Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fallout: London (PC)
OkładkaFallout: London (PC)

Fallout: London PC

Rozbudowany mod do gry Fallout 4, rozmiarami przypominający dodatek, który zabiera nas do postapokaliptycznej wersji Wielkiej Brytanii, gdzie mamy okazję poznać realia zupełnie inne niż w grach osadzonych w USA. Fallout: London wymaga „podstawki" i wszystkich DLC.

To jest dodatek do gry Fallout 4.

RPG | FPP | TPP | science fiction | postapokalipsa | sandbox | indie | crafting | Role-playing shooter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fallout: London Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Team Folon wydawca: Team Folon Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fallout: London to niezwykle rozbudowana modyfikacja (tak zwana „totalna konwersja”) do gry Fallout 4, o rozmiarach porównywalnych do dużego rozszerzenia. Mod został stworzony przez niezależny zespół Team Folon, złożony zarówno z hobbystów, jak i z zawodowych deweloperów, zaś prace nad nim rozpoczęły się w 2019 roku. Pozycja jest dostępna za darmo.

Fabuła

Fallout: London zabiera nas do postapokaliptycznego uniwersum serii Fallout. Jak sugeruje tytuł, autorzy postanowili przenieść akcję swojego dzieła do Londynu. Dzięki temu gracze mogą po raz pierwszy zobaczyć, jak prezentuje się Stary Kontynent po wojnie nuklearnej, która zmieniła większość świata w atomowe pustkowie. Akcja moda rozpoczyna się w 2237 roku, a zatem pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej odsłony cyklu.

Otwarty świat

Na potrzeby moda Fallout: London autorzy przygotowali obszerny, otwarty świat, którego rozmiary można porównać do połączonych ze sobą map z Fallouta 4 i dodatku Far Harbor. Obejmuje on terytorium rozpościerające się od Westminsteru po obrzeża Bromley. Choć próżno tu szukać śladów po działalności firmy Vault-Tec, której macki nie dotarły do Wielkiej Brytanii, w zrujnowanym mieście można znaleźć wariację na temat Krypt, jednak znacząco różni się ona od amerykańskich schronów.

Frakcje

Twórcy Fallouta: London przekonują, że na Stary Kontynent nie zdołały dotrzeć frakcje doskonale znane fanom serii. Zamiast tego w Londynie narodziły się nowe ugrupowania, które mamy okazję poznać bliżej w trakcie rozgrywki:

 1. Gentry to grupa sprawująca rządy twardej ręki, składająca się z potomków przedwojennej arystokracji i polityków, którym zwykli obywatele muszą płacić dziesięcinę w zamian za nominalną ochronę.
 2. Tommies to paramilitarna organizacja będąca milicją działającą na usługach Gentry, która może dzierżyć klucz do przyszłości miasta.
 3. 5th Column to ruch oporu, głoszący potrzebę spalenia świata i odrodzenia go z popiołów, który zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród przedstawicieli niższych klas społecznych.
 4. Camelot odwołuje się do Rycerzy Okrągłego Stołu, a jego członkowie, zmuszeni do działania w podziemiu, chcą obalić arystokrację i na jej miejsce wprowadzić republikę oraz zapewnić prawa wyborcze wszystkim obywatelom.
 5. Isle of Dogs Syndicate to kryminaliści, którzy opływają w luksusach dzięki paraniu się handlem, gromadzeniu śmieci z miasta, a także zastraszaniu mieszkańców i innym brutalnym metodom działania.
 6. Vagabonds są śmiertelnymi wrogami syndykatu, którzy nie cofną się przed niczym, by dokonać na nim zemsty za zamordowanie ich przywódcy. Pod rządami Gaunta próbują stać się mniej brutalną i bardziej sprawiedliwą wersją swoich adwersarzy.
 7. Angel jest organizacją, której istnienie nie zostało nawet potwierdzone. Jedni uważają ją za miejską legendę, inni – za potomków pracowników przedwojennego ministerstwa nauki, zaś jeszcze inni widzą w nich swoistego „Wielkiego Brata”, który zza kulis rządzi Londynem.

Gameplay

Rozgrywka w Fallout: London opiera się na filarach wzniesionych przez grę Fallout 4. W trakcie zabawy przemierzamy więc świat gry i realizujemy zadania popychające fabułę do przodu, a także poświęcamy czas na misje oraz aktywności poboczne, w miarę postępów rozwijając swoją postać.

Po drodze często przychodzi nam stawać do walki z przeciwnikami. Mod kładzie większy nacisk na korzystanie z broni białej, niż dotychczas miało to miejsce w serii. Ponadto projekt wprowadza sporo broni poskładanej przez mieszkańców Londynu ze złomu, a także takie elementy wyposażenia, jak retrofuturystyczny ekwipunek żołnierzy z czasów Wielkiej Wojny, czy choćby broń i pancerze inspirowane drugowojennymi komandosami, a nawet średniowiecznym rycerstwem.

Co zaś tyczy przeciwników – na naszej drodze stają przede wszystkim wrogo nastawieni ludzie. Z uwagi na fakt, że FEV, czyli Wirus Wymuszonej Ewolucji (ang. Forced Evolutionary Virus), nie dotarł do Londynu w żadnej postaci, próżno tu szukać między innymi supermutantów oraz szponów śmierci.

Kwestie techniczne

Fallout: London wymaga do działania zarówno podstawowej wersji gry Fallout 4, jak i wszystkich dodatków. Poza tym modyfikacja wymaga stworzenia nowego zapisu gry. Choć kwestie dialogowe zostały tu udźwiękowione, nie dotyczy to głównej postaci, której nie usłyszymy podczas rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 7 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fallout: London: 18+

Fallout: London Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon 7870 lub lepsza
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 4790 3.6 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • Windows 10 64-bit