Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS
Logiczne
Tematyki
Diary Girl
Diary Girl

Logiczne 18 marca 2008

Wirtualny organizator, dzięki któremu możemy zaplanować swój dzień czy skontaktować się ze znajomymi. W wolnych chwilach mamy z kolei okazję do przetestowaniu kilkunastu prostych mini-gier.

Rollin' Rascals
Rollin' Rascals

Logiczne 22 lipca 2008

Rollin’ Rascals to logiczna produkcja studia Hoget, które tym tytułem zaliczyło swój debiut na rynku gier. Ratujemy w niej zwierzaki, korzystając z potencjału NDS.

Sudoku Ball: Detective
Sudoku Ball: Detective

Logiczne 26 czerwca 2009

Sudoku Ball: Detective to połączenie łamigłówek sudoku z elementami detektywistycznymi. Każdy etap prowadzonego śledztwa związany jest z rozwiązywaniem kolejnych zagadek logicznych.

My Health Coach: Weight Management
My Health Coach: Weight Management

Logiczne 24 czerwca 2008

Program pomagający w utrzymaniu należytej kondycji i zrzuceniu zbędnych kilogramów. Gra jest prostym symulatorem, pozwalającym w łatwy i przyjemny sposób walczyć z tkanką tłuszczową. Aby zrealizować założenia twórców musimy się stosować do wyświetlanych na ekranie zaleceń, żarówo treningowych, jak i żywieniowych.

The Magic Roundabout
The Magic Roundabout

Logiczne 5 grudnia 2008

The Magic Roundabout to wyprodukowana przez firmę Deep Silver gra logiczna, bazująca na popularnym telewizyjnym show dla dzieci, w Polsce znanym jako "Magiczna karuzela". Gracz ma okazję wcielić się w ulubionych bohaterów programu. Rozgrywka bazuje na nieskomplikowanych zagadkach oraz prostych mini-gierkach i zawiera sporo treści edukacyjnych.

My Chinese Coach
My Chinese Coach

Logiczne 26 sierpnia 2008

Gra edukacyjna mająca pomóc nam w nauce języka chińskiego. Oprócz lekcji wymowy i kaligrafii program oferuje również 12 mini-gier.

Wordmaster
Wordmaster

Logiczne 7 listopada 2008

Wordmaster to gra logiczna przypominająca skrzyżowanie Szubienicy z Mestermindem. Polega na odgadywaniu wyrazów poprzez dopisywanie odpowiednich liter do kilku znajdujących się już na planszy.

Left Brain Right Brain 2
Left Brain Right Brain 2

Logiczne 9 grudnia 2008

Druga część cyklu pozwalającego przetestować i trenować własne zdolności umysłowo-ruchowe. Zabawa ma postać zręcznościowych mini-gierek, wymagających zarówno sprytu, jak i dobrego refleksu. Konieczność obracania konsolki i przekładania ją z jednej ręki do drugiej stymuluje się aktywność lewej i prawej hemisfery mózgu. W porównaniu do części pierwszej dodano 20 nowych gier.

Math Blaster in the Prime Adventure
Math Blaster in the Prime Adventure

Logiczne 19 maja 2009

Logiczna produkcja testująca jak dobrze znamy tabliczkę mnożenia i inne podstawowe elementy matematyki. Dwa tryby zabawy złożone z kilkunastu poziomów oraz możliwość zmierzenia się z innymi graczami gwarantują dobrą zabawę.

My Make-Up
My Make-Up

Logiczne 31 października 2008

Gra opracowana z myślą o dziewczynkach, umożliwiająca zapoznanie się z różnymi technikami makijażu. Upiększamy wirtualne piękności, decydując się na puder, szminkę i inne ciekawe preparaty.

Imagine Teacher
Imagine Teacher

Logiczne 12 sierpnia 2008

Produkt z serii Imagine, w którym wcielamy się w postać nauczyciela w lokalnym liceum. Uważnie obserwujemy zachowania uczniów oraz dbamy o prawidłowy proces nauczania.

Jewel Master: Cradle of Rome
Jewel Master: Cradle of Rome

Logiczne 18 listopada 2008

Cradle of Rome to gra logiczna, w której, podobnie jak w Bejeweled czy Jewel Quest, naszym zadaniem jest zamiana miejscami dwóch kamieni, tak, aby utworzyć jak najdłuższe ich kombinacje. Tłem dla zabawy jest budowa starożytnego Rzymu. Do przejścia czeka ponad 100 poziomów.

Animal Kororo
Animal Kororo

Logiczne 12 lutego 2010

Prosta gra logiczna, w której łączymy w pary te same gatunki zwierząt, aby wysłać je do królestwa Kororo. Twórcy produkcji przygotowali sporo etapów i trybów rozgrywki, a także trzy poziomy trudności. W zamian za zdobyte pieniądze w grze możemy też powiększać i dekorować dom dla naszych pociech. Wszystko to zostało przedstawione w uroczej oprawie graficznej.

Reversal Challenge
Reversal Challenge

Logiczne 4 sierpnia 2009

Reversal Challenge to próba świeżego spojrzenia na klasyczną, pochodzącą z XVIII wieku grę logiczną Othello (Reversi). Korzystając z funkcjonalności kieszonkowej konsoli Nintendo DS gracze mogą toczyć pojedynki zarówno według tradycyjnych, jak i nieco urozmaiconych reguł.

High Stakes Texas Hold 'Em
High Stakes Texas Hold 'Em

Logiczne 21 grudnia 2009

Wirtualna edycja jednej z najpopularniejszych odmian pokera. Do zabawy możemy przystępować w pojedynkę lub konkurować z graczami z całego świata o najcenniejsze trofea.

Bejeweled Twist
Bejeweled Twist

Logiczne 14 grudnia 2009

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

Gardening Mama
Gardening Mama

Logiczne 31 marca 2009

Kolejne dzieło twórców słynnej serii Cooking Mama. Tym razem zamiast w kuchni lądujemy w ogrodzie, aby doglądać rosnących owoców i warzyw. Wszystko przy użyciu ekranu dotykowego.

Slingo Quest
Slingo Quest

Logiczne 9 grudnia 2008

Slingo Quest to gra logiczna stworzona przez firmę Mumbo Jumbo przy współpracy z Slingo Inc. Tytuł łączy elementy kilku popularnych gier hazardowych, w tym m.in. bingo i karcianych. Oprawa wizualna gry utrzymana jest w pirackich klimatach, a gracze mają możliwość zabawy na 60 zróżnicowanych pod względem trudności poziomach.

Hands-On! Tangrams
Hands-On! Tangrams

Logiczne 6 października 2009

Gra logiczna, w której układamy tak zwane tangramy, czyli symbolizujące różne obiekty kontury składające się z 7 określonych figur geometrycznych.

Brain Buster Puzzle Pak
Brain Buster Puzzle Pak

Logiczne 15 czerwca 2007

Brain Buster Puzzle Pak to gra logiczna przygotowana wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli Nintendo. Składa się na nią zbiór kilkuset zadań należących do pięciu klasycznych typów łamigłówek, z sudoku i kakuro na czele. Poszczególne intelektualne wyzwania stworzono we współpracy z japońską firmą Nikoli, uznawaną za lidera w dziedzinie logicznych zmagań.

Sight Training
Sight Training

Logiczne 15 października 2007

Flash Focus: Vision Training in Minutes a Day to jeden ze stworzonych przez Nintendo programów mających pokazać, że gry mogą nie tylko bawić, ale również przyczynić się do poprawy sprawności intelektualnej i fizycznej graczy. Flash Focus koncentruje się na tym pierwszym aspekcie. Gra ukazała się na konsolę NDS a przy jej opracowaniu z Nintendo współpracowała firma Namco Bandai.

Nintendo Crosswords
Nintendo Crosswords

Logiczne 5 maja 2008

Gra logiczna, wyprodukowana przez zespół deweloperski Nintendo Software Technology we współpracy ze studiem Nuevo Retro Games. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności językowe i zasób słownictwa w około 1000 krzyżówek, anagramów oraz zagadek typu „znajdź słowo”. Produkcja wykorzystuje szereg technicznych możliwości konsoli Nintendo DS, w tym dotykowy ekran urządzenia.

Jenga World Tour
Jenga World Tour

Logiczne 1 listopada 2007

Zręcznościówka w bezpośredni sposób nawiązująca do popularnej gry koncernu HASBRO. Zadaniem gracza jest wyjmowanie klocków z wieży w taki sposób, aby nie doprowadzić do jej zburzenia.

Top Trumps: Dogs and Dinosaurs
Top Trumps: Dogs and Dinosaurs

Logiczne 12 października 2007

Gra o tematyce karcianej. Możemy wybierać pomiędzy dwoma taliami. Podejmują one tematykę psów oraz prehistorycznych gadów, czyli dinozaurów. Gracze porównują następnie wybrane parametry posiadanych kart.