Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Shoot 'em up - Gry Apple iOS po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry po premierze o tematyce shoot 'em up na platformę iOS.

Po premierze 32
iOS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Mass Effect Galaxy
Mass Effect Galaxy

Akcji 22 czerwca 2009

Dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG, osadzona w uniwersum bestsellerowej gry Mass Effect studia BioWare. W Mass Effect Galaxy wcielamy się w postać byłego agenta Przymierza Jacoba Taylora, który próbuje udaremnić plany batariańskich terrorystów.

Azur Lane
Azur Lane

Akcji 17 sierpnia 2018

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej gry shoot'em up z taktycznym RPG. W Azur Lane uczestniczymy w bitwach morskich, w których dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych walczących w II wojnie światowej.

Metal Slug X
Metal Slug X

Zręcznościowe 7 marca 2013

Odświeżona z myślą o użytkownikach komputerów, konsol i urządzeń przenośnych wersja kultowej zręcznościówki z 1999 roku, opracowana – jak wszystkie z dotychczasowych odsłon serii – przez japoński koncern SNK. Gra pojawiła się pierwotnie na automatach i konsoli Neo Geo jako ulepszona wersja Metal Slug 2: Super Vehicle. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”.

Aces of the Luftwaffe
Aces of the Luftwaffe

Akcji 14 lutego 2013

Shoot ’em up, w którym bierzemy udział w bitwie o Anglię, starając się powstrzymać niemiecką ofensywę. Obserwując akcję z perspektywy top-down, w Aces of the Luftwaffe niszczymy całe eskadry niemieckich samolotów oraz stawiamy czoła potężnym bossom.

R-Type Dimensions EX
R-Type Dimensions EX

Zręcznościowe 6 listopada 2019

Dwie klasyczne strzelanki znane z salonów gier (R-Type i R-Type II) w zupełnie nowej i odświeżonej wersji. Dobrą zabawę gwarantuje: kilkanaście poziomów, rozbudowany system modyfikacji uzbrojenia i tryb kooperatywny.

Glorkian Warrior: The Trials of Glork
Glorkian Warrior: The Trials of Glork

Akcji 13 marca 2014

Interesujące połączenie dwuwymiarowej strzelanki, platformówki i kreskówki. Głównym bohaterem gry jest Glork – wojownik rasy Glorkian, który musi obronić swoją asteroidę przed hordami obcych. W tym celu korzysta z niezwykłych broni oraz wrodzonego talentu do umiejętnego wyrywania się z kłopotów.

Willy Jetman: Astromonkey's Revenge
Willy Jetman: Astromonkey's Revenge

Akcji 13 lipca 2020

Zrealizowana w konwencji platformowego shoot’em upa produkcja typu metroidvania. W Willy Jetman: Astromonkey's Revenge przemierzamy różnorodne poziomy, eliminujemy zastępy przeciwników i stopniowo rozwijamy bohatera, odblokowując nowe umiejętności i kupując coraz lepszy sprzęt.

Aces of the Luftwaffe: Squadron
Aces of the Luftwaffe: Squadron

Akcji 27 lutego 2020

Kontynuacja shoot 'em upa Aces of the Luftwaffe, w której zadaniem graczy jest odparcie niemieckiej inwazji na Stany Zjednoczone podczas II wojny światowej. W Squadron można grać tak w pojedynkę, jak i z maks. 3 osobami w ramach lokalnego trybu kooperacji.

Angry Birds: Ace Fighter
Angry Birds: Ace Fighter

Akcji prace wstrzymane

Strzelanina typu shmup, opracowana przez studio Siamgame Mobile. Zabawa polega na manipulowaniu jedną ze zróżnicowanych jednostek latających w taki sposób, by zdołać ostrzelać nieprzyjaciół i samemu uniknąć trafienia. W trakcie rozgrywki kierujemy motylem, smokiem, rakietą, feniksem, a nawet latającym dywanem, które zróżnicowano pod kątem możliwości bojowych.

Sky Force Reloaded
Sky Force Reloaded

Akcji 2 czerwca 2016

Oldskulowa strzelanka wzorowana na automatowych klasykach. Producentem Sky Force Reloaded jest polskie studio Infinite Dreams, czyli twórcy dwóch poprzednich odsłon cyklu: Sky Force z 2004 roku i Sky Force 2014. W grze zasiadamy za sterami myśliwca, który automatycznie leci w stałym kierunku (w górę ekranu), a naszym zadaniem jest zestrzeliwanie nadlatujących jednostek wroga i unikanie trafienia czy też wpadnięcia na przeszkody.

Metal Slug 2
Metal Slug 2

Akcji 7 lutego 2013

Druga odsłona słynnej serii dwuwymiarowych strzelanek Metal Slug. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierzy przystępujących do starcia ze złym generałem Mordenem, który ponownie zagraża światu. W trakcie rozgrywki walczymy z przeciwnikami przy użyciu rozmaitych broni oraz pojazdów.

Time Recoil
Time Recoil

Akcji 19 października 2017

Opracowana przez fińskie studio 10tons strzelanina top-down, wykorzystująca mechanikę manipulowania czasem. Fabuła Time Recoil zaczyna się w 1987 roku, gdzie ubrana w więzienny strój bohaterka przenosi się na skutek paradoksu czasowego. W trakcie zabawy będzie ona musiała wykonać szereg misji w przeszłości, zmieniając linię czasu, ratując nieżyjących już sojuszników, zdobywając zagubione dokumenty i eliminując ważne persony zanim te staną się zagrożeniem.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 28 maja 2015

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Teslapunk
Teslapunk

Zręcznościowe 27 lipca 2013

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem. Zasiadając za sterami retrofuturystycznego statku, wyposażonego w nowoczesną broń, stawiamy czoła marsjańskiej inwazji cesarza Zangóraxa. Nocą jest on jednym z najpopularniejszych DJ-ów na swojej planecie, zaś za dnia zamienia się w opętanego rządzą władzy szaleńca.

AirAttack 2
AirAttack 2

Akcji 5 grudnia 2015

Opracowana przez studio Art In Games oldskulowa strzelanina z podgatunku zwanego shmup, będąca kontynuacją gry AirAttack z 2010 roku. Produkcja nie oferuje konkretnej warstwy fabularnej; podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota, który walczy z siłami lotniczymi państw Osi.

Sky Force 2014
Sky Force 2014

Akcji 5 czerwca 2014

Odświeżona wersja słynnej strzelanki Sky Force od gliwickiego studia Infinite Dreams. W produkcji zasiadamy za sterami maszyn latających, którymi walczymy z potężną armią, zagrażającą całemu światu. Tytuł względem oryginału może się pochwalić znacznie ulepszoną oprawą graficzną czy też cotygodniowymi turniejami.

Crimsonland HD
Crimsonland HD

Akcji 9 października 2014

Wyjątkowo prosty, zręcznościowy dwuwymiarowy shooter. Gracze wcielają się w futurystycznego żołnierza i na zamkniętych arenach walczą z kolejnymi falami obcych oraz mutantów. W trakcie rozgrywki możemy wykorzystać 30 rodzajów broni i kilkadziesiąt zdolności modyfikujących zabawę. Tytuł wspiera lokalny tryb co-op, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób.

Raiden Legacy
Raiden Legacy

Zręcznościowe 3 grudnia 2012

Kompilacja czterech klasycznych tytułów z gatunku top-down shooter w odświeżonej oprawie i z nowymi trybami rozgrywki. Oprócz protoplasty całej serii – gry Raiden, w pakiecie otrzymujemy dodatkowo trzy spin-offy tej kultowej strzelanki: Raiden Fighters, Raiden Fighters 2 i Raiden Fighters Jet.

Death Ray Manta
Death Ray Manta

Zręcznościowe 30 stycznia 2013

Death Ray Manta to prosta strzelanka, w której gracz przejmuje kontrolę nad płaszczką strzelającą laserami. Gra nie posiada żadnej głębszej warstwy fabularnej - naszym zadaniem jest po prostu niszczenie wszystkiego w zasięgu wzroku, co skutkuje efektownymi, kolorowymi wybuchami.

Shooty Skies
Shooty Skies

Akcji 29 września 2015

Mobilna arcade’owa strzelanka z elementami gier typu endless runner, dostępna w modelu free-to-play z nieinwazyjnymi mikropłatnościami. Nad Shooty Skies pracowali ci sami deweloperzy, którzy wcześniej stworzyli niezwykle udane Crossy Road. Tym razem gracz wciela się w postać zasiadającą za sterami maszyny latającej – na początku jest nią kot w jednopłatowcu – i ostrzeliwuje nadlatujących w jego kierunku przeciwników (m.in.

Cosmophony
Cosmophony

Zręcznościowe 25 września 2014

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

Xenoraid
Xenoraid

Akcji 12 stycznia 2017

Osadzona w realiach science fiction klasyczna, dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem autorstwa niezależnego, fińskiego studia 10tons. Akcja gry Xenoraid przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość roku 2032, kiedy to w pierwszej wojnie galaktycznej ludzkość stara się obronić swą planetę za pomocą zaimprowizowanej floty, stworzonej poprzez wyposażenie jednostek cywilnych w różne narzędzia zagłady.

Demon's Crystals
Demon's Crystals

Akcji 17 sierpnia 2016

Dynamiczny twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w Urykanów – demoniczne istoty próbujące wrócić na szczyt łańcucha pokarmowego. Sednem rozgrywki jest eliminacja hord przeciwników, których posyłamy do piachu przy użyciu zróżnicowanego arsenału – w miarę postępów w przygodzie protagoniści zdobywają doświadczenie i awansują na kolejne poziomy, zwiększając tym samym swój potencjał bojowy.

Steredenn
Steredenn

Zręcznościowe 12 maja 2017

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.