Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka DokeV (PC)
OkładkaDokeV (PC)

DokeV PC

DokeV to przygodowa gra akcji z otwartym światem od twórców Black Desert Online. Produkcja bazuje na koncepcie rodem z serii Pokemon – zbieramy stworki, aby za ich pomocą walczyć.

Akcji | TPP | sandbox | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DokeV Premiera PC

2022

producent: Pearl Abyss wydawca: Pearl Abyss Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

DokeV jest przygodową grą akcji z otwartym światem od studia Pearl Abyss, twórcy popularnej gry MMO Black Desert Online. Rozgrywka dzieje się w świecie rodem z serii Pokemon, w którym istnieją niesamowite stworki nazywane Dokebi. Wcielamy się w ich „trenera” – zbieramy nowe istoty i za ich pomocą walczymy.

Fabuła

Produkcja zabiera nas do fantastycznej krainy, w której istnieją stworki nazywane Dokebi. Są to istoty, które pozyskują energię z ludzkich snów. Wcielamy się w dziecko, które je „trenuje”. Podróżujemy z nimi po rozległej krainie i walczymy z rozmaitymi przeciwnikami.

Mechanika

DokeV to przygodowa gra akcji z otwartym światem. Produkcja jest bardzo dynamiczna, a gracze mają dużą swobodę w przemieszczaniu się.

Tytuł może się pochwalić różnorodną i ciekawą mapą. Od morza, przez miasto, aż po góry – wszystko to mamy szansę zwiedzić. Oczywiście nie musimy robić tego pieszo. Twórcy oddali nam do dyspozycji różne, często szalone, środki transportu, przykładowo: alpaki, odrzutowe deskorolki lub parasol, na którym będziemy mogli się unosić.

Główną atrakcją gry nie jest jednak eksploracja, choć ta z pewnością ma wiele do zaoferowania, a walki. Potyczki w DokeV są toczone za pomocą stworków nazywanych Dokebi. Istoty te mają unikalne umiejętności i specjalizacje. Taki opis narzuca skojarzenia z serią Pokemon, choć oczywiście jest wiele różnic. Największą jest to, że gracze osobiście mogą stanąć do walki, używając szerokiej gramy dostępnych narzędzi.

Kwestie techniczne

Produkcja powstała na autorskim silniku studia Pearl Abyss. Może pochwalić się bardzo ładną i kolorową grafiką.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DokeV: 12+