Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Company of Heroes: Kompania braci (PC)

Dodatki do Company of Heroes: Kompania braci

Company of Heroes: Chwała bohaterom
Company of Heroes: Chwała bohaterom

dodatek do gry7 kwietnia 2009

Drugie samodzielne rozszerzenie popularnego wojennego RTS-a studia Relic Entertainment wydanego w naszym kraju pod nazwą Kompania Braci. Wraz z dodatkiem otrzymujemy kolejne trzy kampanie, których akcja toczy się w kluczowych momentach II wojny światowej: Grobla, Bitwa pod Falaise i As Tygrysów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ta, w której przejmujemy kontrolę nad pojedynczym niemieckim czołgiem wraz z jego 4-osobową załogą i osłaniającą go grupą piechoty. Każdy z czołgistów pełni tu nieco inną rolę, a rozgrywka przypomina nieco hybrydę strategii i gry RPG. Autorzy położyli nieco większy nacisk na aspekt taktyczny i działanie z zaskoczenia zamiast zmasowanego ataku na wroga. Pewnym ułatwieniem dla graczy jest także wprowadzenie funkcji tzw. ognia bezpośredniego. W trybie wieloosobowym otrzymaliśmy nowe mapy oraz trzy dodatkowe tryby rozgrywki: Walec Pancerny, Skała i Szturm.

Kompania Braci: Na linii frontu
Kompania Braci: Na linii frontu

dodatek do gry24 września 2007

Samodzielny dodatek do bestsellerowej strategii wojennej Company of Heroes autorstwa studia Relic Entertainment. Rozszerzenie wzbogaca podstawową wersję gry o dwie zupełnie nowe kampanie zrealizowane z podobnym, filmowym rozmachem co oryginał. W pierwszej z nich bierzemy udział w walkach na terenie Normandii oraz bitwie o Caen, przejmując dowodzenie nad siłami 2 Armii Brytyjskiej. Druga pozwala stanąć po przeciwnej stronie barykady i poprowadzić do zwycięstwa niemieckie jednostki pancerne w trakcie słynnej operacji Market Garden. W porównaniu do „podstawki” twórcy wprowadzili do silnika Essence całkiem sporą liczbę poprawek, w tym m.in. wsparcie dla DirectX 10, zmieniające się warunki pogodowe i ulepszoną sztuczną inteligencję kierującą zachowaniem żołnierzy naszych oraz nieprzyjaciela. Nowe opcje zyskał także tryb wieloosobowy stanowiący jedną z mocniejszych stron oryginału.