Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Urban Trial Tricky
Urban Trial Tricky

Zręcznościowe 25 czerwca 2020

Połączenie gry wyścigowej z platformówką 2.5D, za której produkcję odpowiada niezależne polskie studio Tate Multimedia. Wskocz na motocykl i daj się ponieść wyobraźni, wykonując serię najbardziej zmyślnych akrobacji w szalonym Urban Trial Tricky!

Alwa's Legacy
Alwa's Legacy

Zręcznościowe 29 września 2020

Druga część serii platformowych gier typu metroidvania, zapoczątkowanej w 2017 roku. Inspirowane hitami z epoki 16 bitów Alwa’s Legacy zabiera nas do tytułowej krainy, którą przemierzamy w skórze bohaterki imieniem Zoe. Przemierzając rozbudowane etapy, rozwiązujemy zagadki, omijamy przeszkody i walczymy z przeciwnikami.

Demon's Tilt
Demon's Tilt

Zręcznościowe 23 grudnia 2019

Utrzymana w gotyckiej stylistyce gra zręcznościowa typu pinball. Oprócz zdobywania punktów, w trakcie zabawy w Demon’s Tilt zajmujemy się walką z przeciwnikami i wykonywaniem opcjonalnych zadań. Za grę odpowiada studio Wiznwar.

Skully
Skully

Zręcznościowe 4 sierpnia 2020

Gra przygodowo-zręcznościowa TPP, w której wcielamy się w ożywioną czaszkę, próbującą zapobiec boskiej wojnie. W Skully przemierzamy malownicze lokacje i stawiamy czoła rozmaitym problemom, przybierając jedną z trzech obdarzonych różnymi zdolnościami form protagonisty.

Disc Room
Disc Room

Zręcznościowe 22 października 2020

Gra zręcznościowa o wysokim poziomie trudności. W Disc Room wcielamy się w naukowca, który bada tajemniczy obiekt na orbicie Jowisza, rozwiązując proste zagadki i unikając wszechobecnych dysków zdolnych błyskawicznie przerobić go na krwawą papkę.

Aerial_Knights Never Yield
Aerial_Knights Never Yield

Zręcznościowe 19 maja 2021

Auto runner zrealizowany w formie dynamicznej platformówki. Głównym bohaterem gry Aerial_Knights Never Yield jest Wally, który walcząc o przyszłość swoją i całego futurystycznego Detroit, musi przechytrzyć wrogów, mknąc przed siebie, omijając przeszkody i unikając konfrontacji.

Turrican Flashback Collection
Turrican Flashback Collection

Zręcznościowe 29 stycznia 2021

Turrican Flashback Collection jest pakietem obejmującym remastery czterech platformówek Turrican z lat dziewięćdziesiątych. Produkcje posiadają odświeżoną oprawę i sterowanie, a także funkcję cofania rozgrywki. Kolekcja została przygotowana przez studio Factor 5.

Sir Lovelot
Sir Lovelot

Zręcznościowe 3 marca 2021

Szybka i trudna platformówka, opracowana przez niezależne studio pixel.lu. W Sir Lovelot wcielamy się w tytułowego rycerza, który wędruje od zamku do zamku i wręcza księżniczkom podarunki zebrane w trakcie wymagającej podróży, starając się znaleźć miłość swojego życia.

Hoa
Hoa

Zręcznościowe 24 sierpnia 2021

Urocza platformówka z elementami przygodowymi. W Hoa wcielamy się w tytułową bohaterkę, która spokojnie eksploruje malowniczy las, skacze po platformach i rozwiązuje zagadki. Od czasu do czasu na jej drodze stają przeciwnicy, których musi omijać.

Galaxy Tales: Story of Rapunzel
Galaxy Tales: Story of Rapunzel

Zręcznościowe 2022

Platformowa gra akcji, w której jako androidka imieniem Rapunzel mkniemy przez futurystyczne etapy i eliminujemy zastępy przeciwników. Główna bohaterka gry Galaxy Tales: Story of Rapunzel posiada długie włosy, z których korzysta niczym z broni.

Star Wars Pinball
Star Wars Pinball

Zręcznościowe 13 września 2019

Star Wars Pinball to gra zręcznościowa produkcji ZEN Studios. Gracze dostają do dyspozycji szeroką gamą stołów do pinballi, wykorzystujących różne motywy znane z poszczególnych epok uniwersum Gwiezdnych wojen.

Sparkle 4 Tales
Sparkle 4 Tales

Zręcznościowe 30 stycznia 2020

Czwarta część polskiej serii Sparkle, w której przejmujemy kontrolę nad niewielkim organizmem i obserwujemy, jak zjadając mikroelementy, stopniowo rośnie w siłę. W Sparkle 4 Tales możemy uczynić swoją istotę drapieżnikiem, roślinożercą bądź zwierzęciem z pogranicza obu grup.

Eagle Island
Eagle Island

Zręcznościowe 11 lipca 2019

Platformówka 2D w stylistyce pixel art. W Eagle Island wcielamy się w chłopca, któremu w podróży przez ptasi świat towarzyszy wytresowana sowa - pomoc zwierzęcia wykorzystujemy, walcząc z przeciwnikami i rozwiązując zagadki. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Pixelnicks.

Bloo Kid 2
Bloo Kid 2

Zręcznościowe 18 listopada 2019

Druga część serii klasycznych platformówek, w której wcielamy się w tytułowego bohatera mknącego przez barwne poziomy, przeskakującego przeszkody oraz stawiającego czoła przeciwnikom. Źródłem inspiracji dla Bloo Kid 2 były takie cykle jak Super Mario, Sonic czy Alex Kidd.

Umihara Kawase Fresh!
Umihara Kawase Fresh!

Zręcznościowe 18 lipca 2019

Umihara Kawase Fresh! to klasyczna platformówka, w której wcielamy się w mistrzynię przyrządzania sushi przemierzającą surrealistyczny świat zaludniony przez mieszkańców mórz, rzek i oceanów. W trakcie przygody bohaterka przygotowuje potrawy ze znalezionych po drodze składników.

Cyber Protocol
Cyber Protocol

Zręcznościowe 26 września 2019

Polska gra zręcznościowo-logiczna w cyberpunkowych realiach, która budzi skojarzenia z kultowym Pac-Manem. W Cyber Protocol zabawa toczy się na dwuwymiarowych planszach upstrzonych pułapkami i przeszkodami, które pokonujemy, kontrolując czerwoną kulkę. Wszystko po to, by naprawić zniszczonego androida.

What the Golf?
What the Golf?

Zręcznościowe 21 maja 2020

Humorystyczna zręcznościówka będąca zestawem minigier bardzo luźno opartych na zasadach gry w golfa. W What the Golf? zabawa polega na przesuwaniu rozmaitych obiektów po różnorodnych planszach. Cel naszych poczynań różni się przy tym w zależności od tego, na jakim „polu golfowym” toczy się rozgrywka.

Exit the Gungeon
Exit the Gungeon

Zręcznościowe 17 marca 2020

Exit the Gungeon to połączenie gry akcji i dungeon crawlera od studia Dodge Roll. Celem gracza jest pokonywanie generowanych losowo, stale poruszających się plansz i likwidowanie znajdujących się na nich przeciwników.

Curse of the Sea Rats
Curse of the Sea Rats

Zręcznościowe 2022

Platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w jednego z czterech zaklętych w szczury bohaterów, a naszym zadaniem jest odnalezienie porwanego syna admirała. Curse of the Sea Rats można przejść samemu bądź w lokalnym trybie kooperacji.

Himno
Himno

Zręcznościowe 6 września 2019

Prosta platformówka, w której przemierzamy generowane proceduralnie etapy i zbieramy kolorowe kulki. Jako że Himno ma nam zapewnić przede wszystkim możliwość zrelaksowania się, w trakcie zabawy nie można zginąć; nie uświadczymy tu także walki z przeciwnikami.

Wildfire
Wildfire

Zręcznościowe 3 grudnia 2020

Dwuwymiarowy miks platformówki ze skradanką od niezależnego zespołu Sneaky Bastards. W Wildfire ratujemy pojmanych mieszkańców wioski głównego bohatera, używając kreatywnie magii żywiołów (z ogniem na czele) do radzenia sobie z patrolami strażników.

Airhead
Airhead

Zręcznościowe 2022

Platformowa gra zręcznościowo-logiczna 2,5D z elementami metroidvanii. W Airhead przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów żyjących w symbiozie. Ciało i Głowa przemierzają dystopijną krainę i poznają jej tajemnice. Starają się przy tym odzyskać serce zapewniające drugiemu z protagonistów życiodajny tlen.

Fred3ric
Fred3ric

Zręcznościowe 20 lutego 2020

Fred3ric to trzecia część cyklu zabawnych gier rytmicznych, w których wcielamy się w powstałego z martwych Fryderyka Chopina, by toczyć pojedynki muzyczne z innymi kompozytorami. Za stworzenie i wydanie produkcji odpowiada polska firma Forever Entertainment.

SuperMash
SuperMash

Zręcznościowe 8 maja 2020

Niecodzienna gra-edytor, w której można tworzyć własne gry, mieszając ze sobą dwa z sześciu różnych klasycznych gatunków, a następnie próbować swoich sił w powstałych tytułach. Za powstanie SuperMash odpowiada studio Digital Continue.