Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. crafting

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry o tematyce crafting ułożone według popularności.

PC
PC Windows282 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 4133 Sony PlayStation 327 Sony PlayStation 23
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita12
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S8 Microsoft XBOX ONE124 Microsoft Xbox 36019
Microsoft Xbox
Mobile
Android27 Apple iOS29 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch65 Nintendo Wii1 Nintendo DS4 Nintendo Wii U7 Nintendo 3DS5
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Wytchwood
Wytchwood

Przygodowe 2021

Wytchwood jest skupioną na zbieractwie i tworzeniu przedmiotów grą przygodową osadzoną w baśniowym świecie. Wcielamy się w tajemniczą wiedźmę zamieszkującą pradawny las. Za stworzenie produkcji odpowiada niezależne studio Alientrap.

PC

Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout
Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout

RPG 29 października 2019

Kontynuacja znanego cyklu gier jRPG pod tytułem Atelier. Produkcja usprawnia mechanikę i przedstawia nową opowieść z udziałem kolejnej bohaterki. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają japońskie studio Gust i firma Koei Tecmo.

PCPS4Switch

Katana Kami: A Way of the Samurai Story
Katana Kami: A Way of the Samurai Story

RPG 20 lutego 2020

Spin-off serii Way of the Samurai reprezentujący gatunek hack'n'slash. Wcielając się w samuraja pomagającego pewnemu kowalowi, nocami walczymy z hordami przeciwników i szukamy surowców, a za dnia kujemy i sprzedajemy katany wykonane w kuźni.

PCPS4Switch

ARK: Survival Evolved Mobile
ARK: Survival Evolved Mobile

Akcji 14 czerwca 2018

Mobilny port gry ARK: Survival Evolved znanej z konsol i komputerów osobistych. Podczas zabawy trafiamy na dużą wyspę zamieszkiwaną przez dinozaury. Naszym zadaniem jest przetrwanie w tym niebezpiecznym świecie.

ANDiOS

Nether
Nether

Akcji 5 czerwca 2014

Wyprodukowana przez niezależne studio Phosphor Games gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Fabuła Nether przedstawia ponurą wizję świata bliskiej przyszłości, w którym tajemniczy kataklizm położył kres ludzkiej cywilizacji. 10 lat po tym wydarzeniu garstki ocalałych penetrują ruiny miast w poszukiwaniu resztek zapasów, narażając się na ataki ze strony bandytów oraz obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami potworów, określanych jako tytułowe Nether.

PC

Crashlands
Crashlands

Akcji 21 stycznia 2016

Opracowana przez niezależne studio Butterscotch Shenaningans przygodowa gra akcji z elementami RPG, przypominająca pod względem mechaniki popularną produkcję Don’t Starve. W grze przemierzamy rozległy i zróżnicowany świat, wypełniony roślinami, dzikimi zwierzętami oraz rozmaitymi niebezpieczeństwami. Zabawa nie ma określonego celu, a głównym zadaniem graczy jest przeżycie.

PCXONESwitchANDiOS

Skyhill
Skyhill

RPG 25 lutego 2015

Opracowana przez rosyjskie studio Mandragora postapokaliptyczna gra RPG z elementami roguelike. Akcja gry rozpoczyna się krótko po biologicznym kataklizmie, który doprowadził do niemal całkowitego zniszczenia ludzkiej rasy. Wcielamy się w rolę jednego z ocalałych, znajdującego się na ostatnim, setnym piętrze luksusowego hotelu, a naszym zadaniem jest przedarcie się przez kolejne kondygnacje budynku, opanowane przez hordy mutantów.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Balrum
Balrum

RPG 1 marca 2016

Klasyczna gra cRPG z widokiem izometrycznym i turowym systemem walki, opracowana przez nowojorskie studio Balcony Team. Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie Balrum, której mieszkańcy uciekając przed armią nieumarłych pod wodzą złowrogiego Nasrusa schronili się w ponurym Mrocznym Lesie, do którego od wieków nikt nie ośmielił się wejść.

PC

Synced: Off-Planet
Synced: Off-Planet

Akcji 2021

Multiplayerowa strzelanka TPP, opracowana przez zespół NEXT Studios i firmę Tencent. W Synced: Off-Planet trafiamy na rozległą mapę opanowaną przez hordy cybernetycznych zombie, a naszym zadaniem jest dotarcie do promu kosmicznego, który zabierze nas w bezpieczne miejsce. By tego dokonać, najpierw musimy zdobyć odpowiedni sprzęt i zdolności oraz stawić czoła nie tylko nieumarłym adwersarzom, lecz także wrogo nastawionym graczom.

PC

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga -  Świątynia wiedźmy
Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Akcji 26 stycznia 2016

Pierwszy z planowanych dodatków fabularnych wchodzących w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider studia Crystal Dynamics. Opracowane przez twórców gry podstawowej rozszerzenie nie wprowadza żadnych zmian zarówno w kwestii oprawy, jak i mechaniki rozgrywki, koncentrując się w całości na całkiem nowej przygodzie Lary Croft. W dodatku Baba Yaga – The Temple of the Witch protagonistka trafia do okrytego złą sławą lasu w poszukiwaniu zaginionej rosyjskiej ekspedycji.

PCXONEX360

Life is Feudal: MMO
Life is Feudal: MMO

RPG 18 listopada 2017

Przygotowany przez Bitbox spadkobierca Life is Feudal: Your Own, stanowiącej połączenie MMORPG z symulatorem życia w epoce średniowiecza. Life is Feudal: MMO to rozbudowana wersja pierwowzoru, w której rozgrywka toczy się na znacznie większą skalę. Po utworzeniu bohatera trafiamy tu do inspirowanego średniowieczem świata o wielkości 21 km kwadratowych, wypełnionego lasami, zwierzyną i złożami cennych surowców.

PC

ARK: Genesis
ARK: Genesis

Akcji 25 lutego 2020

Czwarte duże rozszerzenie do sandboksowej gry survivalowej ARK: Survival Evolved. Genesis wprowadza nowe biomy, takie jak ocean i górskie szczyty. Dodatkowo gracze mogą natrafić na nieznane wcześniej formy życia.

PCPS4XONE

Rising World
Rising World

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 3 grudnia 2014)

Survivalowy sandbox z losowo generowanym otwartym światem i w pełni zniszczalnym środowiskiem, wzorowany na Minecrafcie. W Rising World przenosimy się do losowo generowanego świata, który następnie możemy eksplorować oraz kształtować według własnych preferencji i bez ograniczeń. Początkowo mamy do dyspozycji jedynie kilka podstawowych narzędzi, a naszym priorytetem jest przetrwanie w dziczy. W tym celu zbieramy rozmaite surowce, ścinamy drzewa i polujemy na dzikie zwierzęta.

PC

Tree of Life: Oddria!
Tree of Life: Oddria!

Akcji 2021

Kontynuacja survivalu MMO w otwartym świecie od studia OddOneGames. Tree of Life: Oddria zabiera nas na wyspę pełną skarbów i potworów, a naszym zadaniem jest przetrwanie oraz odkrycie tajemnicy tego miejsca.

PC

Craftlands Workshoppe
Craftlands Workshoppe

Symulacje czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 13 października 2020)

Craftlands Workshoppe to gra strategiczna, w której prowadzimy warsztat w fantastycznej krainie. Możemy zajmować się alchemią, kowalstwem oraz gotować. Tytuł został opracowany przez Arvydasa Žemaitisa, a za jego wydanie odpowiada firma Excalibur Games.

PC

Minecraft: Education Edition
Minecraft: Education Edition

Przygodowe 1 listopada 2016

Specjalna edycja kultowego Minecrafta firmy Mojang AB, przygotowana we współpracy z koncernem Microsoft pod kątem wykorzystania w szkolnictwie. Pod względem mechaniki gra w niczym nie odbiega od swego pierwowzoru, oferując ten sam sandboksowy model rozgrywki, opierający się na eksploracji, zbieraniu surowców, tworzeniu rozmaitych narzędzi i konstrukcji oraz elementach survivalu.

PC

Jaws of Extinction
Jaws of Extinction

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 20 sierpnia 2020)

Jaws of Extinction stanowi połączenie survivalu, horroru i RPG w otwartym świecie po apokalipsie. Zadaniem gracza jest przetrwanie na wyspie Eden-Nadir, która została opanowana przez ludzi zainfekowanych grzybem zmieniającym ich w potwory.

PC

Staxel
Staxel

RPG 11 kwietnia 2019

Staxel to rolniczy sandbox RPG, który pozwala zakosztować życia mieszkańca niewielkiego miasteczka. Możemy zająć się m.in. uprawianiem ziemi, zakładaniem ogrodów, handlem lub tworzeniem przedmiotów. Istotną rolę odgrywa także zawieranie przyjaźni z postaciami niezależnymi oraz eksplorowanie świata, w tym pełnych potworów i pułapek lochów.

PC

Fallout 4: Automatron
Fallout 4: Automatron

RPG 22 marca 2016

Pierwszy dodatek DLC do wydanego w listopadzie 2015 roku RPG akcji Fallout 4 firmy Bethesda. Rozszerzenie o nazwie Automatron wprowadza nową linię fabularną, związaną z postacią tajemniczego Mechanika, który wypuścił na Wspólnotę armię wrogich robotów, na czele z przebiegłymi maszynami znanymi jako Robomózgi. Jak łatwo się domyślić, zadaniem gracza będzie uporanie się z mechanicznymi wrogami, których pojawienie się w grze stało się również okazją do rozbudowania pewnych elementów mechaniki.

PCPS4XONE

Creativerse
Creativerse

Przygodowe 8 maja 2017

Sandboksowa gra survivalowa niezależnego studia Playful, przy której tworzeniu wzorowano się na popularnym Minecrafcie. Creativerse jest sieciową produkcją free-to-play, w której eksplorujemy światy zbudowane z sześciennych bloków.

PC

My Time at Sandrock
My Time at Sandrock

RPG 2022 (wczesny dostęp od maj 2021)

My Time at Sandrock jest sandboksową grą RPG będącą kontynuacją udanego My Time at Portia. Produkcja poprawia i pogłębia szereg pomysłów i mechanik z pierwszej gry. Za jej opracowanie odpowiada firma Pathea Games.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Atelier Lulua: The Scion of Arland
Atelier Lulua: The Scion of Arland

RPG 21 maja 2019

Gra jRPG będąca kolejną częścią popularnego cyklu Atelier. Produkcja odświeża wiele mechanik wykorzystywanych w tej serii. Za jej stworzenie ponownie odpowiada znane z poprzednich odsłon studio Gust. Wydawcą jest firma Koei Tecmo.

PCPS4Switch

State of Decay 2: Heartland
State of Decay 2: Heartland

Akcji 9 czerwca 2019

Dodatek fabularny do sandboksowej gry akcji z 2018 roku, opowiadającej o apokalipsie zombie – State of Decay 2. Produkcja oferuje kolejną mapę i zupełnie nowy wątek fabularny, który możemy poznać z dwóch odmiennych perspektyw. Za jej stworzenie ponownie odpowiadają deweloperzy ze studia Undead Labs.

PCXONE

Don't Starve: Hamlet
Don't Starve: Hamlet

Akcji 14 maja 2019

Kolejne rozszerzenie do Don't Starve, popularnej gry survivalowej od niezależnego studia Klei Entertainment. Gracze raz jeszcze wcielają się w naukowca Wilsona, starającego się przetrwać w nieprzyjaznym świecie zamieszkanym przez dziwaczne stwory. Główną atrakcją jest wprowadzenie zaginionego miasta świnioludzi, w którym bohater znajduje sklepy, domy oraz inne inaczej niedostępne struktury. Dochodzą do tego nowe stwory oraz biomy do poznania.

PCPS4XONE