Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2012, 18:28

Gra Company of Heroes 2 oficjalnie zapowiedziana przez THQ

Company of Heroes 2 zostanie wydany na początku 2013 roku na pecetach. Firma THQ potwierdziła plany odnośnie gry i pokazała pierwszy obrazek.

Firma THQ zapowiedziała oficjalnie grę Company of Heroes 2, która została ujawniona w ubiegłym tygodniu na okładce magazynu PC Gamer. Produkcja tworzona przez studio Relic wyjdzie na początku 2013 roku na pecetach. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, w grze przeniesiemy się do czasów II wojny światowej na Front Wschodni, aby bronić bram Moskwy przez wojskiem nazistowskim jako dowódca oddziałów Armii Czerwonej.

W Company of Heroes 2 studio Relic pokaże możliwości rozbudowanego silnika Essence 3.0, który zapewni lepszą oprawę wizualną, jeszcze więcej destrukcji oraz wprowadzi tak zwany system "dynamicznych taktyk bojowych" (Dynamic Battle Tactics). Twórcy zapowiadają nowe umiejętności dowódcze, niedostępne wcześniej technologie i bohaterów. Wszystko to zostanie zawarte w kampanii solowej oraz rozbudowanym trybie multiplayer.

Danny Bilson, szef THQ, dodał, że możemy spodziewać się silnego wsparcia dla produkcji po premierze, które wydłuży jej żywotność. To najprawdopodobniej oznacza, że Company of Heroes 2 doczeka się wielu mniejszych lub większych dodatków. Na zachętę wydawca pokazał tylko jeden obrazek, prezentujący ośnieżone pole walki.

Pierwszy Company of Heroes, jak przypomniała firma THQ w informacji prasowej, został wydany w 2006 roku i zasłużenie zebrał bardzo pozytywne recenzje. Fanów gatunku strategicznego z Polski chyba nie trzeba przekonywać o jakości produkcji studia Relic. Cała seria jest bardzo popularna w naszym kraju, więc premiera "dwójki" może być ważnym wydarzeniem.

  1. Oficjalna strona Company of Heroes