cyklu Rayman.

TorqueL
TorqueL

Zręcznościowe 15 lutego 2018

Nietypowa dwuwymiarowa platformówka, zainspirowana popularną w kręgach indie produkcją Thomas Was Alone. W dziele japońskich deweloperów zrzeszonych pod egidą FullPowerSideAttack.com kontrolujemy pewnego dżentelmena, którego ktoś postanowił zamknąć w kolorowej skrzynce. Pułapka, w jakiej znalazł się bohater, ma pewną ciekawą właściwość: oznaczone kolorami ściany są rozszerzalne w kierunku zewnętrznym, co – należycie wykorzystane – pozwala wprowadzić całość w ruch.

Mega Man Legacy Collection
Mega Man Legacy Collection

Zręcznościowe 22 maja 2018

Przygotowany przez firmę Capcom zestaw, zawierający sześć części popularnej serii dwuwymiarowych platformówek Mega Man. W skład kolekcji weszły pełnoprawne odsłony wspomnianego cyklu, wydane pierwotnie w latach 1987-1993 na 8-bitowe konsole.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 7 grudnia 2017

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta.

Lichtspeer: Double Speer Edition
Lichtspeer: Double Speer Edition

Zręcznościowe 7 września 2017

Prosta gra zręcznościowa, w której miotamy oszczepami w nadciągających przeciwników. Lichtspeer jest debiutanckim dziełem niezależnego polskiego studia Lichthund. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, w świecie wzorowanym na mitologii germańskiej z domieszką elementów science fiction i abstrakcyjnego humoru. Gracz steruje jasnowłosym wojownikiem, który przemierza ten fantastyczny świat i walczy z mitologicznymi stworzeniami.

140
140

Zręcznościowe 9 stycznia 2020

Minimalistyczna platformówka 2D, wyprodukowana przez niezależne studio Carlsen Games. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie niewielkiej figury geometrycznej przez pełne przeszkód plansze, których wygląd zmienia się w rytm odtwarzanej muzyki. Gra uhonorowana została nagrodą Independence Game Festival 2013 za ścieżkę dźwiękową.

Shu
Shu

Zręcznościowe 23 stycznia 2018

Oryginalna gra platformowa szkockiego studia Secret Lunch, łącząca typowe dla gatunku elementy zręcznościowe z koniecznością dokonywania wyborów natury moralnej. Akcja gry Shu osnuta jest wokół ucieczki tytułowego bohatera przed złowrogą i nieposkromioną burzą. Aby uniknąć śmierci, nasz protagonista musi dostać się na szczyt tajemniczej góry, jednak jak na platformówkę przystało, jego droga usiana jest czyhającymi zewsząd zagrożeniami.

Life Goes On: Done to Death
Life Goes On: Done to Death

Zręcznościowe 23 lipca 2018

Life Goes On to okraszona sporą dawką humoru platformówka autorstwa niezależnego studia Infinite Monkeys. Gracz kieruje poczynaniami mężnych rycerzy, którzy wyruszają na poszukiwania mitycznego Pucharu Życia. Misja nie należy do bezpiecznych, jednak odważni wojownicy są w stanie poświęcić życie, by ułatwić zadanie swoim następcom. Celem zabawy jest doprowadzenie rycerza do końca planszy, gdzie czeka nagroda. Wcześniej trzeba jednak pokonać szereg śmiercionośnych pułapek.