Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Shoot 'em up - Gry PlayStation Vita po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry po premierze o tematyce shoot 'em up na platformę PS Vita.

PSV

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Wanted Corp
Wanted Corp

Akcji 17 listopada 2016

Wanted Corp to zręcznościowa gra akcji wyprodukowana przez studio Zoo Games. Twórcy inspirowali się klasycznymi strzelaninami. Bohaterami gry jest para międzygalaktycznych łowców nagród - Neal H. MadDogg oraz Irina Zimoy, którzy specjalizują się w eksterminacji i wyłapywaniu przestępców z różnych zakątków kosmosu. Gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym 4 kampanie solowe i kooperacyjny multiplayer.

Project Root
Project Root

Akcji 28 kwietnia 2015

Klasyczna strzelanina typu top-down, nawiązująca do legend gatunku pokroju serii Desert Strike. W grze wcielamy się w członków rebelianckiej organizacji Arcturus, którzy próbują położyć kres światowej dominacji potężnej korporacji energetycznej Prometheus. Rozgrywka pozwala na pełną swobodę ruchu oraz nieograniczoną eksplorację map i sprowadza się do eliminacji zastępów wrogów (w powietrzu oraz na ziemi) oraz walki z wymagającymi bossami.

Velocity 2X
Velocity 2X

Zręcznościowe 2 września 2014

Kolejna odsłona serii scrollowanych strzelanek 2D, w których sterujemy statkiem kosmicznym wyposażonym w możliwość teleportowania się w dowolne miejsce. Gra po raz kolejny zabiera nas w odległą przyszłość, w której wszystkie formy życia w systemie gwiazdy Vilio stanęły w obliczu zagrożenia, kiedy okazało się, że wielkie ciało niebieskie zaczyna zmieniać się w czerwonego olbrzyma.

Super Mutant Alien Assault
Super Mutant Alien Assault

Akcji 11 września 2018

Platformowa strzelanka, w której gracze wcielają się w roboty eliminujące hordy tytułowych obcych, korzystając z szerokiego wachlarza broni, gadżetów oraz umiejętności bojowych i perków. W Super Mutant Alien Assault można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy.

Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 24 marca 2015

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

TxK
TxK

Zręcznościowe 11 lutego 2014

Zręcznościówka z gatunku shoot 'em up oparta na formule popularnej w latach 80. gry Tempest. Produkcja oferuje wiele rodzajów trybów rozgrywki, a także oryginalną wektorową grafikę oraz możliwość dzielenia się swoimi wynikami z graczami z całego świata.

Re-Loaded
Re-Loaded

Akcji 11 września 2012

Brutalna strzelanina typu top-down, będąca kontynuacją wydanej na konsolach PlayStation i Sega Saturn gry Loaded. W grze wcielamy się w postaci żądnych krwi antybohaterów, którzy zostają wysłani celem pokonania szalonego C.H.E.B.A. - złoczyńcy, którego mózg przeszczepiono do ciała artysty-pustelnika. Rozgrywka sprowadza się do przemierzania kolejnych, totalnie zakręconych światów i brutalnej eliminacji zastępów przeciwników przy użyciu sporego arsenału śmiercionośnych broni.

Resogun
Resogun

Zręcznościowe 23 grudnia 2014

Innowacyjny shoot 'em up, który stworzony został przez producentów serii Super Stardust. W trakcie gry wcielamy się w pilota statku kosmicznego walczącego z inwazją obcych. Tytuł posiada tryb multiplayer oraz pozwala na kooperację graczy.

Sky Force Anniversary
Sky Force Anniversary

Akcji 7 września 2016

Remake gry Sky Force – niezwykle ciepło przyjętego shoot ‘em upa, którego premiera odbyła się w 2004 roku. Gracze przejmują kontrolę nad futurystycznymi myśliwcami, by stawić czoła armii próbującego podbić świat Generała Mantisa.

Super Destronaut DX
Super Destronaut DX

Akcji 11 lipca 2018

Shoot’em up zainspirowany przez klasycznych przedstawicieli gatunku, na czele z kultowym Space Invaders. W trakcie zabawy w Super Destronaut DX wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, którego zadaniem jest eliminacja hord adwersarzy. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania na wspólnym ekranie.

Rogue Aces
Rogue Aces

Akcji 12 kwietnia 2018

Hybryda dynamicznego shoot’em upa i produkcji typu roguelike. W Rogue Aces Deluxe wcielamy się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew rodem z II wojny światowej. Za grę odpowiada studio Infinite State Games.

Cosmophony
Cosmophony

Zręcznościowe 5 maja 2015

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

Titan Attacks!
Titan Attacks!

Zręcznościowe 5 maja 2014

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

Velocity Ultra
Velocity Ultra

Zręcznościowe 15 maja 2013

W grze sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym wyposażonym w specjalną technologię pozwalającą na teleportowanie się na niewielkie odległości. Latamy po wąskich korytarzach, unikając zderzenia ze ścianami i niszcząc wrogie jednostki. Twórcy porzucili w tej edycji pikselową grafikę na rzecz wyższej rozdzielczości.

Total Recoil
Total Recoil

Akcji 3 lipca 2013

Trójwymiarowa zręcznościowa strzelanka, w której akcję obserwujemy z widoku izometrycznego. Gracze wcielają się w uzbrojonego po zęby żołnierza przedzierającego się przez terytorium wroga.

Flying Hamster HD
Flying Hamster HD

Zręcznościowe 19 grudnia 2012

Zręcznościowa gra platformow, w której sterujemy sympatycznym chomiczkiem, wyprodukowana przez studio Game Atelier. Jako chomiczek Newton wyruszamy za złowrogim Gigantycznym Orłem, który porwał naszą ukochaną. Czekają na nas liczni, zabawni wrogowie, których będziemy musieli zestrzelić. Przyjemna grafika, komiczne dźwięki oraz wszechobecny humor, sprawiają że warto zagrać w ten tytuł.

Sine Mora
Sine Mora

Akcji 20 listopada 2012

Sine Mora to utrzymana w steampunkowym klimacie gra akcji stworzona przez japońskie studio Grasshopper Manufacture przy współpracy z węgierskim Digital Reality. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych strzelanin z gatunku shoot'em up, wzbogacając je o innowacyjne elementy, w tym m.in. możliwość manipulowania czasem.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 7 lipca 2015

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Soldner-X 2: Final Prototype
Soldner-X 2: Final Prototype

Akcji 17 marca 2015

Soldner-X 2: Final Prototype to strzelanka z gatunku side-scroll, w której zadaniem gracza jest odparcie inwazji obcych. Jako pilot statku należącego do elitarnej jednostki stawia czoła hordom nieprzyjaciół korzystając z nowoczesnych technologii oraz bonusów, które napotyka na kolejnych planszach.

DARIUSBURST Chronicle Saviours
DARIUSBURST Chronicle Saviours

Akcji 30 listopada 2015

Dynamiczna, stworzona przez studio Pyramid strzelanina, w której akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Planeta Darius została zaatakowana przez Belserów — armia obcych zagnieździła się w morzach i oceanach na całym globie. Ratunkiem dla jej mieszkańców ma być nowa, śmiercionośna broń, czyli tak zwany Burst System.

Space Overlords
Space Overlords

Zręcznościowe 6 grudnia 2016

Trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w Overlordów, starożytnych kosmicznych strażników, starających się zniszczyć istotę o imieniu Kesedihan, pragnącą zawładnąć całym wszechświatem. Walczymy na niewielkich trójwymiarowych planetach, równając z ziemią miasta oraz wojska naszego nemezis.

Vostok Inc.
Vostok Inc.

Akcji 26 czerwca 2017

Opracowana przez studio Nosebleed Interactive kosmiczna strzelanina wzbogacona o elementy zaczerpnięte z gatunku tzw. clickerów. Akcja Vostok, Inc. osadzona została w odległej przyszłości, a podczas zabawy wcielamy się w rolę nowo wybranego prezesa tytułowej firmy, którego zadaniem jest zgromadzenie gigantycznej fortuny poprzez realizację wyznaczonych zadań. Schemat rozgrywki oparty został na dwóch filarach.

Tachyon Project
Tachyon Project

Akcji 19 stycznia 2017

Gra zręcznościowa zaliczana do klasycznego gatunku twin-stick shooterów. Tachyon Project jest dziełem niezależnego studia Eclipse Games, założonego przez współtwórców Pure, Split/Second, Imperial Glory, Wanted: Weapons of Fate czy Terminator 4: Salvation. W grze wcielamy się w program komputerowy o nazwie Ada, służący do hackowania najbardziej strzeżonych serwerów na świecie. Z nieznanej przyczyny Ada zostaje wyrzucona z serwera testowego i skazana na tułaczkę po „czeluściach” Internetu.

Aqua Kitty: Milk Mine Defender
Aqua Kitty: Milk Mine Defender

Akcji 26 listopada 2014

Produkcja typu shoot‘em up, w której gracze przejmują kontrolę nad tytułowymi kociakami. Ich zadaniem jest odnalezienie podwodnych złóż życiodajnego mleka i obrona przed przeciwnikami atakującymi poszczególne kopalniane szyby. Filar rozgrywki stanowi przemierzanie lokacji oraz eliminacja hord panoszących się tam oponentów.