Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4
Okładka Sol Cresta (PC)

Sol Cresta

Dynamiczny shoot’em up od studia PlatinumGames. W Sol Cresta zasiadamy za sterami kosmicznego myśliwca i eliminujemy zastępy przeciwników. W trakcie zabawy zdobywamy kolejne fazy statku, dzięki czemu rośnie nasz potencjał bojowy.

Akcji | science fiction | 2D | top-down | shoot 'em up | statki kosmiczne

Okładka Sol Cresta (PC)

producent: PlatinumGames

wydawca: PlatinumGames

data premiery gry:

wrz2021

PC PS4 Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sol Cresta jest shoot’em upem opracowanym przez studio PlatinumGames, znane między innymi z takich gier, jak Bayonetta, Vanquish czy NieR: Automata. Produkcja stanowi pierwszą odsłonę cyklu Neo-Classic Arcade Series, a źródłem inspiracji dla niej były gry Moon Cresta i Terra Cresta, które święciły triumfy na automatach w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Mechanika

W Sol Cresta wcielamy się w pilota myśliwca. Oglądając akcję z perspektywy top-down, w trakcie zabawy lecimy w górę ekranu i eliminujemy hordy wrogich jednostek, wśród których znajdziemy zarówno występujące w ilościach hurtowych „mięso armatnie”, jak i potężnych bossów. Cechą charakterystyczną opisywanego tytułu jest mechanika „dokowania”, po raz pierwszy przedstawiona w grze Moon Cresta. Polega ona na dokowaniu naszego myśliwca w jego kolejnych iteracjach, które w określonych momentach pojawiają się na planszach. W ten sposób wchodzimy w posiadanie nowych broni i zwiększamy swój potencjał bojowy. Z drugiej jednak strony z czasem myśliwiec staje się coraz większy, co czyni go coraz łatwiejszym celem dla adwersarzy.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Sol Cresta wykonano w technice pixel art. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho, chiptune’owego soundtracku.

Pozostałe

Grę Sol Cresta po raz pierwszy zapowiedziano 1 kwietnia 2020 roku. Choć wówczas okazało się, że był to jedynie żart primaaprilisowy, dokładnie rok później studio PlatinumGames ponownie zaprezentowało ją światu, jednak tym razem ogłoszenie okazało się prawdziwe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sol Cresta

Wymagania wiekowe Sol Cresta

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
Switch