Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Syder Arcade
Syder Arcade

Akcji 24 października 2013

Side-scrollowana, zręcznościowa strzelanina typu „shump”, wyprodukowana przez niezależne studio Evil. Akcja toczy się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w rolę pilota gwiezdnego myśliwca, który musi ocalić kosmiczną kolonię przed inwazją złowrogo usposobionej rasy obcych. Mechanika rozgrywki wzorowana jest na grach z epoki komputerów 8 i 16-bitowych.

PC

C-Rush
C-Rush

Akcji 17 lutego 2014

C-Rush to gra nawiązująca do klasycznych, zręcznościowych strzelanek z perspektywą widoku z boku. Nasz mały kosmiczny stateczek ma za zadanie strącić setki wrogich jednostek za pomocą podstawowego i dodatkowego oręża. Oprawia audiowizualna prezentuje się przyjaźnie, a widowiskowość zapewniają efekty specjalne.

PC

Akai Katana Shin
Akai Katana Shin

Akcji 19 czerwca 2010

Kolejna wymagająca strzelanina stworzona przez japońskie studio Cave. Wersja Shin jest wzbogaconą o nowe tryby i poprawioną oprawę audiowizualną konwersją tytułu z automatów, który ukazał się w 2010 roku.

X360

Beat Hazard
Beat Hazard

Akcji 15 kwietnia 2010

Muzyczna strzelanka o bardzo kolorowej oprawie, w której poziomy są tworzone do piosenek z dysku twardego gracza. Wystarczy wybrać swój ulubiony utwór, a gra dopasuje do niego rozgrywkę, zapełniając ekran kolejnymi przeciwnikami i bossami. Produkcja atakuje odbiorcę dziesiątkami barw i świateł do rytmu danego kawałka.

PC

Teslapunk
Teslapunk

Zręcznościowe 26 lipca 2013

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem. Zasiadając za sterami retrofuturystycznego statku, wyposażonego w nowoczesną broń, stawiamy czoła marsjańskiej inwazji cesarza Zangóraxa. Nocą jest on jednym z najpopularniejszych DJ-ów na swojej planecie, zaś za dnia zamienia się w opętanego rządzą władzy szaleńca.

PCXONEANDiOSWPWiiU

Time Recoil
Time Recoil

Akcji 10 sierpnia 2017

Opracowana przez fińskie studio 10tons strzelanina top-down, wykorzystująca mechanikę manipulowania czasem. Fabuła Time Recoil zaczyna się w 1987 roku, gdzie ubrana w więzienny strój bohaterka przenosi się na skutek paradoksu czasowego. W trakcie zabawy będzie ona musiała wykonać szereg misji w przeszłości, zmieniając linię czasu, ratując nieżyjących już sojuszników, zdobywając zagubione dokumenty i eliminując ważne persony zanim te staną się zagrożeniem.

PCPS4XONESwitchANDiOSPSV

Tyrian
Tyrian

Zręcznościowe 1 stycznia 1995

Klasyczna scrollowana strzelanka osadzona w klimatach science-fiction. Sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym i zestrzeliwujemy wrogie jednostki nadlatujące z góry ekranu. W trakcie trybu kampanii ulepszamy wyposażenie dokonując zakupów za kredyty zdobyte podczas misji.

PC

Super Stardust Delta
Super Stardust Delta

Zręcznościowe 19 stycznia 2012

Super Stardust Delta to stworzona przez studio Housemarque gra zręcznościowa, wzorowana na klasycznym Asteroids. Gracze przejmują kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, a ich zadaniem jest niszczenie za pomocą różnorakich broni nadciągających asteroid. Gra korzysta z możliwości konsoli PlayStation Vita, w tym chociażby ekranu dotykowego oraz tylnego touchpada.

PSV

Star Fox Command
Star Fox Command

Akcji 28 sierpnia 2006

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

NDS

Soldner-X 2: Final Prototype
Soldner-X 2: Final Prototype

Akcji 25 maja 2010

Soldner-X 2: Final Prototype to strzelanka z gatunku side-scroll, w której zadaniem gracza jest odparcie inwazji obcych. Jako pilot statku należącego do elitarnej jednostki stawia czoła hordom nieprzyjaciół korzystając z nowoczesnych technologii oraz bonusów, które napotyka na kolejnych planszach.

PS3PSV

NeuroVoider
NeuroVoider

Akcji 31 sierpnia 2016

Roguelike’owa strzelanina typu twin-stick shooter z widokiem z góry. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio Flying Oak Games. W NeuroVoider wcielamy się w jedną z czterech osób, które przetrwały zagładę ludzkości z rąk armii robotów. Rozgrywka sprowadza się do przedzierania się przez dwuwymiarowe poziomy i strzelania do spotykanych po drodze przeciwników.

PCPS4XONEPSV

Assault Suit Leynos
Assault Suit Leynos

Zręcznościowe 12 lipca 2016

Remake zręcznościowej strzelanki 2D, wypuszczonej w 1990 roku na konsolę Sega Mega Drive. Projektem zajęło się japońskie studio Dracue Software pod okiem firmy Rising Star Games, wydawcy takich gier jak Lumo i Deadly Premonition. Assault Suit Leynos prezentuje niewesołą wizję odległej przyszłości, w której ludzkość została zmuszona zakładać kolonie w kosmosie w poszukiwaniu cennych surowców. Eksploracja przestrzeni kosmicznej doprowadziła jednak do starcia ludzi z wrogo nastawionymi Obcymi.

PCPS4

Starr Mazer
Starr Mazer

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction produkcja studia Imagos Softworks, stanowiąca połączenie klasycznej przygodówki point-and-click z sidescrollową zręcznościówką typu shmup. Akcja gry Starr Mazer rozgrywa się 130 lat po Wielkiej Wojnie, w ogarniętej chaosem galaktyce. Podczas zabawy wcielamy się zaś w najemnego pilota imieniem Brick M. Stonewood, który, odnaleziony w stanie hibernacji, próbuje przypomnieć sobie kluczowe fakty ze swojej przeszłości.

PC

Xenoraid
Xenoraid

Akcji 30 września 2016

Osadzona w realiach science fiction klasyczna, dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem autorstwa niezależnego, fińskiego studia 10tons. Akcja gry Xenoraid przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość roku 2032, kiedy to w pierwszej wojnie galaktycznej ludzkość stara się obronić swą planetę za pomocą zaimprowizowanej floty, stworzonej poprzez wyposażenie jednostek cywilnych w różne narzędzia zagłady.

PCPS4XONESwitchANDiOS

eXceed - Gun Bullet Children
eXceed - Gun Bullet Children

Zręcznościowe 29 marca 2012

Klasyczna scrollowana strzelanka rodem z Japonii. Ludzkość staje w obliczu ogromnego zagrożenia, gdy w okolicach Tokio pojawiają się hordy wampirów i zboczeńców. Wcielamy się w rolę jednej z młodych dziewczyn dysponujących potężną mocą i kierując nią z lotu ptaka eliminujemy zastępy wrogów.

PC

Trouble Witches
Trouble Witches

Zręcznościowe 27 kwietnia 2007

Trouble Witches jest utrzymaną w stylistyce manga, sidescrollową strzelanką 2D, autorstwa zespołu deweloperskiego studia SNK. Akcja gry osadzona została w wyimaginowanym świecie Eihemland, a główne bohaterki - tytułowe wiedźmy starają się powstrzymać opętaną przez zło koleżankę. Gra odznacza się nieskomplikowaną rozgrywką oraz bardzo kolorową oprawą wizualną.

PCX360

DoDonPachi Resurrection
DoDonPachi Resurrection

Akcji 25 listopada 2010

Dwuwymiarowa strzelanina stworzona przez specjalizujące się w gatunku japońskie studio Cave. Tytuł jest piątą odsłoną serii DoDonPachi i poprawionym portem pierwotnej wersji gry, która ukazała się na automatach w 2008 roku.

X360

Ballpoint Universe
Ballpoint Universe

Zręcznościowe 10 maja 2013

Prosta strzelanka w stylu takich legend jak R-Type, którą wyróżnia nietypowa oprawa wizualna. Wszystkie obiekty w grze zostały wykonane długopisem na kartce papieru. Z „bazgrołów” autorzy zbudowali 15 poziomów i wiele typów przeciwników. Intrygującej oprawie wizualnej wtóruje niezła muzyka elektroniczna.

PCWiiU

Super Crate Box
Super Crate Box

Akcji 22 października 2010

Platformowa gra akcji, w której zajmujemy się eliminacją hord adwersarzy, korzystając z szerokiego arsenału broni palnej. Super Crate Box nawiązuje do złotej ery automatów arcade, stawiając na wartką akcję.

PCSwitchiOS

Inversus
Inversus

Zręcznościowe 16 sierpnia 2016

Oryginalne połączenie gry strategicznej i zręcznościówki, stworzone przez niezależne studio Hypersect. Gracze przejmują kontrolę nad czarnymi i białymi pojazdami, które poruszają się po monochromatycznych, przypominających szachownice planszach. Co najważniejsze, maszyny mogą przebywać jedynie na polach o przeciwnym kolorze — wystrzeliwane przez nie pociski zmieniają barwę trafianych kwadratów, tworząc ścieżki, po których mogą się poruszać.

PCPS4

Kokuga
Kokuga

Akcji 27 czerwca 2013

Kokuga to wymagająca strzelanina z widokiem z lotu ptaka, która stanowi duchowego spadkobiercę Ikarugi i jednocześnie jedną z najtrudniejszych gier na przenośną konsolę Nintendo.

3DS

Danmaku Unlimited 2
Danmaku Unlimited 2

Akcji 1 sierpnia 2013

Danmaku Unlimited 2 to wyprodukowana przez niezależne studio Doragon Entertainment zręcznościowa strzelanina typu shump (shoot'em up). Gracz pilotuje niewielki statek kosmiczny, a jego zadanie polega na niszczeniu przeciwników na swojej drodze i unikaniu wrogiego ognia. Gra jest konwersją smartfonowego przeboju.

PC

eXceed 2nd - Vampire REX
eXceed 2nd - Vampire REX

Zręcznościowe 29 marca 2012

Druga część scrollowanej strzelanki traktującej o walce między ludzkością a wampirami. Obejmujemy kontrolę nad młodą dziewczyną, w której płynie krew obu ras. Po wygnaniu postanawia połączyć swoje siły z Nieumarłym Władcą i zemścić się za doznane krzywdy używając specjalnych mocy oraz systemu biegunowości.

PC

Really Big Sky
Really Big Sky

Zręcznościowe 24 lutego 2012

Intensywna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym walcząc z przeważającymi siłami obcych. Wszystkie poziomy w grze są generowane losowo i dopasowują swoją trudność do poziomu umijętności gracza.

PC