Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchPC
Okładka Psyvariar Delta (PS4)

Psyvariar Delta

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Psyvariar Revision, znanej z automatów arcade. Psyvariar Delta to klasyczny shoot’em up, w którym kontrolujemy futurystyczny myśliwiec i eliminujemy wszystko, co stanie nam na drodze.

Akcji | science fiction | kosmiczne | na 2 osoby | shoot 'em up | podzielony/wspólny ekran

Okładka Psyvariar Delta (PS4)

data premiery gry:

30sie2018

PS4

30sty2019

PC

27cze2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psyvariar Delta jest odświeżoną i rozbudowaną wersją gry Psyvariar Revision, znanej z automatów arcade. Za opracowaniem produkcji stoi japońskie studio Success Corporation.

Fabuła

Akcja gry Psyvariar Delta toczy się w odległej przyszłości. Ludzkość została zmuszona do opuszczenia Układu Słonecznego, by rozpocząć nowe życie pod czujnym okiem sztucznej inteligencji znanej jako GUIS AI. Sielanka nie trwała jednak długo, gdyż nieodległa supernowa spowodowała awarię systemu, który teraz próbuje za wszelką cenę obrócić w pył swoich stwórców. Gracz wciela się w pilota futurystycznego myśliwca, a jego zadaniem jest eliminacja wszystkiego, co GUIS AI wykorzystuje, by unicestwić ziemską cywilizację.

Mechanika

W Psyvariar Delta akcję ukazano z perspektywy top-down. W trakcie zabawy kontrolowany przez nas pojazd nieustannie leci w górę ekranu, a my możemy jedynie manewrować nim na boki i strzelać. Gra została podzielona na poziomy, na których roi się od przeciwników; oczywiście naszym zadaniem jest ich masowa eksterminacja. W przeciwieństwie do większości innych przedstawicieli gatunku, w toku zmagań nie kolekcjonujemy power-upów; w zamian autorzy oddają do naszej dyspozycji system „Buzz”, dzięki któremu latając myśliwcem na boki, stopniowo zwiększamy prędkość i moc ostrzału. Poza tym wykonywanie w ostatnim momencie uników przed pociskami i pojazdami wroga skutkuje ładowaniem specjalnego paska energii – po jego wypełnieniu zyskujemy chwilową nietykalność.

Tryby gry

Psyvariar Delta pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, na wspólnym ekranie. W porównaniu z Psyvariar Revision tytuł może się pochwalić przede wszystkim dodatkowymi trybami rozgrywki, czyli Score Attack (gdzie możemy powalczyć o zdobycie jak najwyższej liczby punktów) oraz Replay Mode+ (w którym twórcy pozwalają nam nie tylko na obejrzenie zapisu rozgrywki z danego etapu, lecz także na poprawienie osiągniętego przez siebie wyniku); ponadto na nowicjuszy czeka samouczek ochrzczony mianem Practice Mode, wprowadzający w meandry rozgrywki. Dopełnieniem tego wszystkiego są internetowe rankingi.

Kwestie techniczne

Psyvariar Delta posiada trójwymiarową grafikę opartą na polygonach, która od warstwy wizualnej oryginału odróżnia się za sprawą wyższej rozdzielczości; poza tym autorzy pozwalają na dostosowanie interfejsu do indywidualnych preferencji. Odświeżenia doczekał się również soundtrack, który wzbogacono o zupełnie nowe utwory oraz aranżacje skomponowane na potrzeby mobilnej odsłony serii, zatytułowanej Psyvariar Reassemble.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Psyvariar Delta

Klasyfikacja PEGI Psyvariar Delta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Psyvariar Delta

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 lub lepsza
  • 900 MB HDD
  • Windows 10
PS4
Switch
PC