Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Przygodowe Android przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku przygodowe na platformę Android ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przed premierą 9
AND
Przygodowe
Tematyki
Czas
Harry Potter: Wizards Unite
Harry Potter: Wizards Unite

Przygodowe sierpień 2019

Gra studia Niantic znanego ze słynnej aplikacji Pokemon GO. Harry Potter: Wizards Unite wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, wprowadzając magię do prawdziwego świata. Jako członkowie Sił specjalnych Kodeksu Tajności, usuwamy magiczne anomalie ze świata mugoli.

Night in the Woods
Night in the Woods

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Narracyjna gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, stworzona przez niezależne studio Infinite Fall. Gracz wciela się w rolę Mae – dwudziestoletniej kotki (wszyscy bohaterowie gry to humanoidalne zwierzęta), która porzuciła studia i wróciła do rodzinnego miasteczka Possum Springs, by cieszyć się towarzystwem dawnych przyjaciół. Miejsce to podupadło po zamknięciu ostatniej kopalni, dającej pracę jego mieszkańcom, a na domiar złego okoliczny las zdaje się kryć pewną mroczną tajemnicę. Produkcja koncentruje się na przedstawieniu powolnego umierania prowincjonalnego miasteczka, a na jego tle - codzienności i lęków młodych ludzi. Rozgrywka polega na obfitującej w przeskakiwanie po platformach eksploracji oryginalnego środowiska i rozwiązywaniu prostych zagadek środowiskowych, lecz większość czasu opływa na rozmowach z napotkanymi postaciami niezależnymi, a także na oddawaniu się czynnościom pokroju gry na gitarze czy zabawy ze znajomymi. Cechą charakterystyczną Night in the Woods są świetnie napisane, pełne humoru dialogi, utrzymana w oryginalnej stylistyce oprawa graficzna będąca dziełem Scotta Bensona oraz unikalna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Aleca Holowkę.

Distraint 2
Distraint 2

Przygodowe kwiecień 2019

Kontynuacja ambitnej, dającej do myślenia przygodówki z 2015 roku. Gracz ponownie wciela się w młodego człowieka o imieniu Price. Tym razem motywem przewodnim gry są poczucie winy i odkupienie. Gra została stworzona przez fińskiego producenta niezależnego, Jessego Makkonena.

Jenny LeClue: Detectivu
Jenny LeClue: Detectivu

Przygodowe 2019

Detektywistyczna przygodówka point-and-click, opracowana przez amerykańskie studio Mografi w osobie samodzielnego dewelopera Josepha Russa. W Jenny LeClue wcielamy się w postać młodej pani detektyw, której matka została oskarżona o zamordowanie uwielbianego przez lokalną społeczność dyrektora szkoły. Nie wierząc w winę swojej rodzicielki, bohaterka podejmuje się rozwikłania zagadki odkrywając, że cała sprawa jest w rzeczywistości znacznie bardziej skomplikowana, niż się wydawało. Podczas zabawy zajmujemy się głównie odwiedzaniem kolejnych lokacji, zbieraniem dowodów i prowadzeniem rozmów, zaś dzięki możliwości manipulowania kamerą możemy przyglądać się postaciom w poszukiwaniu dodatkowych wskazówek ich prawdomówności. Całość opowiadana jest z punktu widzenia autora kryminałów, będącego jednocześnie narratorem, opowiadającym o przygodach swojej bohaterki. Całość rozwija się w sposób nieliniowy, a podejmowane przez nas decyzje mają wpływ nie tylko na rozwój fabuły, ale także i losy narratora.

Antioch: Scarlet Bay
Antioch: Scarlet Bay

Przygodowe 2019

Stworzona z myślą o rozgrywce kooperacyjnej tekstowa przygodówka detektywistyczna autorstwa francuskiego studia Mi-Clos. Fabuła gry osadzona została w roku 1983 w tytułowym, fikcyjnym mieście Antioch, otoczonym przez morze oraz góry. Podczas zabawy śledzimy losy dwóch detektywów, prowadzących wyjątkowo skomplikowane śledztwo, a cała akcja toczy się w niewielkim świecie o otwartej strukturze, gdzie poza wątkiem głównym spotykamy także masę spraw pobocznych. Mechanika zabawy nawiązuje do klasycznych paragrafówek, a podczas gry towarzyszy nam głównie tekst, wzbogacony licznymi grafikami oraz animacjami. Cechą charakterystyczną tytułu jest jednak fakt, że całość nastawiona jest na rozgrywkę kooperacyjną, gdzie każdy z graczy kontroluje postać jednego z detektywów, których wzajemne interakcje, podejmowane decyzje oraz współpraca podczas przesłuchań kształtują przebieg historii i wpływają na ostateczny rezultat dochodzenia.

Lona: Realm of Colors
Lona: Realm of Colors

Przygodowe sierpień 2019

Artystyczna przygodówka point-and-click, w której zostajemy uwięzieni w obrazach młodej malarki zmagającej się z życiowymi problemami. Tytuł wyróżnia się unikalną oprawą graficzną, za którą odpowiada artystka Taraneh Karimi.

Antariksha Sanchar
Antariksha Sanchar

Przygodowe lipiec 2019

Opracowana przez studio Quicksand GamesLab epizodyczna przygodówka point-and-click, z fabułą głęboko zakorzenioną w kulturze indyjskiej. Akcja gry Antariksha Sanchar (znanej także pod angielskim tytułem Transmissions in Space) osadzona została we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku w rejonie południowych Indii. Podczas zabawy wcielamy się w genialnego matematyka, którego celem jest zgłębienie tajemnic kosmosu oraz możliwości jego eksploracji przez człowieka. Jak przystało na typowego przedstawiciela gatunku, sednem zabawy jest tu eksploracja oraz rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek logicznych. Podczas gry przemierzamy malownicze miasteczka i starożytne świątynie, wypełnione reliktami prastarej indyjskiej cywilizacji oraz zagadkami, związanymi z dokonaniami naukowymi starożytnych Hindusów. Dzięki licznym odniesieniom do dawnej i współczesnej kultury tego kraju, oprócz walorów czysto rozrywkowych, gra pełnić może także z powodzeniem rolę swoistej encyklopedii indyjskiej kultury.

Behind the Screen
Behind the Screen

Przygodowe lipiec 2019

Przygodówka z elementami skradanki i gry akcji, w której śledzimy losy bohatera oskarżonego o zabójstwo ojca w Tajwanie z lat 70. XX wieku. W Behind the Screen nie tylko rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe, lecz także ukrywamy się i uciekamy, a od czasu do czasu – walczymy.

Monolith
Monolith

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Przygodówka science fiction, w której gracz wciela się w astronautę imieniem Nolan Carter. Protagonista podróżował na pokładzie statku kosmicznego i rozbił się na powierzchni nieznanej mu planety. Po przebudzeniu ze snu kriogenicznego bohaterowi udało się zarejestrować pulsujący sygnał, który dał mu nadzieję na to, że u jego źródeł znajdzie coś, co pozwoli mu ocalić życie. Nie mając innego wyjścia, Nolan podąża więc jego tropem, po drodze kwestionując zarówno całą zdobytą wiedzę, jak i własną poczytalność. Podczas zabawy w Monolith eksplorujemy różnorodne lokacje, gromadzimy przedmioty oraz rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe. Większość łamigłówek polega na odpowiednim wykorzystaniu gromadzonego ekwipunku i manipulacji różnorodnymi maszynami; mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać z wbudowanego systemu podpowiedzi. Dzieło studia Animation Arts cechuje się przy tym oryginalną oprawą graficzną, utrzymaną w charakterystycznej, komiksowej stylistyce.