Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. Gry Zręcznościowe PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PS1.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Bomberman World
Bomberman World

Zręcznościowe 28 stycznia 1998

Zręcznościowa produkcja, w której kierowane przez graczy postacie toczą potyczki na specjalnych arenach, próbując wysadzić wszystkich oponentów. To pierwsza odsłona słynnej serii wydana na PlayStation 1.

Rascal
Rascal

Zręcznościowe 30 marca 1998

Rascal to trójwymiarowa platformówka wykorzystująca motyw podróży w czasie. Gracze przejmują kontrolę nad nastolatkiem, który wyrusza na ratunek uprowadzonemu ojcu. Gra jest dziełem studia Traveller’s Tales.

Rapid Reload
Rapid Reload

Zręcznościowe 25 kwietnia 1995

Przygotowana przez studio Media.Vision zręcznościowa side-scrollowana strzelanka 2D. Gra przypomina pod względem założeń cykl Metal Slug, pozwalając zmierzyć się z dziesiątkami wrogów na każdej z sześciu plansz.

Rat Attack!
Rat Attack!

Zręcznościowe 31 sierpnia 1999

Trójwymiarowa zręcznościówka, w której posiadacze PlayStation 1 przejmują kontrolę nad członkami kociego oddziału. Ich zadaniem jest powstrzymanie szczurzej inwazji na Ziemię.

Monster Rancher Hop-A-Bout
Monster Rancher Hop-A-Bout

Zręcznościowe 28 listopada 2000

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym naszym zadaniem jest pokonywanie najeżonych przeszkodami tras w skórze jednego z kilku zróżnicowanych potworów. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rywalizację z drugim graczem; poza tym wyposażono go w edytor torów.

Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall
Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall

Zręcznościowe 27 października 2000

Bazujący na licencji popularnego serialu stacji Nickelodeon zbiór mini-gier, w których tytułowe siostry starają się wykonać szereg misji. Celem jest zdjęcie klątwy z galerii handlowej, gdzie zostały uwięzione.

Play with the Teletubbies
Play with the Teletubbies

Zręcznościowe 8 sierpnia 2000

Kolejna gra edukacyjna, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć wspólnie z czterema sympatycznymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego serialu produkcji BBC, czyli tytułowymi Teletubisiami.

Bust-A-Groove
Bust-A-Groove

Zręcznościowe 31 października 1998

Trójwymiarowa gra rytmiczna, w której wirtualni tancerze mierzą się w efektownych pojedynkach, popisując opracowanymi choreografiami. Zadaniem graczy jest wciskanie odpowiednich kombinacji przycisków w określonym dla danej piosenki rytmie.

Extreme Pinball
Extreme Pinball

Zręcznościowe 5 kwietnia 1996

Symulator pinballa. Szybka rozgrywka oferuje fanom odbijania stalowej kulki cztery zróżnicowane stoły: Rock Fantasy, Medieval Knights, Urban Chaos i Monkey Mayhem.

Punky Skunk
Punky Skunk

Zręcznościowe 11 stycznia 1996

Dwuwymiarowa kolorowa platformówka, w której głównym bohaterem jest antropomorficzny skunks starający się ocalić świat przed bandą złych wilków. To jedna z pierwszych gier wydanych na PlayStation 1.

Zoop
Zoop

Zręcznościowe 31 października 1995

Nieskomplikowana w swych założeniach gra zręcznościowa, za której opracowaniem stoi studio Hookstone. W Zoop gracz kontroluje trójkąt znajdujący się w centrum dwuwymiarowej planszy, a jego zadaniem jest strzelanie do kolorowych obiektów nadciągających z krawędzi ekranu.