Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. dla dzieci

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry o tematyce dla dzieci.

PC
PC Windows164 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 34 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 13 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 36013
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii14 Nintendo DS12 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dla dzieci
Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź
Klub Zabaw Przedszkolaka: Lis i Niedźwiedź

Logiczne 19 lipca 2007

Kolejna produkcja przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych. Gra została dostosowana do poziomu intelektualnego dziecka w wieku 4-8 lat i zawiera pięć zabaw wspomagających tok edukacji przedszkolnej, stymulujących rozwój umysłowy oraz twórcze myślenie, ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i refleks.

PC

Tibor: Baśń o dobrym wampirku
Tibor: Baśń o dobrym wampirku

Zręcznościowe 26 lipca 2010

Tibor: Baśń o dobrym wampirku to wyprodukowana przez studio Cateia Games zręcznościowa platformówka z elementami przygodowymi, której fabuła inspirowana była chorwackimi legendami. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera, usiłującego ocalić swoją ukochaną Agness oraz mieszkańców rodzinnej wioski przed złą hrabiną i jej wampirzą armią.

PC

Misio Nanda
Misio Nanda

Zręcznościowe 15 lutego 2010

Misio Nanda to adresowana do młodszych odbiorców gra zręcznościowo-logiczna. Gracz ma za zadanie pomóc tytułowemu niedźwiadkowi panda uratować rodzinną wysepkę, której grozi klęska suszy. Tytuł wyprodukowany został przez firmę Phenomedia.

PCNDS

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko
Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko to kolejna, trzecia już część serii gier dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputera. Opisywana gra jest wykorzystywana w dość popularnym, animowanym programie telewizyjnym o nazwie „Królestwo Maciusia” i stanowi kontynuację przygód na wyspie Togo-Pogo.

PC

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona
Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona

Przygodowe 7 listopada 2011

Czwarta gra z przygodowo-edukacyjnego cyklu, stworzonego i rozwijanego przez ekipę deweloperską Larian Studios. Tym razem gracze muszą pomóc młodej bohaterce pokonać wampira, sługę przebiegłego Horusa. Jak zwykle, zdanie to wymaga sporej zręczności, szybkiego refleksu oraz talentu do rozwiązywania matematycznych łamigłówek.

PC

SpongeBob: Sponge on the Run
SpongeBob: Sponge on the Run

Akcji 22 stycznia 2015

Gra zręcznościowa typu runner wyprodukowana na licencji popularnego serialu animowanego o SpongeBobie Kanciastoportym. Tytuł jest jedną z kilku produkcji towarzyszących pełnometrażowemu filmowi o gąbczastym bohaterze. Ukazana w nim rozgrywka sprowadza się do kontrolowania automatycznie poruszającego się SpongeBoba podczas próby pokonania jak największego dystansu na losowo generowanej planszy, złożonej z trzech niekończących się torów upstrzonych rozmaitymi przeszkodami i znajdźkami.

ANDiOS

Just Dance Kids 2014
Just Dance Kids 2014

Towarzyskie 22 października 2013

Just Dance Kids 2014 to gra rytmiczno-taneczna wyprodukowana przez studio Land Ho! z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję wykonać układy choreograficzne do 30 popularnych utworów muzyki pop i rock'n'roll. Gra bazuje na wykorzystaniu możliwości kontrolerów ruchowych.

X360WiiWiiU

Pirate Planet
Pirate Planet

Zręcznościowe 28 marca 2005

Pirate Planet to prosta gra reprezentująca gatunek platformówek, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników komputerów. Wcielając się w rolę sympatycznego kosmity o imieniu Tito, dzieci trafiają na tytułową planetę piratów, gdzie czeka je wspaniała przygoda i cała masa wyzwań.

PC

Smocze Historie
Smocze Historie

Przygodowe 15 czerwca 1996

Zabawna gra przygodowa dla najmłodszych, rozgrywająca się w bajkowym świecie niesamowitych stworzeń, wśród których największym ulubieńcem jest malutki smok.

PC

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała
Józefinka: Podróż do wnętrza ciała

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała to skierowana do odbiorców w wieku 6-10 lat gra edukacyjna z sympatyczną zajęczycą w roli tytułowej. Tym razem Józefinka oraz jej nowi przyjaciele – kosmici badają tajemnice ludzkiego ciała. Tytuł wyprodukowany został przez firmę KREA Medie i stanowi kolejną odsłonę serii Józefinka: Pomoce Szkolne.

PC

Tommy Tronic
Tommy Tronic

Zręcznościowe 28 października 2010

Klasyczna platformówka utrzymana w dziecięcej, bajkowej stylistyce. Wcielamy się w młodego chłopca nękanego przez rówieśników, który próbuje odzyskać porwanego szczeniaka. Przemierzamy dwanaście zróżnicowanych etapów eliminując wytwory wyobraźni w postaci modyfikowanych genetycznie warzyw i wściekłych zwierząt.

PC

Rabbids Coding
Rabbids Coding

Logiczne 4 października 2019

Humorystyczna gra logiczna, której ukrytym celem jest uczenie młodego gracza podstaw kodowania. Rabbids Coding wykorzystuje postacie z popularnej serii o kórlikach. Za opracowanie produkcji odpowiada francuska firma Ubisoft.

PC

Mini Ninjas Adventures
Mini Ninjas Adventures

Zręcznościowe 27 czerwca 2012

Mini Ninjas Adventures to stworzona z myślą o możliwościach kontrolera Kinect gra akcji, w której gracze wcielają się w wojownika ninja imieniem Hiro. Tytuł oferuje pełną dynamiki zabawę i jest spin-offem wydanego w 2009 roku tytułu Mini Ninjas. Producentem gry jest studio Side Kick, a wydawcą firma Square-Enix.

X360

SimTown
SimTown

Strategiczne 16 maja 1996

SimTown to gra z kultowej serii firmy Maxis. Naszym celem jest stworzenie małego miasteczka i zadbanie o odpowiedni poziom szczęścia jego mieszkańców. Tytuł adresowany jest do młodszych użytkowników komputerów.

PC

Disney Magical World
Disney Magical World

Symulacje 1 sierpnia 2013

Gra rodzinna, która zaprasza najmłodszych graczy do magicznego świata bajek Disneya. Disney Magical World jest dziełem japońskiego studia h.a.n.d., przygotowanym z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Produkcja jest wzorowana na takich popularnych markach, jak Harvest Moon czy Animal Crossing.

3DS

Mały Adibu z wizytą w zoo
Mały Adibu z wizytą w zoo

Towarzyskie 15 maja 2009

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej. Tym razem sympatyczny chłopiec, a wraz z nim gracze, odkrywa sekrety ogrodu zoologicznego. Program zawiera 36 zadań stymulujących rozwój dzieci na wielu płaszczyznach.

PC

Nickelodeon Dance
Nickelodeon Dance

Zręcznościowe 25 listopada 2011

Nickelodeon Dance to gra taneczno-zręcznościowa, wyprodukowana przez studio High Voltage Software z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję zatańczyć ze swoimi ulubionymi bohaterami – Dorą, Diego i Backyardiganami do ponad 30 utworów, w tym piosenek z bajek emitowanych na antenie stacji telewizyjnej Nickelodeon.

X360Wii

Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy
Geronimo Stilton: The Return to the Kingdom of Fantasy

Przygodowe 31 października 2012

Gra przygodowa przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Tytuł oparto na włoskiej serii ksiązek Geronimo Stilton, która na Zachodzie cieszy sie ogormnym powodzeniem i w sumie sprzedała sie w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy.

PSP

Młody Doktor: Morskie Zwierzaki
Młody Doktor: Morskie Zwierzaki

Symulacje 30 czerwca 2009

Młody Doktor: Morskie Zwierzaki to adresowana do młodych odbiorców gra symulacyjna z elementami edukacyjnymi, za której powstanie odpowiada niemieckie studio deweloperskie dtp young entertainment. Gracz wciela się w rolę lekarza weterynarii i stara się pomóc chorym zwierzakom z dzikich wybrzeży Kanady.

PC

Małpie Opowieści: Królewna Sundary
Małpie Opowieści: Królewna Sundary

Przygodowe 7 listopada 2011

Pierwsza odsłona serii gier przygodowo-zręcznościowych, adresowanych do odbiorców w wieku 7-11 lat. Smok Rinzin porwał z pałacu w Sundarze królewnę. Podążając tropem uprowadzonej, gracz musi przedrzeć się m.in. przez pustynię, oazę i katakumby, a także rozwiązać wiele matematycznych łamigłówek. Produkcja stworzona została przez belgijskie studio Larian.

PC

Miś Hubert: Wakacyjna Wyspa
Miś Hubert: Wakacyjna Wyspa

Zręcznościowe 6 lipca 2009

Sympatyczna zręcznościówka dla młodszych graczy, w której bawimy się na tropikalnej wyspie. Lista atrakcji obejmuje między innymi surfowanie na desce, budowanie zamków z piasku i łapanie spadających kokosów.

PCWii

Hello Kitty Kruisers
Hello Kitty Kruisers

Wyścigi 17 stycznia 2014

Hello Kitty Kruisers jest przygotowaną w 3D, zręcznościową grą wyścigową, w której gracze kontrolują postacie znane z kreskówki Hello Kitty. Produkcja przypomina wydawaną na konsolach Nintendo serię Mario Kart.

SwitchANDWiiU

Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne
Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne

Logiczne 19 lipca 2007

Bolek i Lolek: Moje pierwsze studio plastyczne to kolejna gra edukacyjna przygotowana przez firmę Aidem Media z myślą o młodych użytkownikach komputerów, w której dzieciom towarzyszą dwaj sympatyczni, dobrze znani, tytułowi bohaterowie.

PC

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)
Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący)

Logiczne 27 grudnia 2008

Pierwsze Kroki (Wiek 1-3 – Poziom Początkujący) to wyprodukowany przez firmę ComfyWare program edukacyjny adresowany do najmłodszych. Podczas oglądania filmów animowanych i zdjęć, słuchania muzyki, śpiewania piosenek oraz wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych dzieci mają okazję rozwijać swoje możliwości umysłowe i umiejętności interpersonalne.

PC