Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. Gry Zręcznościowe PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PSP.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PSP

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Crush
Crush

Zręcznościowe 25 maja 2007

Crush jest pozycją zręcznościowo-logiczną, łącząca w unikalny sposób świat 2D i 3D. Gracze przejmują kontrolę nad bohaterem imieniem Dan, który dzięki hipnozie próbuje wyleczyć się ze swoich lęków. Musimy pomóc protagoniście w zrealizowaniu celu, co wiąże się z przebrnięciem przez czterdzieści surrealistycznych etapów.

Fading Shadows
Fading Shadows

Zręcznościowe 7 marca 2008

W Fading Shadows, przygotowanej przez studio Ivolgamus grze zręcznościowo-logicznej, stawiamy czoła niezliczonej ilości łamigłówek, których pomyślne rozwiązanie ocali fantastyczne niebiańskie królestwo.

Downstream Panic
Downstream Panic

Zręcznościowe 5 lutego 2008

Gra logiczno-zręcznościowa, pod wieloma względami nawiązująca do kultowej serii "Lemmings". Ratujemy wodne żyjątka, wiercąc tunele i unikając różnorakich zagrożeń.

Pipe Mania
Pipe Mania

Zręcznościowe 23 września 2008

Pipe Mania (2008) to gra logiczna, wymagająca od graczy niezłego refleksu i szybkiego myślenia. Tytuł stanowi nową odsłonę gry o tym samym tytule, która zdobyła miliony zwolenników na całym świecie.

Gradius Collection
Gradius Collection

Zręcznościowe 6 czerwca 2006

Gradius Collection to kompilacja pięciu tytułów z sagi dwuwymiarowych strzelanin, pt. Gradius, zapoczątkowanej w przedostatniej dekadzie XX wieku i wydanej na różnorakie platformy sprzętowe.

Earthworm Jim
Earthworm Jim

Zręcznościowe prace wstrzymane

Tryskająca absurdalnym humorem, sidescrollowana platformówka 2D, stworzona przez studio deweloperskie Shiny Entertainment. Tytułowy bohater to odziana w kosmiczny kombinezon dżdżownica, która próbuje uratować księżniczkę „Jak jej na imię” przed grożącym jej niebezpieczeństwem. Rozgrywka utrzymana jest w stylu klasycznych zręcznościówek typu run & gun.

Putt Nutz
Putt Nutz

Zręcznościowe 12 listopada 2005

Putt Nutz jest dowodem na to, iż gra w golfa absolutnie nie musi kojarzyć się z nudnie ubranymi facetami i monotonną kolorystyką pól golfowych.

CID the Dummy
CID the Dummy

Zręcznościowe 17 kwietnia 2009

CID the Dummy to platformówka, której świat pełen jest lalek, używanych podczas crash testów w samochodach. Jedna z nich imieniem CID jest zresztą głównym bohaterem.

Speedball 2: Evolution
Speedball 2: Evolution

Zręcznościowe 4 października 2011

Speedball 2: Evolution to gra zręcznościowa stanowiąca remake tytułu wydanego w latach 80. ubiegłego wieku na komputerach 8-bitowych. Gracz ma okazję wziąć udział w rozgrywkach futurystycznego sportu – speedballa i pokierować poczynaniami zawodników wybranej drużyny. Gra powstała w koprodukcji studiów Vivid Games, Tower Studios oraz The Bitmap Brothers.

Hoard
Hoard

Zręcznościowe 22 marca 2011

Zręcznościówka stawiająca gracza w roli drapieżnego smoka. Akcja toczy się w typowej scenerii fantasy, pełnej olbrzymich zamków, pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Jako łuskowaty stwór łupimy ludzkie królestwa, zabijamy nieprzyjaciół i przede wszystkim gromadzimy skarby. Poza kampanią pojedynczego gracza dostępny jest też tryb kooperacji dla czterech osób.

NeoGeo Heroes: Ultimate Shooting
NeoGeo Heroes: Ultimate Shooting

Zręcznościowe 29 lipca 2010

Scrollowana strzelanina, w której napierając przed siebie eliminujemy kolejno zsyłane nam zastępy wroga. Jest to rozszerzona i bardziej rozbudowana wersja znanej z Xbox Live Arcade pozycji pod nazwą King of Fighters: Sky Stage.

Echoes
Echoes

Zręcznościowe 19 listopada 2009

Zręcznościowa gra logiczna autorstwa Halfbrick Studios. Jako dziewczynka Charlie naszym zadaniem jest wydostanie się z mistycznej krainy snów, w czym będą nam przeszkadzały duchy i labirynty. Nasza bohaterka posiada umiejętność kontrolowania czasu, dzięki której może uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Space Invaders Extreme
Space Invaders Extreme

Zręcznościowe 17 czerwca 2008

Remake kultowego shoot’em upa z 1978 roku, w którym gracz wciela się w pilota statku kosmicznego i stawia czoła tytułowym najeźdźcom z kosmosu. Rozgrywka w opracowanym przez firmę Taito Space Invaders Extreme czerpie garściami ze schematu wypracowanego na potrzeby oryginału, aczkolwiek autorzy wzbogacili całość o kilka nowych rozwiązań.

GEX 3: Deep Cover Gecko
GEX 3: Deep Cover Gecko

Zręcznościowe 1 października 2009

Trzecia odsłona serii gier platformowych o przygodach zgryźliwego gekona. Podobnie jak poprzedniczka, ta produkcja również utrzymana jest w humorystycznym tonie i otwarcie parodiuje inne dzieła popkultury.

Klonoa: Door to Phantomile
Klonoa: Door to Phantomile

Zręcznościowe 27 grudnia 2011

Klonoa: Door to Phantomile to platformówka stworzona przez japońską firmę Namco, w której trójwymiarowe postacie poruszają się po dwuwymiarowej płaszczyźnie. Bohaterem gry jest antropomorficzny kot o imieniu Klonoa, będący w posiadaniu pierścienia, w którym zaklęty jest duch Huepow.

BreakQuest: Extra Evolution
BreakQuest: Extra Evolution

Zręcznościowe 16 października 2012

BreakQuest: Extra Evolution to dwuwymiarową gra zręcznościowo-logiczna, która wzorowana jest na legendarnym Arkanoidzie. Tytuł jest rozszerzoną i zmodernizowaną wersją BreakQuesta, posiadającego nowe elementy rozgrywki i oprawę graficzną.

Wizorb
Wizorb

Zręcznościowe 24 lipca 2012

Wizorb to gra niezależnego studia Tribute Games, łącząca w sobie cechy zręcznościówki i gry RPG. Wcielamy się w Cyrusa, którego zadaniem jest uratowanie królestwa Gorudo przed siłami zła. Za Wizorb odpowiedzialny jest Jonathan Lavigne, twórca takich tytułów jak Ninja Seneki i Scott Pilgrim vs. the World: The Game.

EDGE
EDGE

Zręcznościowe 1 grudnia 2010

Minimalistyczna gra logiczno-zręcznościowa, opracowana przez ekipę studia Mobigame. W grze wcielamy się w zwyczajną sześcienną kostkę, którą musimy przeprowadzić przez ponad 60 poziomów, wypełnionych przeszkodami i łamigłówkami logicznymi.

Coconut Dodge
Coconut Dodge

Zręcznościowe 19 maja 2010

Prosta i dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której gracze sterują małym czerwonym krabem, starając się złapać spadające z nieba diamenty, rubiny i złoto, równocześnie unikając niebezpiecznych kokosów.

The 2D Adventures of Rotating Octopus
The 2D Adventures of Rotating Octopus

Zręcznościowe 2 czerwca 2011

Wymagająca gra zręcznościowo-logiczna, w której sterujemy kolorową ośmiornicą, starającą się uratować małych pobratymców przed różnymi niebezpieczeństwami. Główny bohater potrafi przywierać do wszystkich możliwych powierzchni i to właśnie ta umiejętność jest jego podstawowym środkiem do osiągnięcia celu.

Vertigo
Vertigo

Zręcznościowe 15 marca 2011

Stworzona przez zespół Icon Games kontynuacja gry Spinout, stanowiąca oryginalne połączenie zręcznościówki i gry logicznej. Gracze przejmują kontrolę nad Xorberem – olbrzymią kulą, którą prowadzą z punktu A do punktu B po zawieszonych w powietrzu platformach, po drodze omijając liczne pułapki i przeszkody. W Vertigo pojawiają się zróżnicowane warianty rozgrywki, stworzone zarówno z myślą o zabawie w pojedynkę, jak i o współzawodnictwie z innymi graczami.

Soccer Bashi!
Soccer Bashi!

Zręcznościowe 21 stycznia 2011

Soccer Bashi! to przygotowana przez firmę Icon Games konwersja gry zręcznościowej znanej użytkownikom telefonów iPhone. Tytuł łączy założenia Arkanoida z podstawowymi regułami piłki nożnej. Gracze odbijają piłkę za pomocą ruchomej paletki, starając się wyeliminować obrońców i trafić do bramki. Gra oferuje 90 poziomów o różnym stopniu trudności.

Hammerin' Hero
Hammerin' Hero

Zręcznościowe 7 kwietnia 2009

Hammerin’ Hero to kolorowa zręcznościówka o nietypowym stylu graficznym. Jako Genzo Tamura musimy uratować małe miasteczko przed żądną władzy złą korporacją. Bohater potrafi wykonywać wiele różnorodnych zawodów i wykorzystuje to podczas walk. Przełączanie się pomiędzy profesjami daje bowiem dostęp do nowych umiejętności oraz ataków specjalnych.

3,2,1!...SuperCrash!
3,2,1!...SuperCrash!

Zręcznościowe 9 listopada 2010

3,2,1!...SuperCrash! to prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy nie mogącym się zatrzymać umięśnionym cyrkowcem na monocyklu.