Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4iOSPCXONESwitch
Okładka Sayonara Wild Hearts (PS4)
OkładkaSayonara Wild Hearts (PS4)

Sayonara Wild Hearts

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa, w której przywracamy równowagę światu poprzez udział w różnej maści wyścigach w onirycznym świecie. Za grę odpowiada niewielkie studio Simogo mieszczące się w Szwecji.

Zręcznościowe | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Sayonara Wild Hearts Premiera

19wrz2019

Switch PS4 iOS

12gru2019

PC

25lut2020

XONE

Gry podobne do Sayonara Wild Hearts

No Straight Roads

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa o unikatowej oprawie audiowizualnej. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne szwedzkie studio Simogo.

Fabuła

Dawno temu harmonia równoległego wszechświata, nad którym pieczę sprawowały trzy potężne arkana, została zburzona za sprawą przeklętego mistrza - Małej Śmierci i grupy jego sługusów. Przeciął on astralne autostrady, niszcząc ład w kosmosie i niwelując siły owej potężnej trójki. Ci, zanim całkowicie przeminęli, stworzyli bohaterkę z kawałków złamanych serc mając nadzieję, że kiedyś przywróci światu ład. Moment ten nadchodzi, gdy nasza protagonistka doznaje zawodu miłosnego, które brutalnie łamie jej serce, a w snach nawiedza ją diamentowy motyl, który prowadzi ją do onirycznego świata. Tam bohaterka poznaje swoje alter ego, motocyklistkę zwaną Głupcem, i poprzez udział w wyścigach na podniebnych autostradach stara się wprowadzić ład do chaotycznego świata.

Mechanika

Sayonara Wild Hearts to zręcznościowa gra wyścigowa i rytmiczna zarazem, w której pędząc po neonowych autostradach, zbieramy porozrzucane serca, omijamy przeszkody, przeskakujemy przepaście i walczymy z przeciwnikami. Wyścigi obejmują jazdę na deskorolce i motocyklach, ale i różnego typu aktywności pokroju występów tanecznych, pływania żaglówką, walk na miecze, strzelania z łuku laserowymi wiązkami i wiele innych. Gra bawi się konwencją na tyle, że w ramach jednego wyścigu przeskakujemy z jednej aktywności na drugą w błyskawicznym tempie. Sprawia to, że gra pomimo niezbyt długiego czasu rozgrywki wciąż zaskakuje i stawia nowe wyzwania.

Cała gra składa się z 23 poziomów, a każdy z nich możemy ukończyć z określoną rangą — brązową, srebrna lub złotą — w zależności od liczby zebranych serc i poprawnie wykonanych sekwencji. Możemy też wrócić do dowolnego poziomu i rozegrać go ponownie, aby poprawić nasz wynik. Każdy z poziomów to inny utwór muzyczny pasujący do stawianego przed nami wyzwania. Są to głównie utwory z pogranicza elektro popu z żeńskim wokalem, które mają na celu nie tylko umilić nam rozgrywkę, ale i stanowią integralny element mechaniki gry. Dzięki wsłuchaniu się i zrozumieniu rytmu danego utworu dostajemy od gry wskazówki, jak prowadzić naszą postać i reagować na dynamicznie zmieniający się na ekranie obraz.

Kwestie techniczne

Sayonara Wild Hearts to gra z prostą, ale jednocześnie kolorową i efektowną oprawą graficzną, bogatą w płynnie i szczegółowo oddane animacje postaci, jak i otaczającego nas świata. Gra niejednokrotnie bawi się perspektywą i neonowymi efektami specjalnymi, które wraz z dobraną ścieżką dźwiękową tworzą ten tajemniczy i zwariowany świat.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sayonara Wild Hearts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sayonara Wild Hearts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8300 2.83 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.1 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Switch
PS4
iOS
PC
XONE