Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry Zręcznościowe PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PSP.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Apache Overkill
Apache Overkill

Zręcznościowe 29 września 2010

Strzelanka 2D, w której wcielamy się w pilota tytułowego helikoptera. Za sterami Apache’a walczymy z przeciwnikami na jednej z 99 poziomów. W grze nie brakuje różnych typów wrogów oraz bogatego arsenału. Do zabawy zachęca system rang, oceniający występ gracza. Całość została stworzona w dość prostej konwencji, nawiązującej do klasyki gatunku.

Left to Die in Zombhai
Left to Die in Zombhai

Zręcznościowe 28 lutego 2011

Left to Die in Zombhai to platformówka akcji, w której samotny bohater przemierza kolejne poziomy próbując przeżyć ataki żywych trupów.

Super Monkey Ball Adventure
Super Monkey Ball Adventure

Zręcznościowe 30 czerwca 2006

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

Space Invaders Evolution
Space Invaders Evolution

Zręcznościowe 3 listopada 2006

Space Invaders Evolution firmy Rising Star Games to gra, mająca zapoczątkować nową serię pod nazwą Evolution. Jej założenie to odnawianie klasyków rozrywki elektronicznej poprzez ubieranie gier w nowe szaty, odpowiednie do możliwości nowoczesnego sprzętu.

Xiaolin Showdown
Xiaolin Showdown

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Zręcznościówka bazująca na popularnym serialu animowanym, w Polsce znanym jako "Xiaolin: Pojedynek mistrzów". Do rozegrania mamy 20 misji, wymagających pokonywania widocznych na ekranie wrogów (głównie robotów).

Puzzle Guzzle
Puzzle Guzzle

Zręcznościowe 27 lutego 2008

Gra logiczno-zręcznościowa, nawiązująca do zasad klasycznego "Tetrisa". Naszym zadaniem jest układanie spadających bloczków tak, aby tworzyły określone figury geometryczne.

After Burner: Black Falcon
After Burner: Black Falcon

Zręcznościowe 20 marca 2007

After Burner: Black Falcon jest kolejną grą z cyklu, zapoczątkowanego przez słynnego Yu Suzukiego w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Tym razem developerzy z korporacji Sega postanowili wprowadzić swoją popularną serię strzelanin z udziałem samolotów wojskowych na kieszonkową platformę PlayStation Portable.

Diner Dash: Sizzle & Serve
Diner Dash: Sizzle & Serve

Zręcznościowe 4 maja 2007

Diner Dash: Sizzle & Serve to gra pozwalająca wcielić się w kelnerkę, a wraz z postępem rozgrywki we właścicielkę pięciogwiazdkowej restauracji. Program nie jest jednak do gatunku ekonomicznych strategii, a jest zręcznościówką składającą się z pięćdziesięciu poziomów.

Pinball Hall of Fame: The Williams Collection
Pinball Hall of Fame: The Williams Collection

Zręcznościowe 26 lutego 2008

Pinball Hall of Fame: The Williams Collection to pozycja, należąca do gatunku pinballowych symulacji. Stanowi ona de facto kontynuację gry, wydanej w roku 2004. Poza samym odbijaniem metalowej kuleczki flipperami, niniejszy produkt oferuje swoim użytkownikom również możliwość zapoznania się z historią jednej z czołowych firm, produkujących m.in. stoły do pinballa.

Exit 2
Exit 2

Zręcznościowe 13 kwietnia 2007

Exit 2 to osobliwa gra akcji z elementami logicznymi, stanowiąca sequel tytułu wydanego w 2006 r. Użytkownik wciela się w postać jegomościa w pomarańczowym kapeluszu zwanego Mr. ESC.

Boulder Dash: Rocks!
Boulder Dash: Rocks!

Zręcznościowe 28 marca 2008

Boulder Dash: Rocks! to pozycja o charakterze zręcznościowo-logicznym, przygotowana na kanwie gry, której pierwsza odsłona miała miejsce w roku 1984. Ów pierwowzór zadebiutował w świecie elektronicznej rozrywki na automatach i popularnych w tamtym czasie platformach sprzętowych.

Dragon's Lair
Dragon's Lair

Zręcznościowe prace wstrzymane

Reedycja klasycznej gry zręcznościowej, która pojawiła się w salonach gier w 1983 roku. Wcielając się w postać rycerza Dirka, wyruszamy na ratunek porwanej przez smoka księżniczce. Gra opiera się w całości na tzw. quick time eventach i pozwala na zabawę kontrolerem ruchu Kinect.

Pinball Hall of Fame: The Gottlieb Collection
Pinball Hall of Fame: The Gottlieb Collection

Zręcznościowe prace wstrzymane

Pinball Hall of Fame to jedna z niewielu dostępnych dla posiadaczy konsol pozycji symulujących pinball.

Ape Escape P
Ape Escape P

Zręcznościowe 5 maja 2006

Ape Escape: On The Loose to pozycja bazująca na serii gier Ape Escape wydawanych na konsole PlayStation i PlayStation 2. Pełna akcji platformówka została przygotowana przez japoński oddział Sony – SCEJ. Wydawcą jest oczywiście firma-matka Sony Computer Entertainment.

Xyanide Resurrection
Xyanide Resurrection

Zręcznościowe 7 września 2007

Xyanide Resurrection to gra z gatunku shoot'em up. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest holenderska firma wydawniczo-developerska, Playlogic.

Snoopy vs The Red Baron
Snoopy vs The Red Baron

Zręcznościowe 29 października 2006

Snoopy vs The Red Baron jest zręcznościówką, powstałą na kanwie słynnej serii krótkich historyjek obrazkowych (tzw. paski komiksowe, publikowane w prasie) autorstwa Charlesa M. Schulza. Rysownik ten tworzył kolejne odcinki cyklu Peanuts (Fistaszki) niemal dokładnie przez pięćdziesiąt lat – od połowy XX wieku do momentu swojej śmierci w 2000 roku.

Frogger: Helmet Chaos
Frogger: Helmet Chaos

Zręcznościowe 29 września 2005

Kontynuacja przygód słynnej żaby, tym razem w kieszonkowej wersji. Do pokonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów. Helmet Chaos oprócz tradycyjnego singleplayera posiada również multiplayer dla czterech osób.

WackyLands Boss!
WackyLands Boss!

Zręcznościowe 1 lutego 2011

WackyLands Boss! to nietypowa zręcznościówka, wyprodukowana i wydana przez firmę Creat Studio. Tytuł stanowi konwersję przeboju znanego z telefonów iPhone. Gracze kierują poczynaniami potwora, którego celem jest zjadanie księżniczek, rozbijanie armii, rujnowanie napotkanych zamków i niszczenie wszystkiego, co nie zdąży uciec. Humorystyczną konwencję podkreśla kreskówkowa grafika 2D.

Blimp: The Flying Adventures
Blimp: The Flying Adventures

Zręcznościowe 7 grudnia 2010

Blimp: The Flying Adventures to zręcznościówka w ręcznie rysowanej grafice, która pozwala wcielić się w rolę rebelianta pilotującego mały sterowiec.

Snake Warriors: Training
Snake Warriors: Training

Zręcznościowe 26 maja 2010

Snake Warriors: Training to przygotowana przez studio Crystal Games kolekcja mini-gierek bazujących na kultowym Wężu. Tytuł adresowany jest do użytkowników kieszonkowej konsoli PlayStation Portable i oferuje sześć trybów zabawy. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności sterowania wężem na 75 zróżnicowanych tematycznie planszach.

Freekscape: Escape from Hell
Freekscape: Escape from Hell

Zręcznościowe 8 kwietnia 2010

Intrygująca platformówka, w której jako mały demon próbujemy opuścić piekło i dostać do Nieba. Nasz bohater uzbrojony jest w święty trójząb potrafiący zmieniać przeciwników w użyteczne przedmioty. Gra posiada trójwymiarową grafikę, ale akcję obserwujemy z perspektywy 2D.

Eclosion
Eclosion

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościowa strzelanka w realiach sci-fi, będąca arcade’owym shoot’em up z widokiem z góry. Jako wysłannik państwa Altas stajemy do walki z setkami przeciwników, zdobywając przy tym liczne bonusy. Świetne efekty świetlne, klimatyczna oprawa dźwiękowa oraz tryb kooperacji czynią tytuł atrakcyjnym i wartym polecenia.