Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. Gry Zręcznościowe PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 473
PS4
Zręcznościowe
Tematyki
Taiko no Tatsujin: Drum Session!
Taiko no Tatsujin: Drum Session!

Zręcznościowe 2 listopada 2018

Pierwsza odsłona popularnego w Japonii cyklu Taiko no Tatsujin, która trafiła na PlayStation 4; podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych gier z serii, za opracowanie tego tytułu odpowiada firma Bandai Namco. Rozgrywka polega na wybijaniu rytmu na tytułowych bębnach taiko, czego dokonujemy przy pomocy zaledwie dwóch przycisków.

Move or Die
Move or Die

Zręcznościowe 5 marca 2019

Czteroosobowa gra imprezowa, która zrujnuje każdą przyjaźń. Podczas zmienianych co kilkanaście sekund wyzwań liczy się szybkie oko, dobra koordynacja oraz precyzja skoków po platformach. Move or Die jest dziełem studia Those Awesome Guys.

Tiny Hands Adventure
Tiny Hands Adventure

Zręcznościowe 5 marca 2021

Tiny Hands Adventure to urocza platformówka 3D, w której gracz wciela się w Bortiego – młodego niebieskiego T-rexa, starającego się znaleźć zastępstwo dla swoich krótkich rąk. Grę stworzyło polskie studio Funware.

Cook, Serve, Delicious! 3?!
Cook, Serve, Delicious! 3?!

Zręcznościowe 14 października 2020

Trzecia część serii zręcznościówek, w których zajmujemy się prowadzeniem kulinarnego biznesu, opracowana przez niezależne studio Vertigo Gaming. W Cook, Serve, Delicious! 3?! przemierzamy zrujnowaną Amerykę przyszłości, by wziąć udział w prestiżowym konkursie.

Supermarket Shriek
Supermarket Shriek

Zręcznościowe 23 października 2020

Zwariowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad duetem bohaterów jeżdżącym na sklepowym wózku. Supermarket Shriek rozwija skrzydła w trybie współpracy, gdzie dwójka graczy kontroluje pojazd przy pomocy własnych głosów.

Avicii Invector
Avicii Invector

Zręcznościowe 10 grudnia 2019

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której usłyszymy 25 utworów EDM Tima Berglinga, znanego szwedzkiego DJ-a, który do czasu przedwczesnej śmierci występował pod pseudonimem Avicii.

Sir Lovelot
Sir Lovelot

Zręcznościowe 3 marca 2021

Szybka i trudna platformówka, opracowana przez niezależne studio pixel.lu. W Sir Lovelot wcielamy się w tytułowego rycerza, który wędruje od zamku do zamku i wręcza księżniczkom podarunki zebrane w trakcie wymagającej podróży, starając się znaleźć miłość swojego życia.

Skully
Skully

Zręcznościowe 4 sierpnia 2020

Gra przygodowo-zręcznościowa TPP, w której wcielamy się w ożywioną czaszkę, próbującą zapobiec boskiej wojnie. W Skully przemierzamy malownicze lokacje i stawiamy czoła rozmaitym problemom, przybierając jedną z trzech obdarzonych różnymi zdolnościami form protagonisty.

Flashback: 25th Anniversary
Flashback: 25th Anniversary

Zręcznościowe 20 listopada 2018

Odświeżona wersja słynnej platformówki z 1992 roku. Flashback: 25th Anniversary oferuje nowy tryb Modern z poprawioną grafiką, zremasterowanym udźwiękowieniem, a także funkcją Rewind (przewijanie do tyłu) oraz samouczkiem.

Alto's Odyssey
Alto's Odyssey

Zręcznościowe 13 sierpnia 2020

Kontynuacja ciepło przyjętego endless runnera Alto’s Adventure. Alto's Odyssey nie ma fabuły; wcielamy się w snowboardzistę, który mknąc przed siebie, omija przeszkody, przeskakuje nad przepaściami, ucieka przed wrogami, łapie zbiegłe zwierzęta oraz wykonuje punktowane ewolucje.

Atari Flashback Classics Vol. 2
Atari Flashback Classics Vol. 2

Zręcznościowe 18 stycznia 2017

Kompilacja zremasterowanych i rozbudowanych wersji klasycznych gier zręcznościowych, które na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku zadebiutowały na kultowej konsoli Atari 2600 oraz salonowych automatach arcade sygnowanych logo tego właśnie producenta. Na zestaw Atari Flashback Classics Vol. 2 składa się w sumie pięćdziesiąt tytułów, z których każdy został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów.

Battle Princess Madelyn
Battle Princess Madelyn

Zręcznościowe 20 grudnia 2018

Gra platformowa 2D wyprodukowana przez niezależne studio Causal Bit Games (twórcę wydanego w 2014 roku Insanity's Blade). Podczas zabawy kierujemy księżniczką Madelyn, zmuszoną walczyć ze złem, by uratować królestwo i swoją rodzinę. Rozgrywka w Battle Princess Madelyn nawiązuje do klasycznych tytułów pokroju Ghosts 'n Goblins i Ghouls ‘n Ghosts.

Deadbolt
Deadbolt

Zręcznościowe 20 lutego 2018

Oldskulowa, dwuwymiarowa platformówka z elementami skradanki, przygotowana przez znane z gry Risk of Rain studio Hopoo Games. Podczas zabawy stajemy się uosobieniem samej śmierci, która przybywa na Ziemię z zamiarem powstrzymania inwazji nieumarłych. Obie strony konfliktu są jednak dość nietypowe, gdyż Ponury Żniwiarz zamiast kosy najchętniej używa noży i broni palnej, zaś żywe trupy są nadzwyczaj czujne i inteligentne, a na dodatek potrafią korzystać z pistoletów oraz karabinów.

Life of Black Tiger
Life of Black Tiger

Zręcznościowe 23 maja 2017

Zręcznościowa gra akcji od studia 1Games, w której wcielamy się w porzuconego przez rodziców czarnego tygrysa. Naszym zadaniem jest przetrwać w niegościnnym, pełnym niebezpieczeństw świecie i odzyskać miłość rodziny.

Astebreed
Astebreed

Zręcznościowe 19 marca 2015

Asterbreed to zręcznościowa strzelanka, w której kontrolujemy potężnego mecha. Dysponując kilkoma różnymi atakami, przedzieramy się przez pole bitwy i anihilujemy hordy przeciwników. Gra łączy w sobie cechy charakterystyczne dla klasycznych shooterów oraz tytułów z gatunku shoot'em up.

Skylanders SuperChargers
Skylanders SuperChargers

Zręcznościowe 20 września 2015

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier zręcznościowo – platformowych, stworzona przez studio Vicarious Visions. Gracze ponownie muszą stawić czoła bezwzględnemu Kaosowi, który zamierza przejąć władzę nad Skylands przy pomocy potężnej broni – Doomstation of Ultimate Doomstruction. Jego plany jest w stanie pokrzyżować jedynie powołana przez Master Eona drużyna Skylanderów.

Unbox: Newbie's Adventure
Unbox: Newbie's Adventure

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Nietypowa platformówka 3D bazująca na fizyce, stworzona w studiu Prospect Games, którego członkowie współpracowali przy takich grach jak GRID 2, DiRT Rally czy LEGO Jurassic World. W Unbox wcielamy się w samodostarczające się kartonowe pudełka, a naszym zadaniem jest przetestowanie tej rewolucyjnej technologii kurierskiej na wszelkie możliwe sposoby.

Wayward Sky
Wayward Sky

Zręcznościowe 13 października 2016

Gra przygodowo-zręcznościowo-logiczna przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Wayward Sky jest dziełem studia Uber Entertainment, twórców Monday Night Combat oraz Planetary Annihilation. W grze wcielamy się w młodą pilotkę o imieniu Bess, która rozbija się wraz z ojcem w tajemniczej fortecy wystającej z ponad chmur. Staruszek zostaje pojmany przez wrogo nastawione roboty, a my musimy go uratować, pokonując po drodze wiele przeciwności losu.

Godling
Godling

Zręcznościowe prace wstrzymane

Gra przygodowa przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy trafimy do pięknej krainy, gdzie rozwijamy swoje „boskie” moce i wykorzystujemy je albo do czynienia dobra, albo zła.

Trials Fusion
Trials Fusion

Zręcznościowe 16 kwietnia 2014

Piąta odsłona cyklu zręcznościowych platformówek z motocyklami enduro w roli głównej. Trials Fusion jest efektem współpracy studiów RedLynx oraz Ubisoft Shanghai i Ubisoft Ukraine. Tym razem twórcy przenieśli akcję gry w przyszłość, dając graczom szansę wykazania się umiejętnościami akrobatycznej jazdy motocyklem po futurystycznych torach przeszkód.

MechRunner
MechRunner

Zręcznościowe 18 kwietnia 2017

Opracowane przez niezależne studio Spark Plug Games oryginalne połączenie trzecioosobowej gry akcji z gatunkiem tzw. endless runnerów. Fabuła produkcji osadzona została w alternatywnej wersji połowy XX wieku, kiedy na miejscu katastrofy tunguskiej rosyjscy naukowcy odkryli wrak statku Obcych i wykorzystali znalezioną tam technologię do stworzenia śmiercionośnej broni na użytek KGB.

Surgeon Simulator A&E Anniversary Edition
Surgeon Simulator A&E Anniversary Edition

Zręcznościowe 12 sierpnia 2014

Surgeon Simulator to opracowana przez Bossa Studios zwariowana gra medyczna, w której wcielamy się w nieudolnego pseudo chirurga usiłującego (z marnym skutkiem) przeprowadzić serię transplantacji różnych organów.

Entwined
Entwined

Zręcznościowe 10 czerwca 2014

Abstrakcyjna gra zręcznościowa, w której gracze kontrolują jednocześnie dwie dusze kochanków, przyjmujące kształt ryby i ptaka. W trakcie rozgrywki pomagamy im w podnóży poprzez powietrzne korytarze, tworzące kolejne poziomy.

Skylanders Trap Team
Skylanders Trap Team

Zręcznościowe 5 października 2014

Skylanders Trap Team to opracowana przez zespół Toys for Bob trójwymiarowa platformówka, która łączy świat realny z wirtualnym i pozwala na kolekcjonowanie plastikowych figurek aktywujących przypisane im postacie w wirtualnej krainie. Tym razem zabawa obraca się wokół polowania na arcyłotrów, których po schwytaniu możemy potem przywoływać jako sojuszników.