Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Hearts of Iron IV: Man the Guns
Hearts of Iron IV: Man the Guns

Strategiczne 28 lutego 2019

Czwarte duże rozszerzenie do drugowojennej globalnej strategii firmy Paradox Interactive. Man the Guns rozbudowuje morski aspekt tej gry, wprowadzając nowe opcje projektowania i ulepszania statków oraz niedostępne wcześniej szlaki wodne.

PC

Commandos: Strike Force
Commandos: Strike Force

Akcji 17 marca 2006

Kolejna odsłona popularnej serii autorstwa hiszpańskiego Pyro Studios, w której przejmując kontrolę nad oddziałem wyspecjalizowanych żołnierzy, zajmujemy się wykonywaniem szeregu misji na frontach II wojny światowej. W grze Commandos: Strike Force twórcy po raz pierwszy zdecydowali się na zmianę dotychczasowej konwencji rozgrywki, w rezultacie czego zamiast taktycznej strategii otrzymaliśmy taktyczną grę akcji, w której wydarzenia obserwować możemy z perspektywy pierwszoosobowej.

PCPS2XBOX

Battalion 1944
Battalion 1944

Akcji 23 maja 2019

Osadzona w realiach II wojny światowej pierwszoosobowa strzelanina, koncentrująca się w całości na dynamicznej rozgrywce multiplayer. Gra przenosi nas do tytułowego roku 1944. Zabawa toczy się na mapach wzorowanych na autentycznych miejscach potyczek, takich jak uliczki miasta Carentan czy lasy niedaleko Bastogne.

PCPS4XONE

IL-2 Sturmovik
IL-2 Sturmovik

Symulacje 21 listopada 2001

Współczesne samoloty to głównie elektronika, w maszynach pochodzących z okresu II Wojny Światowej to człowiek był najważniejszy. Il-2 Sturmovik oddaje w ręce gracza możliwość wcielenia się w pilota samolotów z tego właśnie okresu i toczenia wspaniałych podniebnych batalii.

PC

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu
Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Akcji 13 września 2011

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad to druga część wojennej strzelaniny FPP autorstwa deweloperów ze studia Tripwire Interactive. W trybie zabawy solowej gracz ma możliwość uczestniczyć w szeregu misji zarówno po stronie Rosjan jak i Niemców. Twórcy zadbali też o możliwość rozgrywki w kooperacji. Największym atutem produkcji pozostał jednak tryb multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 64 uczestników.

PC

Warsaw
Warsaw

RPG 2 października 2019

Gra strategiczna z elementami RPG niezależnego polskiego studia Pixelated Milk, w której dowodzimy oddziałami biorącymi udział w powstaniu warszawskim w 1944 roku. Produkcja mocno inspirowana jest popularnym dungeon crawlerem Darkest Dungeon.

PCPS4XONESwitch

Mortyr: Operacja Sztorm
Mortyr: Operacja Sztorm

Akcji 19 marca 2008

Mortyr: Operacja „Sztorm” jest osadzoną w realiach drugiej wojny światowej strzelaniną, której akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jest to już czwarta odsłona serii określanej nieoficjalnie mianem „polskiego Wolfensteina”.

PC

Steel Division: Normandy 44
Steel Division: Normandy 44

Strategiczne 23 maja 2017

Kolejna strategia wojenna w portfolio wydawniczym Paradox Interactive, opracowana przez francuskie studio Eugen Systems. Produkcja czerpie garściami ze stworzonej przez zespół serii Wargame, pozwalając graczom wziąć udział w walkach w Normandii toczonych w 1944 roku. W grze znalazły się armie takich państw, jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Kanada, Anglia, Szkocja oraz Polska.

PC

Graviteam Tactics: Mius-Front
Graviteam Tactics: Mius-Front

Strategiczne 5 marca 2016

Komputerowa strategia wojenna osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Grę stworzyło studio Graviteam, które ma na koncie kilka podobnych produkcji. Tym razem gracz może poprowadzić niemieckie bądź radzieckie wojska w tytułowych walkach na froncie nad rzeką Mius, toczonych w 1943 roku. Gra oferuje dwie rozbudowane operacje, których przebieg kształtują decyzje zaawansowanej sztucznej inteligencji oraz działania gracza. Rozgrywka w Graviteam Tactics: Mius-Front jest dwufazowa.

PC

Steel Division 2: Burning Baltics
Steel Division 2: Burning Baltics

Strategiczne 29 kwietnia 2021

Czwarty dodatek do strategii wojennej Steel Division 2 z 2019 roku. Akcja Burning Baltics rozgrywa się nad Morzem Bałtyckim na terenach Łotwy i ukazuje wydarzenia podczas niemieckiej operacji Doppelkopf.

PC

Martha Is Dead
Martha Is Dead

Przygodowe listopad 2021

Pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji mrocznego psychologicznego thrillera. Martha Is Dead przenosi nas do Toskanii z 1944 roku. Za produkcję odpowiada niezależne studio LKA, twórcy The Town of Light.

PCPS5XSXPS4XONE

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte
Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte

Symulacje 7 listopada 2019

Pod koniec grudnia 1944 roku pojawił się pomysł przeprowadzenia zmasowanego ataku na 20 lotnisk aliantów w Holandii, Belgii oraz Francji - była to tzw. Operacja Bodenplatte. Il-2 Sturmovik: Battle for Bodenplatte jest symulatorem lotniczym autorstwa 777 Studios, który umożliwia graczom wzięcie udziału w znanym z historii konflikcie.

PC

Medal of Honor (1999)
Medal of Honor (1999)

Akcji 31 października 1999

Zrealizowana z filmowym rozmachem strzelanina FPP w realiach II wojny światowej, za której powstanie odpowiada współzałożone przez Stevena Spielberga studio DreamWorks Interactive. W grze Medal of Honor wcielamy się w postać byłego pilota, porucznika Jimmy’ego Pattersona, zwerbowanego do współpracy przez OSS. Akcja rozgrywa się w końcowym okresie wojny, a zadaniem naszego bohatera jest wykonywanie rozmaitych zadań na terenie takich państw, jak Francja, Niemcy czy Norwegia.

PS1

Assault Squad 2: Men of War Origins
Assault Squad 2: Men of War Origins

Strategiczne 25 sierpnia 2016

Bitewna strategia czasu rzeczywistego, będąca remakiem oryginalnego Men of War z 2009 roku. Oba tytuły opracowały studia Digitalmindsoft i Best Way. Podobnie jak pierwowzór, Assault Squad 2: Men of War Origins jest grą wojenną osadzoną w okresie II wojny światowej. Zamiast klasycznego rozbudowywania bazy czy gromadzenia surowców, cała uwaga skupiona została na aspekcie taktycznym i dowodzeniu oddziałami.

PC

Gary Grigsby's War in the East 2
Gary Grigsby's War in the East 2

Strategiczne 25 marca 2021

Rozbudowana strategia turowa, która zabiera nas na front wschodni II wojny światowej. W Gary Grigsby's War in the East 2 na sprawdzenie czekają trzy rozbudowane kampanie oraz siedem mniejszych scenariuszy.

PC

BloodRayne: Terminal Cut
BloodRayne: Terminal Cut

Akcji 20 listopada 2020

BloodRayne: Terminal Cut to remaster gry akcji TPP z 2002 roku opowiadającejo przygodach dhampirzycy Rayne. Gracz wciela się w seksowną femme fatale i stawia czoła nazistom oraz hordom demonicznych stworów.

PC

Uprising44: The Silent Shadows
Uprising44: The Silent Shadows

Akcji 15 września 2012

Uprising44 to inspirowana faktami historycznymi gra akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Gracze wcielają się w żołnierzy Armii Krajowej, uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Deweloperzy ze studia DMD Enterprise włożyli wiele starań, by zobrazować warunki, w jakich powstańcy walczyli z okupantem.

PCX360

Atak na Pearl Harbor
Atak na Pearl Harbor

Zręcznościowe 4 maja 2007

Attack on Pearl Harbor pozwala nam wcielić się w rolę pilota wojskowego podczas amerykańsko-japońskiej rywalizacji w rejonie Oceanu Spokojnego z okresu II Wojny Światowej. Autorzy niniejszej pozycji postanowili uczynić swoje dzieło przystępnym dla szerokiego grona odbiorców, więc ujęli temat stricte zręcznościowo.

PC

Commandos: Zadania Specjalne
Commandos: Zadania Specjalne

Strategiczne 31 marca 1999

Samodzielny dodatek do Commandos: Za linią wroga - przebojowej taktycznej strategii hiszpańskiego Pyro Studios. Opisywane rozszerzenie niesie ze sobą osiem rozbudowanych i niebezpiecznych misji, których wykonanie powierzono niewielkiemu oddziałowi komandosów, złożonemu z żołnierzy o odmiennych umiejętnościach. Kontrolowaną przez nas drużynę komandosów czekają zupełnie nowe zadania, np.

PC

Unity of Command II
Unity of Command II

Strategiczne 12 listopada 2019

Druga część serii drugowojennych strategii turowych, stworzonej przez niezależne studio 2x2 Games. W Unity of Command II gracze prowadzą wojska Aliantów, biorąc udział w historycznych bitwach i operacjach bądź próbując zmienić bieg wydarzeń. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę oraz na multiplayerową rozgrywkę.

PC

The Mighty Eighth
The Mighty Eighth

Symulacje październik 2021

Pierwszoosobowy symulator członka załogi bombowca z okresu II wojny światowej, w którym wraz z innymi graczami musimy osiągać wyznaczone cele misji, dbać o stan samolotu i nie dać się zestrzelić. Za powstanie The Mighty Eighth odpowiada firma MicroProse.

PC

Panzer Corps
Panzer Corps

Strategiczne 11 lipca 2011

Turowa gra strategiczna osadzona w czasie II wojny światowej będąca duchowym spadkobiercą kultowego Panzer General. Wśród dostępnych grywalnych nacji znajdziemy Polskę, Włochy, Francję, Norwegię, Belgię, USA, Związek Radziecki, Wielką Brytanię i Niemcy. Mechanizm rozgrywki stawia na szybkie bitwy, ale jednocześnie oferuje wysoki poziom realizmu i głębi.

PCiOS

Sniper Elite: Nazi Zombie Army
Sniper Elite: Nazi Zombie Army

Akcji 28 lutego 2013

Stworzona z myślą o zabawie w trybie co-op gra akcji, której bazę stanowi przebój studia Rebellion – Sniper Elite V2. Fabuła kampanii głównej toczy się tuż przed upadkiem III Rzeszy. Świadomy nadchodzącej klęski Adolf Hitler zwraca się ku mrocznym rytuałom, za sprawą których mieszkańcy Niemiec zamieniają się w żywe trupy. Garstka ocalałych żołnierzy amerykańskich, niemieckich i radzieckich łączy siły, by stawić czoła nowemu zagrożeniu.

PC

World of Warplanes
World of Warplanes

Symulacje 12 listopada 2013

Udostępniana w formule free-to-play (z opcją mikropłatności) lotnicza gra akcji w konwencji MMO, stworzona przez rosyjskie studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks. World of Warplanes pozwala graczom wcielić się w role pilotów myśliwców i wziąć udział w widowiskowych, podniebnych bitwach z udziałem dziesiątek maszyn latających. W grze znalazło się wiele modeli samolotów wojskowych, reprezentujących tzw.

PC