Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę DS.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
World Championship Poker
World Championship Poker

Logiczne 5 kwietnia 2005

Symulacja gry w różne odmiany tytułowego pokera, m.in. Texas Hold'em, czy Five Card Draw. Na uwagę zasługuje obecność lekcji treningowych, dzięki którym można zapoznać się z zasadami każdej z dostępnych gier.

Polarium
Polarium

Logiczne 11 marca 2005

Polarium to pierwsza gra logiczna wydana na konsolę Nintendo Dual Screen. Oparta na zasadach nieśmiertelnego Tetrisa pozycja udanie wstrzeliła się w możliwości pierwszej konsoli z dotykowym ekranem. Polarium powstało w studiach Mitchell Corporation, wydawcą jest natomiast Nintendo.

QuickSpot
QuickSpot

Logiczne 19 marca 2007

QuickSpot jest grą logiczną, wymagającą od użytkownika spostrzegawczości i szybkości. Zabawa polega na znajdowaniu odmienności pomiędzy pozornie identycznymi obrazkami, prezentowanymi na obu ekranach konsoli Nintendo DS.

Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly
Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly

Logiczne 30 maja 2006

Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly to pozycja należąca do grona gier edukacyjnych. Jej adresatami są przede wszystkim najmłodsi użytkownicy, jednak dorośli również mogą czerpać z niej wiele przyjemności. Postać tytułowej bohaterki pochodzi z serii książek dla dzieci autorstwa Davida Kirka, a następnie wykorzystana została w programie telewizyjnym.

Toon-Doku
Toon-Doku

Logiczne 17 kwietnia 2007

Toon-Doku to odmiana popularnej łamigłówki Sudoku, pozwalająca na tradycyjny przebieg rozgrywki, bądź też jej obrazkowy odpowiednik. Zasady gry są proste, chociaż ich wykorzystanie w praktyce sprawia problemy nawet najlepszym.

The New York Times Crosswords
The New York Times Crosswords

Logiczne 23 maja 2007

Firma Majesco z myślą o miłośnikach krzyżówek stworzyła grę zatytułowaną The New York Times Crosswords przeznaczoną na przenośną konsolę Nintendo DS. Wspomniana produkcja ma w założeniu pozwolić im oddawać się swemu ulubionemu hobby w drodze do pracy czy w podróży.

Honeycomb Beat
Honeycomb Beat

Logiczne 27 marca 2007

Honeycomb Beat to gra logiczna ze stajni Konami, przeznaczona dla konsoli Nintendo DS. Stanowi ona połączenie wymagających łamigłówek, niezwykle elektryzującej muzyki i towarzyszących całości animacji. Zabawa polega na eliminowaniu pojawiających się dwukolorowych plastrów miodu.

The Professor's Brain Trainer: Memory
The Professor's Brain Trainer: Memory

Logiczne 16 listopada 2006

The Professor's Brain Trainer: Memory jest kolejną grą logiczną, powstałą na fali popularności Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day. Zatem ponownie mamy do czynienia z produktem, przeznaczonym do tytułowego ćwiczenia mózgu. Oczywiście developerzy wykorzystali unikalne możliwości konsoli Nintendo DS, więc interfejs użytkownika opiera się na panelu dotykowym i stylusie.

Labyrinth (2007)
Labyrinth (2007)

Logiczne 6 lipca 2007

Labyrinth jest grą logiczną, opierającą się na klasycznym schemacie. Mianowicie należy wydostać kulę z wirtualnego labiryntu. Liczy się rzecz jasna czas, więc trzeba poradzić sobie ze wspomnianym zadaniem jak najszybciej.

Trioncube
Trioncube

Logiczne 20 lutego 2007

Namco Bandai przy pomocy Trioncube obala teorię, jakoby w kwestii klonów Tetrisa wszystko zostało już powiedziane. Unikalne możliwości DS-a i sprytny zamysł twórców czynią z gry prawdziwe wyzwanie, absorbujące do reszty nasz zmysł koncentracji.

Puyo Pop Fever
Puyo Pop Fever

Logiczne 31 maja 2005

Łamigłówkowa seria o wybuchowych bąbelkach jest pozycją kultową w Kraju Kwitnącej Wiśni, ukazującą się od 1992 roku. Omawiana odsłona gry to stary pomysł w nowej, rozbudowanej formie, ale nadal gra polega na banalnym usuwaniu puyosów z planszy.

Brain Flex
Brain Flex

Logiczne 5 czerwca 2006

Gra, w której naszym zadaniem jest rozwiązywanie setek zagadek logicznych przypominających między innymi testy na inteligencję.

Bust-A-Move DS
Bust-A-Move DS

Logiczne 13 grudnia 2005

Bust-A-Move DS od Taito to kolejna odsłona klasycznej serii. Grę w największym skrócie można określić jako klon nieśmiertelnego Tetrisa, choć cykl przez długie lata solidnie zapracował na swój własny, rozpoznawalny styl.

Meteos
Meteos

Logiczne 28 czerwca 2005

Meteos to gra logiczna, zaprojektowana przez studio Q Entertainment. W produkcji tego tytułu udział wziął także Tetsuya Mizuguchi, ojciec takich dzieł, jak Space Channel 5 oraz Sega Rally Championship.

Dr. Kawashima's Brain Training
Dr. Kawashima's Brain Training

Logiczne 17 kwietnia 2006

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day to program edukacyjny, przeznaczony na konsolę Nintendo Dual Screen. Autorów tego dzieła zainspirowały badania japońskiego neurobiologa, profesora Kawashimy.

Actionloop
Actionloop

Logiczne 5 czerwca 2006

Magnetica to NDS-owa wersja gry, wydanej w 1998 pod tytułami Puzzloop lub Ballistic. Jest to produkt z rodzaju tych najprostszych, a jednak zapewniających rozrywkę na wiele godzin. Autorzy określają swoje dzieło mianem strategicznej układanki.

Konductra
Konductra

Logiczne 31 października 2006

Konductra jest grą logiczną, przygotowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Głównymi elementami rozgrywki są różnokolorowe klocki, które musimy łączyć w taki sposób, aby zdobyć możliwie najwyższą ilość oczek.

Sudoku Gridmaster
Sudoku Gridmaster

Logiczne 26 czerwca 2006

Sudoku Gridmaster jest przeznaczoną na Nintendo DS wersją popularnej na całym świecie łamigłówki – Sudoku. Jest to gra logiczna polegająca na uzupełnieniu planszy brakującymi cyframi.

Sudokumaniacs
Sudokumaniacs

Logiczne 30 czerwca 2006

Sudoku Mania to kolejny tytuł na NDS (po Brain Age i Sudoku Gridmaster), oferujący wirtualną zabawę w popularną grę logiczną Sudoku. Jest to pierwsza gra tego typu na NDS, wydana przez inną firmę, niż Nintendo. Reguły gry są takie same jak w klasycznym, papierowym Sudoku.

English Training: Have Fun Improving Your Skills
English Training: Have Fun Improving Your Skills

Logiczne 13 października 2006

English Training: Have Fun Improving Your Skills pełni funkcję programu edukacyjnego. Głównym celem Nintendo, producenta oraz wydawcy tejże pozycji, jest podniesienie umiejętności lingwistycznych swoich klientów. Ma w tym pomóc szereg prostych i krótkich gier, poprawiających wymowę oraz zapisywanie zwrotów w języku angielskim.

Gunpey
Gunpey

Logiczne 17 listopada 2006

Gunpey jest wymagającą grą logiczną, w której muzyka dynamicznie reaguje na nasze dotychczasowe poczynania, zmieniając się w zależności od sytuacji. Gunpey sprawdza Twój refleks, testuje połączenia nerwowe oraz podrażnia zmysły. Twórcą gry jest Gunpei Yokoi oraz jego studio Q Entertainment, czyli bastion autorów Lumines oraz Meteos.

My Make-Up
My Make-Up

Logiczne 31 października 2008

Gra opracowana z myślą o dziewczynkach, umożliwiająca zapoznanie się z różnymi technikami makijażu. Upiększamy wirtualne piękności, decydując się na puder, szminkę i inne ciekawe preparaty.

Road to Vegas
Road to Vegas

Logiczne 22 sierpnia 2008

Symulator kilkudziesięciu najpopularniejszych gier hazardowych. Zabawę rozpoczynamy jako amator hazardu, stopniowo awansując w rankingach i odblokowując sobie dostęp do bardziej prestiżowych turniejów.

Imagine Teacher
Imagine Teacher

Logiczne 12 sierpnia 2008

Produkt z serii Imagine, w którym wcielamy się w postać nauczyciela w lokalnym liceum. Uważnie obserwujemy zachowania uczniów oraz dbamy o prawidłowy proces nauczania.