Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Reksio i Ufo (PC)

Reksio i Ufo PC

Reksio i Ufo to wyprodukowana przez studio Aidem Media gra przygodowa z kultowym bohaterem kreskówek w roli tytułowej. Tym razem sympatyczny piesek rusza tropem kur porwanych przez kosmitów.

Przygodowe | science fiction | seriale animowane | dla dzieci | polskie

PC Windows
Okładka Reksio i Ufo (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października2003

28października2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część cyklu gier przygodowych dla najmłodszych graczy (dzieci od 7 lat), z sympatycznym psem Reksiem w roli głównej.

Po rozwiązaniu tajemnicy związanej ze skarbem piratów, naszemu podopiecznemu udaje się wrócić do domu. Na miejscu dowiaduje się jednak strasznej rzeczy: wszystkie kury z jego podwórka zostały uprowadzone przez UFO! Bez żadnego wahania, Reksio postanawia uratować kury i razem ze swoimi niezawodnymi przyjaciółmi rusza w pościg za kosmicznymi porywaczami. Bardzo szybko wychodzi na jaw, o co tak naprawdę w tym całym zamieszaniu chodzi. Złowrogi Kurator buduje bowiem potężne jajo, przy pomocy którego chce podbić cały wszechświat. Czy Reksiowi uda się uratować kury i ocalić całe uniwersum? Z pomocą najmłodszych użytkowników komputerów - na pewno!

Reksio i Ufo oferuje grającym ponad 60 zróżnicowanych, ręcznie malowanych plansz do odwiedzenia, co bez wątpienia gwarantuje, że dziecko szybko nie znudzi się wirtualnymi zmaganiami. Do tego dochodzi również 30 zabaw logicznych i/lub zręcznościowych, w których Reksiowi pomagają inne zabawne postaci oraz równie śmieszne komentarze lektora, zachęcające do starania się na każdym etapie rozgrywki. Twórcy nie zapomnieli także o humorystycznych sekwencjach filmowych, które stanowią bardzo miły przerywnik podczas gry, jak również o odpowiednio dobranej ścieżce dźwiękowej. Program pozbawiony jest jakiejkolwiek przemocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 303 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Reksio i Ufo

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Reksio i Ufo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 32MB RAM
  • Windows 95/98/Me/2000/XP