Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2018, 13:55

Twórcy EVE Online zostaną kupieni przez autorów Black Desert Online

Zespół CCP Games, czyli autorzy EVE Online, wkrótce zostanie wykupiony. Nowym właścicielem będzie koreańskie studio Pearl Abyss, odpowiedzialne za Black Desert Online.

EVE Online pozostaje największym sukcesem w dorobku studia CCP Games. - Twórcy EVE Online zostaną kupieni przez autorów Black Desert Online - wiadomość - 2018-09-06
EVE Online pozostaje największym sukcesem w dorobku studia CCP Games.
EVE ONLINE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CCP Games
  2. Wydawca: CCP Games
  3. Gatunek: kosmiczne MMO
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 6 maja 2003 r.

Znane z EVE Online islandzkie studio CCP Games zmieni właściciela. Zespół poinformował, że wkrótce zostanie przejęty przez koreańską firmę Pearl Abyss, mającą na koncie popularne MMORPG Black Desert Online. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Gdy to się stanie, CCP Games pozostanie odrębnym deweloperem, zajmującym się własnymi projektami.

Sprzedaż studia CCP Games była planowana od jego powstania. Jego właścicielami jest bowiem grupa dużych firm inwestycyjnych, które od początku planowały zarobić na wsparciu finansowym deweloperów.

Ludzie z CCP Games uspokajają fanów, że zmiana właściciela przyniesie same korzyści. Pearl Abyss to studio koncentrujące się na rozbudowanych grach MMORPG. Firma dobrze rozumie specyfikę EVE Online, a jej zasoby i ekspertyza techniczna pomoże autorom w rozwijaniu tego projektu przez długie lata.

CCP Games założono w czerwcu 1997 roku. Debiutanckie dzieło studia, czyli EVE Online, ukazało się sześć lat później. Gra nadal cieszy się dużą popularnością i jest w szybkim tempie rozwijana. Inne projekty zespołu nie były już takimi sukcesami. Spin-offy w postaci strzelanki DUST 514 i kosmicznego symulatora EVE: Valkyrie, okazały się ciekawymi produkcjami, które nie stały się jednak przebojami.

Największą porażką studia była gra World of Darkness, czyli MMO osadzone w znanym ze stołowych RPG-ów Świecie Mroku. Deweloper wykupił w 2006 roku odpowiedzialne za papierowy pierwowzór wydawnictwo White Wolf. Ostatecznie z tego przedsięwzięcia nic nie wyszło. Produkcja gry została anulowana, a markę sprzedano w 2015 firmie Paradox Interactive.

  1. Oficjalna strona CCO Games
  2. Kolejny rekord EVE Online pobity – batalia tytanów o „Gwiazdę Śmierci”