Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Shovel Knight: Specter of Torment
Shovel Knight: Specter of Torment

Zręcznościowe 3 marca 2017

Darmowy dodatek DLC do niezwykle ciepło przyjętej przez graczy platformówki Shovel Knight autorstwa studia Yacht Club Games. Głównym bohaterem rozszerzenia zatytułowanego Specter of Torment jest tytułowy Upiór, a opisana w nim historia rozgrywa się przed wydarzeniami opisanymi w podstawowej wersji gry. Cała zabawa opiera się na schemacie znanym z oryginalnego Shovel Knight, łącząc w sobie elementy dwuwymiarowej platformówki, przygodowej gry akcji oraz RPGa.

Momodora: Reverie Under the Moonlight
Momodora: Reverie Under the Moonlight

Zręcznościowe 10 stycznia 2019

Prequel serii dwuwymiarowych platformówek akcji studia Bombservice. Momodora: Reverie Under the Moonlight opowiada historię młodej kapłanki Kaho, której rodzima wioska została zaatakowana przez mroczną klątwę, powoli rozprzestrzeniającą się po całej krainie. W obliczu nieuchronnej zagłady, Kaho wyrusza z misją odkrycia sposobu na zdjęcie uroku. Jak przystało na grę platformową 2D, akcję obserwujemy z boku, a rozgrywka polega na przedzieraniu się przez lokacje wypełnione przeciwnikami.

Splasher
Splasher

Zręcznościowe 26 października 2017

Oryginalna gra platformowa autorstwa niezależnego studia Splashteam, założonego przez byłego pracownika Ubisoftu i współtwórcę takich gier, jak Rayman Origins oraz Rayman Legends. Akcja gry Splasher przenosi nas do siedziby firmy Inkorp, której złowrogi zarządca Docteur postanowił złamać codzienną, korporacyjną rutynę i sprowadzić na swych podwładnych zagładę.

Urban Trial Playground
Urban Trial Playground

Zręcznościowe 5 kwietnia 2018

Stworzona przez polskie studio Tate Multimedia hybryda wyścigów i platformówek, w której kierujemy motocyklem terenowym. Urban Trial Playground kładzie nacisk na pokonywanie przeszkód terenowych i wykonywanie różnorakich trików. W ogólnych założeniach rozgrywka przypomina serię Trials firmy Ubisoft.

Battle Princess Madelyn
Battle Princess Madelyn

Zręcznościowe 20 grudnia 2018

Gra platformowa 2D wyprodukowana przez niezależne studio Causal Bit Games (twórcę wydanego w 2014 roku Insanity's Blade). Podczas zabawy kierujemy księżniczką Madelyn, zmuszoną walczyć ze złem, by uratować królestwo i swoją rodzinę. Rozgrywka w Battle Princess Madelyn nawiązuje do klasycznych tytułów pokroju Ghosts 'n Goblins i Ghouls ‘n Ghosts.

88 Heroes
88 Heroes

Zręcznościowe 12 października 2017

Pixel-artowa platformówka 2D, w której celem jest jak najszybsze przechodzenie kolejnych poziomów. Dzieło brytyjskiego duetu Bitmap Bureau i Rising Star Games stawia przed nami ambitne zadanie przejścia 88 plansz w ciągu 88 minut. Dodatkowo, na każdy poziom otrzymujemy jedynie 88 sekund. Jeśli nam się to nie uda, zły doktor H8 odpali w kierunku Ziemi 88 głowic nuklearnych i nasza planeta przestanie istnieć.

The Forbidden Arts
The Forbidden Arts

Zręcznościowe 7 sierpnia 2019

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, w której gracz wciela się w Phoeniksa stawiającego czoła złowrogiemu nekromancie. Bohater przemierza fantastyczną krainę Chora i wykonuje zadania zlecane przez napotykane postacie, co wiąże się z koniecznością rozwiązywania zagadek oraz walki z przeciwnikami; w starciach protagonista robi użytek przede wszystkim ze swoich nadnaturalnych zdolności pozwalających mu na władanie ogniem.

The Aquatic Adventure of the Last Human
The Aquatic Adventure of the Last Human

Zręcznościowe 3 stycznia 2019

Produkcja typu metroidvania, w której zadaniem graczy jest rozwikłanie zagadki wyginięcia ziemskiej populacji, która przed tysiącami lat została zmuszona do przeniesienia się pod wodę. Cechą charakterystyczną The Aquatic Adventure of the Last Human jest dualizm rozgrywki – dzieło studia YCJY opiera się zarówno na spokojnej eksploracji, jak i dynamicznej walce z potężnymi adwersarzami.

Hellmut: The Badass from Hell
Hellmut: The Badass from Hell

Zręcznościowe 3 maja 2019

Dwuwymiarowy dungeon crawler, w którym walczymy z demonami. W Hellmut: The Badass from Hell gracze wcielają się w rożne postacie odblokowywane podczas rozgrywki. Zabawa jest szybka, efektowna i trudna.

Summer Catchers
Summer Catchers

Zręcznościowe 11 lutego 2021

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której znaleźć można elementy różnych gatunków – m.in. produkcji wyścigowych oraz logicznych. W Summer Catchers wcielamy się w młodą dziewczynę, która bardzo chce po raz pierwszy w życiu zobaczyć lato. Za opracowanie gry odpowiada niezależne studio FaceIT i jest to jego debiutancki projekt.

SNK 40th Anniversary Collection
SNK 40th Anniversary Collection

Zręcznościowe 13 listopada 2018

Składanka wydana z okazji 40. urodzin firmy SNK. W zestawie znajdują się m.in. takie gry jak: Crystalis, Ikari III: The Rescue, Guerrilla War, P.O.W., Prehistoric Isle in 1930, Psycho Soldier, TNK III, Vanguard i Victory Road.

Flashback: 25th Anniversary
Flashback: 25th Anniversary

Zręcznościowe 17 czerwca 2018

Odświeżona wersja słynnej platformówki z 1992 roku. Flashback: 25th Anniversary oferuje nowy tryb Modern z poprawioną grafiką, zremasterowanym udźwiękowieniem, a także funkcją Rewind (przewijanie do tyłu) oraz samouczkiem.

Mega Man Legacy Collection 2
Mega Man Legacy Collection 2

Zręcznościowe 22 maja 2018

Wydany przez firmę Capcom zestaw klasycznych platformówek 2D z popularnej serii Mega Man. Produkcja stanowi następcę wydanej w 2015 kompilacji Mega Man Legacy Collection i oferuje cztery tytuły, których zabrakło we wspomnianym pakiecie. Tym razem są to: wydany w roku 1995 na konsoli SNES Mega Man 7, udostępniony rok później na konsolach PlayStation i SEGA Saturn Mega Man 8, a także dwie nowsze części serii: Mega Man 9 (2008) oraz Mega Man 10 (2010).

TumbleSeed
TumbleSeed

Zręcznościowe 3 maja 2017

Gra zręcznościowa typu roguelike, opracowana przez zespół niezależnych deweloperów: Benedicta Fritza, Grega Wohlwenda, Joela Corelitza, Davida Laskey'a oraz Jennę Blazevich. Gracz trafia do fantastycznego, bajkowego świata, który przemierza w skórze tytułowego nasionka. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest wspinaczka na szczyt wysokiej góry w celu uratowania domu przed czyhającym na niego zagrożeniem.

Alto's Odyssey
Alto's Odyssey

Zręcznościowe 26 listopada 2020

Kontynuacja ciepło przyjętego endless runnera Alto’s Adventure. Alto's Odyssey nie ma fabuły; wcielamy się w snowboardzistę, który mknąc przed siebie, omija przeszkody, przeskakuje nad przepaściami, ucieka przed wrogami, łapie zbiegłe zwierzęta oraz wykonuje punktowane ewolucje.

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Cook, Serve, Delicious! 2!!

Zręcznościowe 10 kwietnia 2019

Druga odsłona cyklu gier zręcznościowych z elementami ekonomicznymi, za której opracowaniem stoi niezależne studio Vertigo Gaming. Gracz wciela się w głównego menadżera oraz właściciela tytułowej restauracji, który wylądował na bruku przez skorumpowany zarząd wieżowca, gdzie funkcjonował jego poprzedni biznes. Zadanie bohatera polega na zbudowaniu na nowo dobrze prosperującego interesu. Zabawę w Cook, Serve, Delicious! 2!!

A Hole New World
A Hole New World

Zręcznościowe 1 marca 2018

Platformówka 2D typu side-scroller inspirowana grami z czasów popularności konsoli NES. Dzieło niezależnego hiszpańskiego studia Mad Gear Games to wymagająca produkcja w starym stylu, pozbawiona tutoriali czy trybów z ułatwieniami. Gracz zostaje wyposażony w broń oraz prosty zestaw ruchów i musi radzić sobie z napotkanymi zagrożeniami za pomocą zręczności i pomysłowości.

Mystik Belle: Enchanted Edition
Mystik Belle: Enchanted Edition

Zręcznościowe 9 września 2021

Stworzone przez studio WayForward we współpracy z Last Dimension Mystik Belle krzyżuje w sobie elementy znane z gier typu metroidvania (to zlepek tytułów Metroid oraz Castlevania, stanowiących pionierów gatunku) oraz tradycyjnych przygodówek point&click. Gracz wciela się w Belle MacFae, początkującą wiedźmę, która stara się rozwiązać problemy trapiące Hagmore School of Witchcraft – jej nową uczelnię czarnoksięstwa.

Reverie
Reverie

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Przygodowa gra akcji, dla której źródłem inspiracji były tuzy gatunku pokroju pierwszych odsłon cyklu The Legend of Zelda oraz maoryska mitologia. Gracz wciela się w chłopca przemierzającego fikcyjną wyspę Toromi, zamierzającego rozprawić się ze złowrogimi duchami.

Shovel Knight: King of Cards
Shovel Knight: King of Cards

Zręcznościowe 10 grudnia 2019

Ostatnie fabularne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. Głównym bohaterem dodatku jest tytułowy Król Kart, czyli jeden z bossów stojących na drodze Rycerza ze Szpadlem z podstawowej wersji gry. Protagonista musi dowieść swego prawa do korony, pokonując trzech królów-uzurpatorów z okolicznych krain.

RAZED
RAZED

Zręcznościowe 19 grudnia 2018

Hybryda trójwymiarowej platformówki i gry wyścigowej, w której pędzimy na złamanie karku przez zróżnicowane poziomy, starając się dotrzeć do wyjścia w jak najkrótszym czasie. Chcąc bić rekordy, musimy korzystać z możliwości oferowanych bohaterowi przez specjalne buty, dzięki którym może on nie tylko rozwijać zawrotne prędkości, lecz także wykonywać odległe skoki czy choćby driftować na zakrętach. Tempo zmagań w RAZED dodatkowo potęguje szybki, elektroniczny soundtrack.

Songbird Symphony
Songbird Symphony

Zręcznościowe 25 lipca 2019

Produkcja łącząca elementy platformówki i gry rytmicznej, w której wcielamy się w Birba – ptasią sierotę próbującą dowiedzieć się czegoś o swoim pochodzeniu. Ważną rolę w Songbird Symphony odgrywa śpiew naszego podopiecznego, przy pomocy którego może on nie tylko aktywować platformy, lecz także wchodzić w interakcję z mieszkańcami świata gry oraz brać udział w muzycznych bitwach.

Mega Man X Legacy Collection 1 + 2
Mega Man X Legacy Collection 1 + 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Zestaw dwóch kompilacji, obejmujący wszystkie gry spod szyldu Mega Man X. Kolekcja trafiła do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, pozwalając graczom sprawdzić poszczególne produkcje w ich odświeżonych wersjach; całość wzbogacono o dodatkowy tryb gry oraz wirtualne muzeum wypełnione rozmaitymi atrakcjami.

JackQuest: The Tale of the Sword
JackQuest: The Tale of the Sword

Zręcznościowe 24 stycznia 2019

Oldskulowa platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w tytułowego Jacka. Uzbrojony w miecz bohater przemierza ponure podziemia w poszukiwaniu ukochanej Nary porwanej przez potężnego orka – Korga. Obserwując akcję z boku, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz stawiamy czoła przeciwnikom. Z czasem zdobywamy narzędzia i umiejętności pozwalające na dotarcie do wcześniej zablokowanych miejsc.