Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPS4iOS
Okładka Sayonara Wild Hearts (Switch)

Sayonara Wild Hearts

Widowiskowa gra zręcznościowa, charakteryzująca się bardzo nietypową stylistyką oraz wysokim tempem akcji. Za stworzenie Sayonara Wild Hearts odpowiada niezależne studio Simogo (twórcy udanego Year Walk), zaś wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Zręcznościowe | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Sayonara Wild Hearts (Switch)

data premiery gry:

19wrz2019

Switch PS4 iOS

Sayonara Wild Hearts jest grą zręcznościową, charakteryzującą się nietypową stylistyką i atmosferą. Ważną rolę w tej produkcji odgrywają muzyka i szeroko rozumiana popkultura. Znajdziemy w niej także odwołania do mistyki – konkretniej kart tarota. Za stworzenie tego tytułu odpowiada niezależne studio Simogo (twórca Year Walk). Wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Fabuła

Gdy serce młodej kobiety zostaje złamane, wszechświat wypada z równowagi. W jej marzeniach pojawia się diamentowy motyl, który prowadzi ją przez autostradę na niebie, gdzie odnajduje siebie: zamaskowaną rowerzystkę, czyli Głupca rodem z talii kart tarota.

Mechanika

Sayonara Wild Hearts oferuje intensywną rozgrywkę, na którą składają się poruszanie się po lokacjach (na piechotę, a także z wykorzystaniem pojazdów – np. motocykli) oraz walka. Tempo zabawy jest bardzo duże – właściwie cały czas jesteśmy w ruchu – a system walki jest kompletnie zręcznościowy (miotamy pociski i wymachujemy bronią w czasie rzeczywistym). Twórcy przygotowali szeroką gamę zróżnicowanych plansz – znajdziemy tu m.in. pustynie, lasy i futurystyczne miasta. W czasie gry spotykamy także plejadę dziwnych postaci, przy czym każda z nich jest powiązana z jakąś kartą tarota.

Tryby gry

W Sayonara Wild Hearts możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Sayonara Wild Hearts posiada nietypową, trójwymiarową oprawę graficzną. Choć z technologicznego punktu widzenia produkcja ta nie jest być może zbyt imponująca (ani modele postaci, ani lokacje nie zachwycają poziomem detali), to unikatowy styl artystyczny z pewnością może się podobać. Co ważne, na Nintendo Switch gra oferuje płynną rozgrywkę w 60 klatkach animacji na sekundę (niezależnie od tego, czy gramy mobilnie czy na telewizorze). Zabawie towarzyszy eklektyczna ścieżka dźwiękowa, korzystająca z różnych gatunków muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sayonara Wild Hearts

Klasyfikacja PEGI Sayonara Wild Hearts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Switch
PS4
iOS