Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows162 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 411 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE11 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta
Zabawy z językiem angielskim: Przygody koguta

Logiczne 3 września 2008

Przygody Koguta to drugi program z serii gier edukacyjnych o wspólnym tytule Zabawy z językiem angielskim, przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tak jak w pierwszej odsłonie, tak i tutaj maluchy bawiąc się poznają otaczający je świat w języku angielskim.

PC

Gry i zabawy dla dzieci 2
Gry i zabawy dla dzieci 2

Zręcznościowe 6 października 2004

Drugi zestaw z serii Gry i zabawy dla dzieci, w skład którego wchodzą cztery ciekawe programy. Wszystkie przygotowane gierki są oparte na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Doktora Dolittle, Ali Baby, Robinsona Crusoe i Sindbada.

PC

Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends
Hello Kitty Picnic with Sanrio Friends

Logiczne 30 października 2012

Kolejna gra w uniwersum uwielbianej przez młodszych posiadaczy konsoli Hello Kitty i jej niezwykłych przyjaciół. Tym razem ten zbiór mini-gier pozwala znanym postaciom przygotować się właściwie na wyprawę na biwak.

3DS

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms
The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms

Akcji 6 października 2006

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach. Zainspirowana jest filmem animowanym The Little Mermaid (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć niezapomniane przygody, rozmieszczone w dwóch królestwach: na lądzie i pod wodą.

GBA

Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź
Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Kolejna produkcja przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Gra została dostosowana do poziomu intelektualnego dziecka w wieku 4-8 lat i zawiera pięć zabaw wspomagających tok edukacji przedszkolnej, stymulujących rozwój umysłowy oraz twórcze myślenie, ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i refleks.

PC

Królewna Śnieżka
Królewna Śnieżka

Logiczne 5 grudnia 2005

Królewna Śnieżka to kolejna gra polskiej firmy Aidem Media, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, która – jak zresztą wskazuje jej tytuł – nawiązuje do popularnej bajki o tym samym tytule.

PC

Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)
Święta w Comfylandii (Wiek 1-3 Poziom zaawansowany)

Logiczne 1 kwietnia 2013

Interaktywny film animowany adresowany do najmłodszych odbiorców. Śledząc poczynania sympatycznych bohaterów, przygotowujących się do obchodów świąt Bożego Narodzenia w Comfylandii, dzieci mają okazję, by potrenować umiejętność słuchania i koncentracji, a także nauczyć się niezależności i rozwinąć kreatywność.

PC

Nickelodeon Dance
Nickelodeon Dance

Zręcznościowe 25 listopada 2011

Nickelodeon Dance to gra taneczno-zręcznościowa, wyprodukowana przez studio High Voltage Software z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję zatańczyć ze swoimi ulubionymi bohaterami – Dorą, Diego i Backyardiganami do ponad 30 utworów, w tym piosenek z bajek emitowanych na antenie stacji telewizyjnej Nickelodeon.

X360Wii

Graj z nami
Graj z nami

Logiczne 10 stycznia 2007

Graj z nami jest zbiorem sześciu zabaw, których adresatami są przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynające naukę. Pozycja ta należy do serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Jej integralną częścią są liczne, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość, zadania, zaserwowane pod postacią doskonałej rozrywki.

PC

Miś Hubert: Zimowe Harce
Miś Hubert: Zimowe Harce

Zręcznościowe 4 grudnia 2009

Familijna mieszanka 8 sportowych gier zręcznościowych, osadzonych w zimowych klimatach. Wśród dostępnych mini-gier znalazła się m.in. jazda na sankach, bitwa na śnieżki czy pogoń za królikami. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie szesnastu graczy.

PCWii

Squishies
Squishies

Logiczne 20 listopada 2018

Squishies to kolorowa platformowa gra logiczna dedykowana urządzeniom wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest pomoc tytułowym istotom w znalezieniu drogi do domu. Za produkcję odpowiada studio Brainseed Factory.

PS4

Mały Adibu z wizytą w zoo
Mały Adibu z wizytą w zoo

Towarzyskie 15 maja 2009

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej. Tym razem sympatyczny chłopiec, a wraz z nim gracze, odkrywa sekrety ogrodu zoologicznego. Program zawiera 36 zadań stymulujących rozwój dzieci na wielu płaszczyznach.

PC

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko
Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko to kolejna, trzecia już część serii gier dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputera. Opisywana gra jest wykorzystywana w dość popularnym, animowanym programie telewizyjnym o nazwie „Królestwo Maciusia” i stanowi kontynuację przygód na wyspie Togo-Pogo.

PC

Gabi Uczy: Cyferki
Gabi Uczy: Cyferki

Logiczne 21 lipca 2003

Gabi Uczy: Cyferki to kolejna pozycja edukacyjna przygotowana dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, w której podczas zabawy maluchom towarzyszy sympatyczna mrówka o imieniu Gabi.

PC

Calineczka
Calineczka

Logiczne 17 października 2011

Adresowana do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna w formie interaktywnej książki. Gracze poznają bajkę o Calineczce, a przy okazji mogą poćwiczyć czytanie i liczenie, sprawdzić swoją pamięć oraz wykazać się zdolnościami plastycznymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie firmy Aidem Media.

PCiOS

FUN! FUN! Animal Park
FUN! FUN! Animal Park

Zręcznościowe 28 marca 2019

Zestaw trzydziestu minigier zręcznościowych, w których można się bawić w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza. Zabawa w FUN! FUN! Animal Park polega między innymi na toczeniu pojedynków bokserskich z kangurem, strzyżeniu owiec na czas czy choćby na tańcu z lemurem.

Switch

PokéPark 2: Wonders Beyond
PokéPark 2: Wonders Beyond

Zręcznościowe 11 października 2011

Gra zręcznościowo-przygodowa w uniwersum świata Pokemon, nie mająca związku z głównym kanonem serii wydawanym na konsole przenośne. Tytuł pozwala wcielić się w jednego z czterech stworków i pokonać nim szereg plansz, które zawierają wyzwania zręcznościowe i proste zagadki logiczne.

Wii

Gabi Uczy: Literki
Gabi Uczy: Literki

Logiczne 23 września 2003

Gabi Uczy: Literki to kolejny program edukacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, z wesołą mrówką Gabi w roli gospodarza. Dzięki tej produkcji maluchy uczą się liter, całego abecadła, a także poznają brzmienie i zapis głosek oraz prostych słów.

PC

The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure
The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure

Akcji 2 października 2006

The Little Mermaid: Ariel's Undersea Adventure to gra, zainspirowana filmem animowanym (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć wiele ciekawych podwodnych przygód, aby ostatecznie odkryć pewną tajemnicę.

NDS

Wyobraźmy sobie (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)
Wyobraźmy sobie (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)

Logiczne 21 września 2010

Wyobraźmy sobie (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany) to gra edukacyjna wyprodukowana przez firmę ComfyWare we współpracy z psychologami dziecięcymi. Wraz z sympatycznymi bohaterami – Didi i Boo mali gracze mogą rozwinąć swą kreatywność i umiejętności logicznego myślenia, wzbogacić słownictwo, a także nauczyć się rozwiązywania problemów w rozmaitych sytuacjach.

PC

Mini Ninjas Adventures
Mini Ninjas Adventures

Zręcznościowe 27 czerwca 2012

Mini Ninjas Adventures to stworzona z myślą o możliwościach kontrolera Kinect gra akcji, w której gracze wcielają się w wojownika ninja imieniem Hiro. Tytuł oferuje pełną dynamiki zabawę i jest spin-offem wydanego w 2009 roku tytułu Mini Ninjas. Producentem gry jest studio Side Kick, a wydawcą firma Square-Enix.

X360

Hello Kitty Kruisers
Hello Kitty Kruisers

Wyścigi 17 stycznia 2014

Hello Kitty Kruisers jest przygotowaną w 3D, zręcznościową grą wyścigową, w której gracze kontrolują postacie znane z kreskówki Hello Kitty. Produkcja przypomina wydawaną na konsolach Nintendo serię Mario Kart.

SwitchANDWiiU

Nickelodeon Dance 2
Nickelodeon Dance 2

Towarzyskie 6 listopada 2012

Nickelodeon Dance 2 to bazująca na licencji amerykańskiej stacji telewizyjnej dla najmłodszych gra rytmiczno -taneczna, wyprodukowana przez studio High Voltage. Gracze mogą spróbować swoich sił wykonując układy taneczne i śpiewając piosenki razem z bohaterami ulubionych bajek - Dorą, Bubble Guppies, Team Umizoomi i innymi.

X360Wii

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)
Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany)

Logiczne 28 marca 2008

Zabawy w domu (Wiek 1-3 – Poziom średniozaawansowany) to przeznaczona dla najmłodszych odbiorców gra edukacyjna, wyprodukowana przez firmę ComfyWare. Razem z sympatyczną 3-latką Didi i jej przyjaciółmi mali gracze poznają środowisko domowe oraz znaczenie codziennych czynności, a przy okazji rozwijają umiejętności językowe i wyobraźnię.

PC