Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pearl Abyss

Firma producent wydawca

WWW: https://www.pearlabyss.com/en-US

Facebook: https://www.facebook.com/Pearl.Abyss.Black.Desert/

Adres: 24, Simin-daero 327 beon-gil, Dongan-gu, Anyang-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea

Telefon: +82 (031) 476-8583

Fax: +82 (031) 476-8584

[email protected]

Dział Pomocy Technicznej

Pearl Abyss

https://www.pearlabyss.com/en-US/Home/CS

Studio deweloperskie z Korei Południowej. Pearl Abyss istnieje od 2010 roku, a światową sławę przyniosła mu gra MMORPG zatytułowana Black Desert Online. Od września 2018 roku do Pearly Abyss należy islandzkie CCP – twórcy popularnego EVE Online.

Historia

Black Desert Online...

Dzieje studia Pearl Abyss rozpoczynają się we wrześniu 2010 roku, kiedy to firma została założona przez Kima Daeila. Skompletowany przez niego zespół szybko zabrał się do pracy nad debiutanckim, a przy tym bardzo ambitnym projektem.

Mowa o Black Desert Online, czyli osadzonej w fantastycznym uniwersum grze MMORPG, która już od pierwszej zapowiedzi zachwyciła graczy swoją oprawą graficzną. Produkcja zadebiutowała w Azji w sierpniu 2014 roku i odniosła spektakularny sukces. Na Zachodzie tytuł pojawił się dopiero 3 marca 2016 roku, jednak to opóźnienie nie przeszkodziło mu w zdobyciu pokaźnego grona fanów z Europy i Ameryki. O tym, jaką popularnością cieszyła się ta pozycja, świadczy fakt, że do września 2017 roku wygenerowała ponad 300 milionów dolarów przychodu. Autorzy nie zamierzali jednak spoczywać na laurach po jej światowej premierze i regularnie rozbudowywali oraz ulepszali swoje dzieło; ponadto w 2019 roku gra trafiła do wczesnego dostępu na konsolach (PlayStation 4, Xbox One), który opuściła 6 listopada 2020.

W międzyczasie, bo we wrześniu 2018 roku, Pearl Abyss ogłosiło, że nabyło islandzkie CCP za 425 milionów dolarów. Podczas gdy studia CCP w Rejkiawiku, Londynie i Szanghaju miały kontynuować działalność pod dawnym szyldem, dywizja wydawnicza firmy miała zostać wcielona w szeregi Pearl Abyss.

...ale nie tylko

Black Desert Online dało początek marce, którą Pearl Abyss miało rozwijać w kolejnych latach. W grudniu 2019 roku na smartfonach i tabletach pojawiła się specjalna wersja tej produkcji, czyli Black Desert Mobile. Ponadto autorzy pracowali nad innymi projektami. Pierwszym z nich był spin-off Black Desert Online, czyli Shadow Arena, łączący elementy MMORPG-ów i gier typu battle royale (który trafił do wczesnego dostępu na komputerach osobistych w maju 2020 roku). Drugim była trzecioosobowa strzelanka MMO osadzona w uniwersum science fiction, zatytułowana PLAN 8.

Trzecim i bodaj najbardziej ambitnym nadchodzącym dziełem Pearl Abyss było Crimson Desert, które choć miało zabrać nas do świata wykreowanego na potrzeby Black Desert Online i posiadało rozbudowane elementy MMO, zawierało również obszerną kampanię dla pojedynczego gracza. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku jego protoplasty, podczas pierwszej prezentacji na The Game Awards 2020 Crimson Desert zachwyciło graczy oprawą graficzną. Z czasem projekt rozwinął się na tyle, że stał się w pełni samodzielnym tworem, z własnym światem i odrębną fabułą. Poza tym autorzy zdecydowali się inaczej rozłożyć akcenty, koncentrując się na warstwie fabularnej. Niemniej w grze nadal był obecny komponent multiplayer, który pozwalał graczom zarówno na współpracę, jak i na zabawę na zasadach PvP.


Gry w produkcji i planach

Shadow Arena PC2023

DokeV PC2024

Crimson Desert PC, PS4, XONEbrak danych

PLAN 8 PCbrak danych

W Polsce Pearl Abyss współpracuje z:


Plaion Polska / Koch Media Poland