Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 7 września 2018, 12:20

autor: AlexB

Black Desert Online z kolejnym darmowym weekendem

Wystartował kolejny darmowy weekend z Black Desert Online. Do niedzieli 9 września każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić tego koreańskiego MMORPG-a. Ponadto do 10 września na Steamie potrwa promocja na tytuł.

Pecetowi miłośnicy gier nastawionych na zabawę sieciową mogą od wczoraj bawić się w ramach darmowego weekendu w Tom Clancy's The Division. Jeśli jednak ktoś preferuje bardziej fantastyczne klimaty, może zainteresować się Black Desert Online. MMORPG od koreańskiego studia Pearl Abyss można od wczoraj testować zupełnie bezpłatnie na platformie Steam. Zainteresowani muszą wejść na stronę podaną poniżej i wcisnąć Zagraj. Tytuł zostanie bezpłatnie przypisany do zalogowanego konta.

W Black Desert Online będzie się można bawić bez żadnych dodatkowych opłat przez kolejne dwa dni. Darmowy weekend zakończy się w niedzielę 9 września.

W Black Desert Online można wcielić się zarówno w ładną panią… - Black Desert Online z kolejnym darmowym weekendem - wiadomość - 2018-09-07
W Black Desert Online można wcielić się zarówno w ładną panią…

Ponadto na Steamie trwa promocja na Black Desert Online. Wszystkie edycje gry można zakupić z rabatem 50%. Wersja podstawowa kosztuje 19,99 złotych, zawierająca liczne bonusy Traveler's Package 59,99 złotych, a najbardziej „wypasiona”, Explorer's Package, 99,99 złotych. Oferta będzie ważna do 10 września. Warto pamiętać, że wszelkie postępy poczynione podczas darmowego weekendu zostaną przeniesione do nabytej wersji gry.

… jak i pana. - Black Desert Online z kolejnym darmowym weekendem - wiadomość - 2018-09-07
… jak i pana.

Black Desert Online zadebiutowało w 2014 roku. Tytuł przenosi graczy do mrocznego świata fantasy, w którym dwie frakcje - Republika Calpheonu oraz Królestwo Valencji – toczą ze sobą wojnę o tajemnicze magiczne kamienie zwane Black Stones, nadające broni i pancerzom niezwykłe właściwości. Od momentu premiery produkcję wyróżniała przede wszystkim przepiękna oprawa wizualna, znacznie przewyższająca to, co zazwyczaj możemy oglądać w gatunku MMO. Choć grafika w Black Desert Online nawet po czterech latach mogła się podobać, niedawno doczekała się solidnego ulepszenia. Twórcy poprawili między innymi system oświetlenia, dodali wolumetryczne chmury oraz HDR. W przygotowaniu jest również nowa zawartość, między innymi nieodkryta dotąd kraina Ordilita.

Niestety, zmiany i obietnice rozbudowy nie wpłynęły pozytywnie na bazę graczy. Według serwisu Steamcharts, w ostatnim miesiącu w Black Desert Online jednocześnie bawiło się średnio 10 879 osób. To spadek o niemal 5 tysięcy w porównaniu ze styczniem. Również recenzje użytkowników platformy firmy Valve nie napawają optymizmem. W opiniach przewijają się przede wszystkim narzekania na pay-to-win. Jak jest w istocie? Przez najbliższe dwa dni każdy może przekonać się o tym osobiście.