Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. muzyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry o tematyce muzyczne.

PC
PC Windows127 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 474 Sony PlayStation 387 Sony PlayStation 280 Sony PlayStation 15 PlayStation Portable15 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE47 Microsoft Xbox 36085 Microsoft Xbox5
Mobile
Android23 Apple iOS32 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch45 Nintendo Wii105 Nintendo DS46 Nintendo Wii U18 Nintendo 3DS8 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

muzyczne
Amplitude (2003)
Amplitude (2003)

Towarzyskie 24 września 2003

Gra muzyczno-rytmiczna stworzona przez autorów popularnej serii Rock Band. Podczas zabawy przemierzamy futurystyczne trasy będące wieloelementowym zapisem piosenek. Gracz musi odpowiednio manipulować statkiem, aby odegrać jak najwięcej partii danego utworu. W Amplitude wykorzystano kompozycje takich artystów jak David Bowie, Garbage, Papa Roach czy Run DMC.

PS2

Maestro! Jump In Music
Maestro! Jump In Music

Towarzyskie 30 listopada 2009

Maestro! Jump In Music jest grą muzyczną z elementami zręcznościowymi, wyprodukowaną przez studio Pastagames z myślą o możliwościach technicznych konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami ptaszka imieniem Presto, starając się przeskakiwać na kolejne platformy i unikać przeszkód oraz przeciwników. Sterowanie w grze wykorzystuje dotykowy wyświetlacz oraz wbudowany w konsolę mikrofon.

NDS

The Cheetah Girls: Passport to Stardom
The Cheetah Girls: Passport to Stardom

Towarzyskie 13 sierpnia 2008

Prosta gra muzyczno-zręcznościowa, bazująca na filmie "The Cheetah Girls: One World". Podróżujemy po świecie, uczestnicząc w serii pokazów muzycznych i modnie ubierając widoczne na ekranie bohaterki.

NDS

Donkey Konga 2: Hit Song Parade
Donkey Konga 2: Hit Song Parade

Towarzyskie 10 maja 2005

Donkey Konga 2 to kontynuacja znanej gry muzycznej o tym samym tytule. Tak jak część pierwsza wykorzystuje ona specjalne bębenki-bongosy, na których gracz wystukuje rytm do zamieszczonych na płycie utworów.

GCN

Karaoke Revolution
Karaoke Revolution

Towarzyskie 20 listopada 2009

Karaoke Revolution to jedyna gra tego typu dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. Rozśpiewany gracz łapie w rękę mikrofon by zmierzyć się z najnowszymi piosenkami i swoim muzycznym talentem.

X360PS3Wii

Domowe Karaoke: Paka Hitów
Domowe Karaoke: Paka Hitów

Towarzyskie 1 listopada 2007

Paka Hitów to kolejna edycja cyklu Domowe Karaoke. Seria programów pozwala na rozwijanie wokalnych zdolności użytkownika przy użyciu dołączonego do zestawu mikrofonu, i komputera osobistego.

PC

SingStar R&B
SingStar R&B

Towarzyskie 26 października 2007

SingStar: R&B jest kolejną częścią popularnej serii gier karaoke, w której gracze wykonują utwory znanych wykonawców muzycznych. Gra świetnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, w czasie których rywalizować może nawet do ośmiu osób.

PS2

Karaoke Joysound
Karaoke Joysound

Towarzyskie 29 lipca 2009

Karaoke Joysound jest grą muzyczną, w której możemy przetestować nasze umiejętności wokalne. To co odróżnia tę produkcję od szeregu innych podobnych to ogromna biblioteka ponad 1000 utworów muzycznych, do których otrzymujemy dostęp po opłaceniu specjalnego abonamentu.

Wii

DJ: Decks & FX
DJ: Decks & FX

Towarzyskie 3 września 2004

Nietypowa gra, w której wcielamy się w postać profesjonalnego DJ'a. Gracz ma przed sobą ogromną, interaktywną konsolę, z której musi korzystać.

PS2

Dance Dance Revolution MAX 2
Dance Dance Revolution MAX 2

Towarzyskie 15 listopada 2003

„Dance Dance Revolution MAX 2” to gra taneczna, wykorzystująca do zabawy matę. Na ekranie pojawiają się wskazówki, jakie przyciski na macie Gracz powinien w rytm muzyki wciskać stopami (mata wyposażona jest w te same funkcje, co joypad).

PS2

Lips: Party Classic
Lips: Party Classic

Towarzyskie 26 lutego 2010

Party Classic to drugi już dodatek do xboksowego karaoke Lips. Tym razem tematem przewodnim gry są „imprezowe klasyki”. Zasady nie zabawy uległy zmianie - na ekranie pojawiają się słowa piosenki oraz znaczki symbolizujące dźwięki (ich długość oraz wysokość). Punkty zdobywamy za poprawne zaśpiewanie utworu oraz np. za taniec w rytm muzyki wraz z wirtualną postacią.

X360

Conga Master
Conga Master

Zręcznościowe 14 września 2016

Zręcznościowa gra muzyczna, w której wcielamy się w rolę tancerza congi. Naszym zadaniem jest utworzenie jak najdłuższej kolejki bawiących się ludzi poprzez dołączanie do niej kolejnych uczestników imprezy.

PCPS4XONE

Spectra: 8bit Racing
Spectra: 8bit Racing

Zręcznościowe 15 maja 2014

Futurystyczna trójwymiarowa gra wyścigowa z trasami generowanymi losowo na podstawie jednego z 10 dostępnych utworów muzycznych. Gracze muszą uważać na to, by nie wypaść z przypominającego serpentynę toru, równocześnie zbierając rozrzucone po nim kule, za które przyznawane są punkty.

PCXONEWP

Senran Kagura: Bon Appetit
Senran Kagura: Bon Appetit

Towarzyskie 20 marca 2014

Senran Kagura: Bon Appetit to przeznaczony jedynie dla dystrybucji cyfrowej spin-off serii zręcznościowych tytułów akcji Senran Kagura. W produkcji bohaterki cyklu uczestniczą w wielkim konkursie kulinarnym. Proces gotowania został przedstawiony w formie rytmicznej gry muzycznej, a zadaniem gracza jest stworzenie jak najlepszych i najbardziej wykwintnych potraw.

PCPSV

Mad Maestro
Mad Maestro

Towarzyskie 6 marca 2002

Oto dowód na to, ze gra nie musi być brutalna by doskonale bawić ludzi. Czas pomachać batutą do rytmów Straussa, Mozarta i innych wielkich kompozytorów!

PS2

Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore
Karaoke Revolution Presents: American Idol Encore

Towarzyskie 2 stycznia 2007

Karaoke Revolution Presents: American Idol jest kolejną częścią popularnej serii gier muzycznych, traktujących o zabawie w tytułowe karaoke. Tym razem ludzie z korporacji Konami sprzymierzyli się z pracownikami studia Blitz Games, aby zaserwować miłośnikom śpiewania do mikrofonu produkt, bazujący na amerykańskiej wersji hitowego programu telewizyjnego pt. Idol.

X360PS3PS2Wii

Zubo
Zubo

Towarzyskie 3 października 2008

Zubo to muzyczna produkcja wymagająca wyczucia rytmu i skierowana przede wszystkim do młodszej części użytkowników Nintendo DS. Trafimy do fantastycznego świata o nazwie Zubalon. Zamieszkują go niezwykłe, kolorowe zwierzaczki, zwane Zubami. Pomagamy im pokonać siły zła, chcące opanować ich ojczyznę.

NDS

We Sing Rock!
We Sing Rock!

Towarzyskie 11 listopada 2011

Gra muzyczna umożliwiająca odśpiewanie kilkudziesięciu największych hitów światowej sceny rocka. Produkcja pozwala na wspólną zabawę czterem graczom jednocześnie i zawiera szereg różnorodnych trybów rozgrywki przeznaczonych także dla solowych wykonawców.

Wii

Grease Dance
Grease Dance

Towarzyskie 25 października 2011

Grease Dance to zręcznościowa gra taneczna, której tytuł jakże słusznie należy kojarzyć z popularnym w latach siedemdziesiątych rock 'n' roll'owym musicalem scenicznym, jak i równie dobrze przyjętą adaptacją filmową z udziałem gwiazdy kina Johnem Travoltą.

X360PS3

DJMAX Technika Tune
DJMAX Technika Tune

Towarzyskie 20 września 2012

Gra muzyczno-zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze i najdokładniejsze wybieranie przycisków, wyświetlanych na ekranie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Sterowanie w tytule oparte zostało w całości na ekranach dotykowych konsoli.

PSV

SingStar Party
SingStar Party

Towarzyskie 19 listopada 2004

Singstar Party to druga edycja przygotowanego przez Sony programu do karaoke. Posiada on wbudowany system służący do oceny naszych umiejętności wokalnych. Do gry dołączono dwa mikrofony oraz podłączany do konsoli adapter USB.

PS2

PixelJunk 4am
PixelJunk 4am

Towarzyskie 15 maja 2012

Kolejna, tym razem zdecydowanie bardziej eksperymentalna od swoich poprzedniczek, odsłona cyklu minimalistycznych zręcznościówek PixelJunk. Jej zadaniem jest skupienie wokół siebie społeczności osób tworzących za jej pomocą muzykę.

PS3

Dance Dance Revolution ULTRAMIX 4
Dance Dance Revolution ULTRAMIX 4

Towarzyskie 14 listopada 2006

Dance Dance Revolution ULTRAMIX 4 to kolejne dzieło w znakomitym cyklu tanecznym autorstwa developerów ze stajni Konami. W grze można znaleźć rozbudowaną płytotekę, wiele modułów, szeroki wachlarz dodatków oraz postaci, przedstawionych metodą cel-shadingową.

XBOX

The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban
The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban

Zręcznościowe 10 grudnia 2015

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster, a także ich animowanej adaptacji. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

PSV