Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

14. Gry Zręcznościowe PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 473
PS4
Zręcznościowe
Tematyki
Assault Suit Leynos
Assault Suit Leynos

Zręcznościowe 12 lipca 2016

Remake zręcznościowej strzelanki 2D, wypuszczonej w 1990 roku na konsolę Sega Mega Drive. Projektem zajęło się japońskie studio Dracue Software pod okiem firmy Rising Star Games, wydawcy takich gier jak Lumo i Deadly Premonition. Assault Suit Leynos prezentuje niewesołą wizję odległej przyszłości, w której ludzkość została zmuszona zakładać kolonie w kosmosie w poszukiwaniu cennych surowców. Eksploracja przestrzeni kosmicznej doprowadziła jednak do starcia ludzi z wrogo nastawionymi Obcymi.

Skylanders Imaginators
Skylanders Imaginators

Zręcznościowe 14 października 2016

Kolejna odsłona popularnej serii platformówek 3D, rozwijanej we współpracy firmy Activision ze studiem Toys for Bob i wykorzystującej specjalne zabawkowe figurki, przenoszone do wirtualnego świata gry. Pod względem mechaniki, Skylanders Imaginators nie odbiega w sposób znaczący od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części cyklu.

Boiling Bolt
Boiling Bolt

Zręcznościowe 5 grudnia 2017

Oryginalna gra zręcznościowa, łącząca mechanikę klasycznych side-scrollowych strzelanek z nowoczesną, trójwymiarową oprawą graficzną. Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie kooperacji, przeznaczonym dla dwóch graczy.

N++
N++

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Przygotowana przez studio Metanet Software platformowa gra zręcznościowa, będąca rozszerzoną wersją znanego z konsol przenośnych N+. Produkcja nie zmienia podstawowych założeń rozgrywki, a podczas zabawy ponownie wcielamy się w ninję, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami etapy, starając się dotrzeć do wyjścia i zebrać przy tym jak najwięcej monet. Ponieważ nasza postać nie jest uzbrojona, to jedynym sposobem na ujście z życiem jest unikanie zagrożeń.

Rogue Legacy
Rogue Legacy

Zręcznościowe 29 lipca 2014

Oldskulowa dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami RPG, nawiązująca do popularnych w czasach komputerów 8-bitowych gier roguelike. Przemierzamy losowo generowane komnaty zamku, eliminując czyhających na nas przeciwników oraz rozmaite pułapki. W przypadku śmierci kontynuujemy grę od nowa, wybierając jednego z trzech naszych potomków.

Olliolli
Olliolli

Zręcznościowe 27 sierpnia 2014

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w profesjonalnego skatera. Gracze mogą wykonywać szereg skomplikowanych i ryzykownych trików. Tytuł posiada tryb kariery oraz jazdy dowolnej i pozwala na porównywanie wyników punktowych z osobami z całego świata.

Randall
Randall

Zręcznościowe 6 czerwca 2017

Osadzona w klimatach science fiction dwuwymiarowa platformówka, będąca debiutanckim projektem studia We The Force. Akcja gry Randall osadzona została w ponurej przyszłości, w której panuje terror, a obywatele są ustawicznie inwigilowani przez bezwzględną korporację, infekującą umysły ludzi za pomocą tajemniczego minerału. Represyjny reżim postanawia obalić tytułowy bohater gry, będący jedną z ostatnich osób wciąż posiadających wolną wolę.

ZEN Pinball 2
ZEN Pinball 2

Zręcznościowe 17 grudnia 2013

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku. Gra jest wstecznie kompatybilna z pierwowzorem, co umożliwia wykorzystanie uprzednio zakupionych dodatków typu DLC.

Hohokum
Hohokum

Zręcznościowe 12 sierpnia 2014

Gra zręcznościowa, pozwalająca na zabawę w fantastycznym i oryginalnym dwuwymiarowym świecie. Eksplorujemy i poznajemy go wraz z głównym bohaterem, dziwacznym kolorowym stworkiem przypominającym węża.

Nom Nom Galaxy
Nom Nom Galaxy

Zręcznościowe 12 maja 2015

Nietypowa platformówka 2D z elementami ekonomicznej strategii oraz sandboksowym otwartym światem. W Nom Nom Galaxy gracze wcielają się w przedsiębiorcę, którego zadaniem jest wybudowanie olbrzymiej fabryki produkującej zupy dla kosmitów. Podczas zabawy kierujemy pojedynczą postacią, potrafiącą biegać swobodnie po mapie i przeskakiwać przeszkody niczym w klasycznej platformówce.

Feist
Feist

Zręcznościowe 13 grudnia 2016

Dwuwymiarowa gra platformowa, przypominająca w swych założeniach kultowe Limbo. Tytuł został stworzony przez dwójkę niezależnych programistów: Adriana Stutza oraz Floriana Fallera i doczekał się wielu nagród oraz branżowych wyróżnień. W grze wcielamy się w małego stworka, który poruszając się cały czas w prawo, przemierza kolejne poziomy, pełne rozmaitych pułapek oraz przeciwników.

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Zręcznościowe 24 lutego 2016

Kontynuacja gry BIT.TRIP RUNNER stworzonej przez studio Gaijin Games. Pokonujemy kolejne poziomy poruszając się w prawą stronę. Unikamy przeszkód i zbieramy porozrzucane bonusy. Tempo rozgrywce nadaje ścieżka muzyczna, na którą składają się elektroniczne utwory.

Aban Hawkins & the 1001 Spikes
Aban Hawkins & the 1001 Spikes

Zręcznościowe 3 czerwca 2014

Aban Hawkins & the 1001 Spikes to wyjątkowo trudna i wymagająca dwuwymiarowa platformówka, korzystająca ze stylistyki klasycznych 8-bitowych produkcji. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który pragnie odnaleźć tajemniczy skarb w zapomnianych ruinach. Tytuł jest poprawioną i rozszerzoną wersją gry Aban Hawkins & the 1000 Spikes.

Metal Slug
Metal Slug

Zręcznościowe 5 lipca 2016

Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.

140
140

Zręcznościowe 7 września 2016

Minimalistyczna platformówka 2D, wyprodukowana przez niezależne studio Carlsen Games. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie niewielkiej figury geometrycznej przez pełne przeszkód plansze, których wygląd zmienia się w rytm odtwarzanej muzyki. Gra uhonorowana została nagrodą Independence Game Festival 2013 za ścieżkę dźwiękową.

Type:Rider
Type:Rider

Zręcznościowe 12 lipca 2016

Nieszablonowa platformówka 2D, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego Ex Nihilo oraz stacji telewizyjnej Arte. Bohaterami gry jest para kropek, która przemierza 10 historycznych epok rozwoju typografii i technik rozpowszechniania pisma. Atutem gry jest atrakcyjna oprawa audiowizualna oraz elementy edukacyjne.

Escape Goat 2
Escape Goat 2

Zręcznościowe 21 października 2014

Sequel old-schoolowej gry platformowej, w której przejmujemy kontrolę nad fioletową kozą. W tej odsłonie gry wyruszamy z misją ratunkową, by uwolnić uwięzioną owcę, a przed nami 100 nowych, pełnych wrogów i pułapek poziomów. Podobnie jak w pierwowzorze towarzyszy nam zaprzyjaźniona mysz, dzięki której będziemy mogli dotrzeć do niedostępnych dla nas obszarów lub odwrócić uwagę przeciwnika.

Blast 'Em Bunnies
Blast 'Em Bunnies

Zręcznościowe 9 marca 2016

Utrzymana w barwnej, bajkowej stylistyce stacjonarna strzelanina FPS autorstwa małego australijskiego studia Nnnooo. Rozgrywka w Blast ‘Em Bunnies sprowadza się do sprawnego eliminowania nacierających na nas kolejnych fal agresywnych królików. Podczas zabawy nie możemy jednak swobodnie się poruszać, a jesteśmy niejako przywiązani do jednego miejsca.

La-Mulana 2
La-Mulana 2

Zręcznościowe 20 marca 2020

Kontynuacja stylowej, oldskulowej platformówki, w której przemierzaliśmy azteckie ruiny, kierując łebskim archeologiem Lemezą Kosugim. W grze La-Mulana 2 wcielamy się w rolę córki tamtego bohatera, która całkowicie wdała się w swojego ojca i podobnie jak on jest poszukiwaczką przygód, przemierzającą tajemnicze, niedostępne miejsca w kapeluszu i z nieodłącznym biczem w dłoni. Tym razem jednak akcja przenosi nas do Skandynawii, zaś fabuła gry oparta została na motywach legend nordyckich.

Life Goes On: Done to Death
Life Goes On: Done to Death

Zręcznościowe 17 maja 2016

Life Goes On to okraszona sporą dawką humoru platformówka autorstwa niezależnego studia Infinite Monkeys. Gracz kieruje poczynaniami mężnych rycerzy, którzy wyruszają na poszukiwania mitycznego Pucharu Życia. Misja nie należy do bezpiecznych, jednak odważni wojownicy są w stanie poświęcić życie, by ułatwić zadanie swoim następcom. Celem zabawy jest doprowadzenie rycerza do końca planszy, gdzie czeka nagroda. Wcześniej trzeba jednak pokonać szereg śmiercionośnych pułapek.

Chariot
Chariot

Zręcznościowe 30 września 2014

Dedykowana do zabawy w lokalnym trybie kooperacji, humorystyczna platformówka bazująca na prawach fizyki. W grze wcielamy się w postać księżniczki, która próbując spełnić ostatnią wolę zmarłego ojca, postanawia przewieźć trumnę z jego szczątkami na wymarzone miejsce wiecznego spoczynku.

Goat MMO Simulator
Goat MMO Simulator

Zręcznościowe 8 czerwca 2016

Darmowe DLC do bestsellerowej, balansującej na granicy absurdu produkcji szwedzkiego zespołu Coffee Stain Studios. Rozszerzenie przemienia Goat Simulator w humorystyczną grę MMO, będącą swoistym pastiszem poważnych tytułów MMORPG pokroju World of Warcraft. Akcja gry przenosi nas do zamieszkanej przez elfy i krasnoludy krainy fantasy, w której toczy się wojna między kozami i owcami. Tworząc swojego bohatera, wybieramy jedną z 5 dostępnych klas: wojownika, maga, łotrzyka, łowcę lub...

Rabbids Invasion: Interaktywny program TV
Rabbids Invasion: Interaktywny program TV

Zręcznościowe 18 listopada 2014

Zwariowana gra zręcznościowa, stanowiąca interaktywną wersję wyprodukowanego przez koncern Ubisoft serialu animowanego, w którym główną rolę zagrały znane z serii Rayman szalone „kórliki”. Rozgrywka sprowadza się do udziału w szeregu mini-gierek z udziałem filmowych bohaterów, przy wykorzystania popularnych kontrolerów ruchu: Kinect i PlayStation Camera.

Fenix Furia
Fenix Furia

Zręcznościowe 7 czerwca 2016

Opracowana przez studio Green Lava dwuwymiarowa platformówka w stylu retro, która ukazała się pierwotnie na PC jako Fenix Rage, a następnie trafiła także na konsole, w nieco ulepszonej wersji i pod zmienioną nazwą Fenix Furia. Głównym bohaterem gry jest chłopak ocalały z potężnego wybuchu, który zniszczył jego wioskę i doprowadził do śmierci wielu osób. Z katastrofy wyszedł cało również tajemniczy Oktarus i wszystko wskazuje na to, że to on może być odpowiedzialny za tragedię.