Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieXONE
Okładka Dance Central Spotlight (XONE)

Dance Central Spotlight XONE

Czwarta odsłona popularnej serii gier tanecznych i jednocześnie debiut cyklu na konsolach ósmej generacji. Zabawa polega na wykonywaniu kolejnych sekwencji tanecznych za pomocą ruchów ciała, które następnie przetwarza sensor Kinect konsoli Xbox One.

Towarzyskie | Kinect | muzyczne | taneczne | kooperacja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft XBOX ONE
Okładka Dance Central Spotlight (XONE)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XONE:

2września2014

Dance Central Spotlight to czwarta odsłona popularnego cyklu gier tanecznych, wykorzystujących możliwości sensora Kinect. Za jej powstanie odpowiadają autorzy serii – doświadczone w grach muzycznych Harmonic Music Systems, którzy na swoim koncie mają także takie tytuły, jak Amplitude, Karaoke Revolution, Guitar Hero czy Rock Band. Tytuł stanowi debiut cyklu na konsolach ósmej generacji i dostępny jest w dystrybucji cyfrowej za pomocą Xbox Live.

Next-genowa edycja gry pozostała wierna sprawdzonym schematom serii, nie wprowadzając do samej rozgrywki żadnych rewolucyjnych zmian. Zabawa koncentruje się więc nadal na wykonywaniu kolejnych sekwencji tanecznych, za które gra wynagradza nas punktacją, adekwatną do ilości popełnionych błędów. Zanim przystąpimy do rywalizacji, możemy oczywiście potrenować kolejne taneczne układy, korzystając z rozbudowanego samouczka, który na bieżąco koryguje wykonywane przez nas ruchy. Potem czeka nas już tylko szalona zabawa w rytm odtwarzanej muzyki, do której możemy przystąpić samotnie bądź razem z przyjaciółmi – w trybie kooperacji lub rywalizacji na wspólnym ekranie.

Nowa odsłona Dance Central niesie ze sobą jak zwykle masę dobrej, tanecznej muzyki o szerokim spektrum gatunkowym. W ramach każdego z dostępnych utworów, możemy wybrać jeden z ośmiu odmiennych układów, bazujących w większości na autentycznej choreografii, wykorzystywanej przez poszczególnych artystów. Wśród przebojów, w rytm których będziemy wyginać swe ciało, znajdziemy m.in. hity takich wykonawców jak Avicii, Jason Derulo, One Republic czy Pharrell Williams. Swoją wymarzoną playlistę możemy skomponować wykorzystując kolejne hity, udostępniane co tydzień w formie dodatków DLC.

Wśród wprowadzonych w tej edycji nowości, warto też wymienić rozszerzony tryb fitness, w którym poszczególne układy opracowano właśnie pod kątem treningu kondycyjnego. Dance Central Spotlight wykorzystuje także nowe możliwości konsoli Xbox One, takie jak sterowanie głosowe czy nowy, bardziej precyzyjny sensor Kinect.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Dance Central Spotlight

Klasyfikacja PEGI Dance Central Spotlight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Dance Central Spotlight

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Kinect