Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2018, 13:55

autor: Adrian Werner

Black Desert Remastered - popularne MMORPG wkrótce wypięknieje

Studio Pearl Abyss zapowiedziało Black Desert Remastered, czyli darmową aktualizację, która znacząco ulepszy grafikę i oprawę muzyczną tej popularnej gry MMORPG. Trwają również dalsze prace nad dodatkową zawartością, w tym nową krainą.

Patch ma się ukazać 23 sierpnia. - Black Desert Remastered - popularne MMORPG wkrótce wypięknieje - wiadomość - 2018-08-12
Patch ma się ukazać 23 sierpnia.

Gdy w 2014 roku na rynku koreańskim debiutowało Black Desert Online, gra zachwycała oprawą graficzną. Dzisiaj wciąż jest to jedna z najładniejszych produkcji MMORPG, ale upływający czas zrobił swoje i autorzy uznali, że pora na solidny lifting.

Oprawa audiowizualna

Wczoraj, podczas pokazu zorganizowanego w Korei Południowej, studio Pearl Abyss omówiło plany dotyczące projektu Black Desert Remastered. Pod tą nazwą kryje się po prostu wielka darmowa aktualizacja, która gruntownie ulepszy oprawę graficzną i muzyczną gry.

W kwestii oprawy wizualnej produkcję czekają duże zmiany. Silnik zyska rendering bazujący na fizyce, co zapewni znacznie bardziej realistyczny system oświetlenia. Do tego dojdą wolumetryczne chmury i HDR. Ulepszone też zostaną efekty przetwarzania końcowego i ambient occlusion, jak również wygląd wody oraz symulacja fizyki ubrań. Towarzyszyć ma temu poprawa jakości optymalizacji.

Zremasterowana zostanie także oprawa audio, co przede wszystkim oznacza masę dodatkowych utworów muzycznych. Autorzy obiecują, że po aktualizacji każdy kontynent będzie posiadał siedem unikalnych albumów z soundtrackami. Aby zapewnić odpowiednią różnorodność stylów, muzykę nagrywano z orkiestrami w trzech europejskich krajach.

Rozbudowa zawartości gry

Studio Pearl Abyss nie ograniczy się do ulepszenia oprawy audiowizualnej gry. Trwają również prace nad nowym regionem w postaci pogrążonej w mroku krainy Ordilita. Z kolei listę klas ma zasilić męska wersja zwiadowcy. Postacie tego typu uzbrojone będą w kusze i magiczne rękawice.

Polowania na najbardziej czujną zwierzynę umili wprowadzenie systemu snajperskiego, pozwalającego na oddawanie strzałów z dużych dystansów. Ponadto gracze będą mogli wysyłać na misje bojowe swoją alternatywną postać wraz z zatrudnionymi najemnikami. Jeśli odniosą sukces, to wrócą do nas z cennymi skarbami.

Spore zmiany czekają także handel, który ma się zbliżyć do wolnorynkowego systemu, kształtowanego głównie przez samych użytkowników. Gracze będą tworzyli konta kupieckie i składali depozyty ze złota/srebra oraz rejestrowali towary. W dalszych planach jest opracowanie aplikacji mobilnej, która pozwoli na handel bez konieczności bycia zalogowanym w Black Desert Online.

Ulepszenia graficzne zostaną wprowadzone 23 sierpnia tego roku. Na dodatkową zawartość i zmiany w mechanizmach rozgrywki poczekamy dłużej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Black Desert – najpiękniejsze MMORPG na rynku
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Black Desert Online

Black Desert Online