Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

14. Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Gry z gatunku bijatyki ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

PC
PC Windows173
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 497 Sony PlayStation 3113 Sony PlayStation 264 Sony PlayStation 139 PlayStation Portable40 PlayStation Vita35
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE62 Microsoft Xbox 36092 Microsoft Xbox20
Mobile
Android26 Apple iOS26 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch48 Nintendo Wii26 Nintendo DS17 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS11 Game Boy Advance10 Nintendo GameCube12
WIĘCEJ
MNIEJ
Bierzerkers
Bierzerkers

Bijatyki 25 lutego 2016

Osadzona w uniwersum Wikingów drużynowa bijatyka sieciowa autorstwa debiutującego studia Shield Break, założonego przez byłych pracowników Blizzarda, Activision oraz Riot Games. Akcja Bierzerkers toczy się w nordyckich zaświatach, a kontrolowani przez graczy bohaterowie to – zgodnie z tytułem gry – zdeklarowani wielbiciele piwa. Mogą oni należeć do kilku odmiennych klas, specjalizujących się w różnych typach broni, takich jak miecz, młot, sztylet albo łuk.

PC

Fist of Jesus
Fist of Jesus

Bijatyki 17 września 2014

Fist of Jesus to opracowana przez zespół Mutant Games chodzona bijatyka, w której Jezus i Judasz łączą siły przeciwko inwazji żywych trupów. Kontrowersyjny temat został tutaj potraktowany z dużym przymrużeniem oka i zaprezentowany w stylistyce kreskówkowej komedii.

PCANDiOS

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Bijatyki 20 lutego 2020

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku. Nowa edycja gry wzbogacona została o wiele poprawek wprowadzonych do systemów rozgrywki i kolejną grywalną postać.

PCPS4Switch

Super Street Fighter IV 3DS
Super Street Fighter IV 3DS

Bijatyki 26 lutego 2011

Street Fighter IV to pierwsza odsłona tworzonej przez Capcom serii, wydana na konsolę Nintendo 3DS. Produkcja jest konwersją gry znanej z konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

3DS

Last Flight
Last Flight

Bijatyki prace wstrzymane

Chodzona bijatyka utrzymana w klimatach survival horroru. Bohater przy użyciu dwóch tasaków rzeźniczych musi powstrzymać inwazję krwiożerczych wampirów.

Wii

KwonHo
KwonHo

Bijatyki 31 maja 2007

KwonHo to trójwymiarowa bijatyka, stworzona przez studio NHN Games z myślą o rozgrywkach sieciowych. Treścią produktu są potyczki wirtualnych wojowników, korzystających ze wschodnich sztuk walki.

PC

Naruto: Clash of Ninja Revolution
Naruto: Clash of Ninja Revolution

Bijatyki 23 października 2007

Kolejna odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk, zapoczątkowanej w 2003 roku. Opracowana ponownie przez studio Tomy gra Naruto: Clash of Ninja Revolution opowiada o przygodach tytułowego adepta sztuki ninjutsu, który przemierza wirtualny świat i stawia czoła kolejnym oponentom w efektownych pojedynkach jeden na jednego. Do dyspozycji graczy oddano czternaście postaci, z których część (np.

Wii

Foul Play
Foul Play

Bijatyki 18 września 2013

Side-scrollowana bijatyka 2D, wyprodukowana przez studio Mediatonic. Zadaniem gracza jest zdobyć sympatię publiczności, oglądającej przedstawienie teatralne o przygodach XIX-wiecznego demonologa - barona Dashfortha i jego pomocnika - Scampwicka Steerpike'a. Gra wyróżnia się kreskówkową oprawą graficzną oraz sporą dawką humoru.

PCPS4X360PSV

Legend of Raven
Legend of Raven

Bijatyki 13 sierpnia 2011

Konsolowy port niezależnej oldskulowej bijatyki Yatagarsu, która odniosła spory sukces w Japonii w 2011 roku. Legend of Raven przenosi nas do 25 grudnia 1926 roku, kiedy to Japonia staje w obliczu rewolucji. Japoński rząd powołuje do życia tajną organizację zabójców, której celem jest przywrócenie porządku i stłumienie buntu w zarodku. Jej symbolem staje się mitologiczny trójnogi kruk Yatagarsu.

PCPS4XONEPSV

Girl Fight
Girl Fight

Bijatyki 25 września 2013

Bijatyka, w której do wyboru są jedynie postacie kobiece. Zabawa polega na pojedynkach usiłujących się nawzajem znokautować wojowniczek. Gra oferuje szeroki wybór bohaterek. Każda z nich posiada własny styl walki oraz ataki specjalne. Dodatkową atrakcją jest edytor pozwalający dopasować prezencję postaci i ich zdolności do naszych preferencji.

X360PS3

Rock 'Em Sock 'Em Robots
Rock 'Em Sock 'Em Robots

Bijatyki 2 października 2006

Niezbyt złożona dwuwymiarowa bijatyka, wzorowana na zabawce dla dzieci. Uczestniczymy w walkach robotów, wybierając pomiędzy dziesięcioma różnymi maszynami.

GBA

Saint Seiya: The Hades
Saint Seiya: The Hades

Bijatyki 22 września 2006

Saint Seiya: The Hades to bijatyka, przygotowana przez połączone siły Namco i Bandai. Historia, opowiedziana w grze, wzięta jest bezpośrednio z cieszącej się ogromną popularnością mangi o tym samym tytule, na podstawie której powstał telewizyjny serial animowany.

PS2

Dual Blades
Dual Blades

Bijatyki prace wstrzymane

Brutalna dwuwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkunastu zróżnicowanych wojowników. Wielu z nich obdarzono dodatkowymi zdolnościami, również magicznymi.

GBA

Spikeout: Battle Street
Spikeout: Battle Street

Bijatyki 29 marca 2005

Spikeout: Battle Street należy do gatunku tzw. chodzonych bijatyk i jest konsolową konwersją gry z automatów o identycznej nazwie. Program oferuje przede wszystkim szybką, bezkompromisową rozrywkę oraz kompleksowy tryb gry wieloosobowej.

XBOX

Street Fighter II: Hyper Fighting
Street Fighter II: Hyper Fighting

Bijatyki 2 sierpnia 2006

Street Fighter II: Hyper Fighting to członek niezwykle popularnej rodziny dwuwymiarowych bijatyk, która przyszła na świat w roku 1987 na automatach zręcznościowych, a następnie zagościła na domowych komputerach i konsolach. Opisywana wersja powstała na podstawie gry Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, która oferowała bardziej dynamiczną rozgrywkę niż poprzednicy dzięki możliwości użycia Turbo.

X360

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1
Fatal Fury: Battle Archives Volume 1

Bijatyki 7 sierpnia 2007

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 to składanka, w której skład wchodzą popularne bijatyki 2D, stworzone w latach 1991-1995 przez firmę SNK: Fatal Fury, Fatal Fury 2, Fatal Fury Special oraz Fatal Fury 3. Wybieramy w nich jednego z kilkunastu wojowników i walczymy na wybranej arenie z przeciwnikiem. Każda postać ma oczywiście unikalne ciosy specjalne, charakterystyczne tylko dla niej.

PS2

BlazBlue: Continuum Shift
BlazBlue: Continuum Shift

Bijatyki 1 lipca 2010

BlazBlue: Continuum Shift to kontynuacja wydanej w 2009 roku zręcznościowej bijatyki BlazBlue: Calamity Trigger. W porównaniu z pierwowzorem deweloperzy ze studia Arc System Works zdecydowali się zwiększyć liczbę dostępnych wojowników, a także wprowadzić nowe areny walk oraz dodatkowe tryby zabawy.

X360PS3

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams
Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

Bijatyki 14 czerwca 1998

Kontynuacja słynnej serii bijatyk firmy Capcom, zrealizowana w tradycyjnym widoku 2D. Do rywalizacji staje tym razem 10 wojowników, w tym zarówno ci znani z poprzednich odsłon cyklu, jak i całkiem nowi. W grze znacznie poprawiono oprawę graficzną i wprowadzono kilka modyfikacji w modelu walki, takich jak możliwość blokowania w powietrzu i specjalne kombinacje ciosów tzw. Alpha Combos.

PCPS3PSP

Barbarian (1987)
Barbarian (1987)

Bijatyki 12 listopada 1987

Death Sword (poza granicami Stanów Zjednoczonych znany również jako Barbarian) to klasyczne mordobicie, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika Gortha. Jego zadaniem będzie uwolnienie księżniczki Marianny, porwanej przez złego czarnoksiężnika Draxa. Zanim jednak głównego prowodyra całego zamieszania dosięgnie sprawiedliwość, Gorth będzie musiał uporać się z siedmioma innymi barbarzyńcami, którzy zostali oddelegowani przez swojego pana do powstrzymania go od wykonania misji.

PC

Deadliest Warrior: The Game
Deadliest Warrior: The Game

Bijatyki 14 lipca 2010

Bijatyka, w której wcielamy się w wojowników z różnych okresów historycznych i bierzemy udział w rywalizacji o miano najniebezpieczniejszego z nich.

X360PS3

Samurai Shodown Anthology
Samurai Shodown Anthology

Bijatyki 24 marca 2009

Zbiór siedmiu klasycznych dwuwymiarowych bijatyk od firmy SNK. Fabuła rozgrywa się w osiemnastowiecznej Japonii, a gracz przejmuje kontrolę nad tytułowymi samurajami.

PS2PSPWii

Samurai Shodown V
Samurai Shodown V

Bijatyki 27 stycznia 2006

Samurai Shodown V to sequel popularnej serii bijatyk, której początek sięga 1993 roku. Do dyspozycji oddano trzy tryby rozgrywki: fabularny, versus mode (walka z żywym przeciwnikiem) oraz practice (trening).

PS2XBOX

Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower
Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower

Bijatyki 24 marca 2005

Dwuwymiarowa bijatyka przygotowana przez firmę Capcom, w której ścierają się ze sobą wampiry, sukuby, duchy i inne potworności. Twórcy przygotowali pięć trybów gry, wśród których nie może oczywiście zabraknąć standardowego Arcade Mode.

PSP

Dynasty Warriors Advance
Dynasty Warriors Advance

Bijatyki 29 sierpnia 2005

Dynasty Warriors Advance jest wydaną na Game Boy Advance wersją popularnej na innych konsolach nawalanki. Naszym głównym celem jest tu walka z licznymi wojskami wroga.

GBA