Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4iOSXONESwitchPC
Okładka Sayonara Wild Hearts (PS4)

Sayonara Wild Hearts

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa, w której przywracamy równowagę światu poprzez udział w różnej maści wyścigach w onirycznym świecie. Za grę odpowiada niewielkie studio Simogo mieszczące się w Szwecji.

Zręcznościowe | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Sayonara Wild Hearts (PS4)

data premiery gry:

19wrz2019

Switch PS4 iOS

12gru2019

PC

25lut2020

XONE

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa o unikatowej oprawie audiowizualnej. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne szwedzkie studio Simogo.

Fabuła

Dawno temu harmonia równoległego wszechświata, nad którym pieczę sprawowały trzy potężne arkana, została zburzona za sprawą przeklętego mistrza - Małej Śmierci i grupy jego sługusów. Przeciął on astralne autostrady, niszcząc ład w kosmosie i niwelując siły owej potężnej trójki. Ci, zanim całkowicie przeminęli, stworzyli bohaterkę z kawałków złamanych serc mając nadzieję, że kiedyś przywróci światu ład. Moment ten nadchodzi, gdy nasza protagonistka doznaje zawodu miłosnego, które brutalnie łamie jej serce, a w snach nawiedza ją diamentowy motyl, który prowadzi ją do onirycznego świata. Tam bohaterka poznaje swoje alter ego, motocyklistkę zwaną Głupcem, i poprzez udział w wyścigach na podniebnych autostradach stara się wprowadzić ład do chaotycznego świata.

Mechanika

Sayonara Wild Hearts to zręcznościowa gra wyścigowa i rytmiczna zarazem, w której pędząc po neonowych autostradach, zbieramy porozrzucane serca, omijamy przeszkody, przeskakujemy przepaście i walczymy z przeciwnikami. Wyścigi obejmują jazdę na deskorolce i motocyklach, ale i różnego typu aktywności pokroju występów tanecznych, pływania żaglówką, walk na miecze, strzelania z łuku laserowymi wiązkami i wiele innych. Gra bawi się konwencją na tyle, że w ramach jednego wyścigu przeskakujemy z jednej aktywności na drugą w błyskawicznym tempie. Sprawia to, że gra pomimo niezbyt długiego czasu rozgrywki wciąż zaskakuje i stawia nowe wyzwania.

Cała gra składa się z 23 poziomów, a każdy z nich możemy ukończyć z określoną rangą — brązową, srebrna lub złotą — w zależności od liczby zebranych serc i poprawnie wykonanych sekwencji. Możemy też wrócić do dowolnego poziomu i rozegrać go ponownie, aby poprawić nasz wynik. Każdy z poziomów to inny utwór muzyczny pasujący do stawianego przed nami wyzwania. Są to głównie utwory z pogranicza elektro popu z żeńskim wokalem, które mają na celu nie tylko umilić nam rozgrywkę, ale i stanowią integralny element mechaniki gry. Dzięki wsłuchaniu się i zrozumieniu rytmu danego utworu dostajemy od gry wskazówki, jak prowadzić naszą postać i reagować na dynamicznie zmieniający się na ekranie obraz.

Kwestie techniczne

Sayonara Wild Hearts to gra z prostą, ale jednocześnie kolorową i efektowną oprawą graficzną, bogatą w płynnie i szczegółowo oddane animacje postaci, jak i otaczającego nas świata. Gra niejednokrotnie bawi się perspektywą i neonowymi efektami specjalnymi, które wraz z dobraną ścieżką dźwiękową tworzą ten tajemniczy i zwariowany świat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Sayonara Wild Hearts

Klasyfikacja PEGI Sayonara Wild Hearts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sayonara Wild Hearts

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 4870 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo E8300 2.83 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.1 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

Switch
PS4
iOS
PC
XONE