Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4Switch
Okładka SNK 40th Anniversary Collection (PC)

SNK 40th Anniversary Collection

Składanka wydana z okazji 40. urodzin firmy SNK. W zestawie znajdują się m.in. takie gry jak: Crystalis, Ikari III: The Rescue, Guerrilla War, P.O.W., Prehistoric Isle in 1930, Psycho Soldier, TNK III, Vanguard i Victory Road.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | beat 'em up | pakiet | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | strzelanki

Okładka SNK 40th Anniversary Collection (PC)

data premiery gry:

13lis2018

Switch

19mar2019

PS4

3maj2019

XONE

7cze2019

PC

SNK 40th Anniversary Collection to kolekcja klasycznych gier firmy SNK. Składanka została wydana z okazji 40. urodzin spółki (pierwotnie na Nintendo Switch w 2018 roku), która rozpoczęła swoją działalność w 1978 roku jako Shin Nihon Kikaku Corporation.

Mechanika

W skład zestawu wchodzi szereg starych produkcji. Niektóre z nich dostępne są w dwóch wersjach – tej znanej z automatów i konsol stacjonarnych. Deweloper zatroszczył się o pewne usprawnienia względem oryginalnych wersji, dodając np. możliwość cofania rozgrywki i zapisywania jej w dowolnym momencie oraz sterowania przystosowanego pod obecne kontrolery. Ponadto pojawił się Museum Mode, czyli specjalny tryb, w którym możemy obejrzeć rozmaite materiały prezentujące historię firmy oraz jej gry.

SNK 40th Anniversary Collection zawiera m.in. strzelanki Alpha Mission z 1985 roku i Ikari Warriors z 1986 roku, wydaną w tym samym okresie platformówkę akcji Athena, produkcję typu beat ’em up Street Smart z 1989 roku, jak również takie pozycje jak Crystalis, Ikari III: The Rescue, Guerrilla War, P.O.W., Prehistoric Isle in 1930, Psycho Soldier, TNK III, Vanguard i Victory Road.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej i udźwiękowienia żadna z produkcji wchodzących w skład SNK 40th Anniversary Collection nie doczekała się wielkich usprawnień. Właściwie jedyną nowinką w warstwie technologicznej jest podniesienie rozdzielczości do 1080p.

Inne

W wybranych krajach SNK 40th Anniversary Collection doczekało się pudełkowego wydania, które zawiera ścieżkę dźwiękową Nostalgic Music Collection na płycie CD, artbook 40th Anniversary Art Collection oraz specjalne opakowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran    

Ocena gry 4 / 10 na podstawie 10 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Klasyfikacja PEGI SNK 40th Anniversary Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SNK 40th Anniversary Collection

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit

Switch
PS4
XONE
PC