Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 20:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Pierwsze informacje o grze Company of Heroes 2

Kontynuacja bestselerowej strategii czau rzeczywistego - Company of Heroes ukaże się w przyszłym roku.

Pierwsze informacje o grze Company of Heroes 2 - ilustracja #1
źródło: www.neogaf.com

Na tę wiadomość fani gry Company of Heroes czekali od wielu miesięcy. Sequel wydanej w 2006 roku znakomitej strategii czasu rzeczywistego (RTS) w realiach II wojny światowej zawita na sklepowe półki w przyszłym roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tym razem akcja osadzona zostanie na froncie wschodnim, a gracze dowodzić będą żołnierzami Armii Czerwonej.

Informacje o Company of Heroes 2 pojawiły się na forum NeoGAF wraz ze skanem okładki najnowszego numeru magazynu PC Format, który w sprzedaży pojawi się w przyszłym tygodniu. Co prawda konkretów na temat nowej gry studia Relic Entertainment jest dosłownie jak na lekarstwo, jednak nawet skąpe doniesienia są w tym przypadku wyjątkowo interesujące.

Według użytkownika forum ukrywającego się pod nickiem Drescu, areną działań w Company of Heroes 2 będzie front wschodni. Gracze przejmą kontrolę nad żołnierzami Armii Czerwonej. Duże znaczenie w trakcie zabawy odgrywać ma pogoda, a zwłaszcza słynna rosyjska zima. Śnieg nie tylko spowolni ruch piechoty i czołgów, ale umożliwi też budowanie prowizorycznych schronień przed nieprzyjacielskim ostrzałem. Innym nowym rozwiązaniem w mechanice rozgrywki ma być możliwość przeskakiwania ponad osłonami.

Przypomnijmy, że dyskusje o Company of Heroes 2 trwają od kilku miesięcy. W styczniu koncern THQ ujawnił, że w planach planach wydawniczych ma m.in. kontynuację hitowej produkcji studia Relic Entertainment. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze przecieki opublikowane przez... magazyn PC Gamer.

Pierwsze informacje o grze Company of Heroes 2 - ilustracja #3Pierwsza część serii Company of Heroes ukazała się w 2006 roku i z miejsca zdobyła uznanie wśród fanów wojennych RTS-ów. W opinii recenzenta serwisu gry-online.pl dzieło deweloperów ze studia Relic Entertainment w zasłużyło na bardzo wysoką ocenę 9/10. Do tej pory gra doczekała się dwóch dużych dodatków – Na linii frontu (2007) i Chwała Bohaterom (2009). Deweloperzy próbowali również wydać sieciową wersję gry – Company of Heroes Online, jednak nie wyszła ona poza etap otwartych beta testów, a jej serwery ostatecznie zamknięte zostały w marcu ubiegłego roku.

  1. Company of Heroes: Kompania Braci – recenzja gry