Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tropico 6 - poradnik do gry

Tropico 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dekrety w Tropico 6 Tropico 6 poradnik, solucja

Znaczący wpływ na funkcjonowanie państwa w Tropico 6 mają wpływ dekrety, które wydasz. Pozwalają on na wprowadzenie dodatkowych opłat lub modyfikują nomy społeczne jakie panują na wyspie.

Poszczególne dekrety odblokowywane są w konkretnych epokach i często wymagają dodatkowych badań. Poniżej znajdziesz opis wszystkich dekretów występujących w grze wraz podziałem na epoki od których można je wprowadzać.

Epoka kolonialna

Nazwa - Dekrety w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Nazwa

Wymagane badania?

Zastosowanie

Advanced Boat Service

Tak

Zwiększa szybkość oraz ładowność statków, które zawijają do portów. Zwiększ to ich przepustowość

Food For The People

Nie

Zwiększa zadowolenie z żywność przez dwukrotne zwiększenie racji żywnościowej przypadającej na mieszkańca.

Church Fee

Tak

Pozwala na wprowadzenie obowiązkowej daniny w kościołach. Pozwala to na dodatkowy zarobek, powoduje jednak spadek efektywności budynków religijnych. W późniejszych epokach spowoduje to także wzrost poparcia wśród kapitalistów oraz spadek wśród religijnych obywateli.

No Free Lunch

Nie

Wymusza płacenie za żywność. Pozwala to wygenerować dodatkowy przychód. Powoduje to spadek popracia wśród komunistów i religijnych osób. Poprawia relacje z kapitalistami. Dekret do wprowadzenia w ostateczności.

Employee Of The Month

Tak

Przez cały okres trwania dekretu, pracownicy kopalni i budynków przemysłowych biorą podwójne zmiany. Bardzo dobrze wpływa na efektywność.

Mandatory Siesta

Nie

Wprowadza obowiązkową przerwę w pracy. Zwiększa to zadowolenie z jakości pracy. Jednoczenie obniża efektywności i zwiększa emisję zanieczyszczeń.

Urban Development

Nie

Na pięć lat obniża koszty stawiania wszystkich budynków mieszkalnych. Koszt wprowadzenia dekretu jest wysoki, dlatego jego użycie jest najbardziej opłacalne w czasie Zimnej wojny oraz Współczesności.

Penal Colony

Tak

Na twoją wyspę zaczynają napływać przestępcy. Zwiększy się ilość imigrantów, ale bezpieczeństwo spadnie. Otrzymasz także 100$ miesięcznie w czasie trwania dekretu. Zdecydowanie lepiej jest sprowadzać pracowników za pomocą rajdów. Dekret do wprowadzenia w ostateczności.

Child Allowances

Tak

Wprowadza zasiłki na dzieci. Sprawia to, że nie mają on określonej sytuacji majątkowej.

Free Housing

Tak

Po wprowadzeniu dekretu, wszystkie mieszkania będą darmowe i każdy będzie mógł wprowadzić się w dowolne miejsce. Dekret przydatny, jeśli chcesz poprawić swoje relacje z komunistami.

Wojny światowe

Nazwa - Dekrety w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Nazwa

Wymagane badania?

Zastosowanie

Audience

Tak

Sprawia, że otrzymujesz zadania od trzech frakcji, z którymi masz najniższe relacje. Pozwoli to na zwiększenie ich poparcia. Bardzo przydane, jeśli cieszysz się niską aprobatą, a zbliżają się wybory.

Agricultural Subsidies

Nie

Zwiększa efektywność pracy wszystkich rolniczych budynków, przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów ich utrzymania. Powoduje wzrost zadowolenia kapitalistów i spadek u kapitalistów.

Building Permit

Tak

Obniża koszt budynków o 20%. 10% ceny podstawowej zostanie przesłane na konto szwajcarskie. Obniży to relacje z komunistami, ale pozwoli ci zaoszczędzić na nowych budynkach.

State Loans

Tak

Pozwala na wzięcie kredytu w wysokości 50000$. Trzeba go będzie spłacić w miesięcznych ratach z odsetkami. Używać tylko w przypadku realnego zagrożenia popadnięciem w długi.

Wealth Tax

Tak

Wprowadza podatek dla bogatych mieszkańców. Zapewnia dodatkowe zyski. Odbija się bardzo negatywnie na relacjach z komunistami. Jeśli zdecydujesz się na jego wprowadzenie, to aktywuj także dekret, który pozytywnie odbija się na tej frakcji, by zminimalizować spadek poparcia.

Industrialization

Nie

Obniża na dwa lata cenę wszystkich budynków przemysłowych. Koszt wprowadzenia jest wysoki, więc musisz mieć pewność, że będziesz w stanie wykorzystać tą obniżkę.

Early Elections

Tak

Po roku od wprowadzenia dekretu, mają miejsce wybory.

Literacy Program

Tak

Zwiększa efektywność placówek edukacyjnych przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów utrzymania. Mimo to do wprowadzenia jak najszybciej.

Martial Law

Tak

Obniża szanse na pojawienie się rebeliantów oraz poprawia relacje z militarystami. Jednocześnie zmniejsza wskaźnik wolności oraz obniża wskaźnik turystyki. Stosować tylko i wyłącznie w momencie, gdy ryzyko aktu ze strony buntowników jest wysokie.

Prohibition

Tak

Zakazuje spożywania alkoholu. Zwiększa bezpieczeństwo, ale jednocześnie obniża zadowolenie z rozrywek. Powoduje także spadek efektywności we wszystkich budynkach na wyspie. Tego dekretu, lepiej nie aktywować.

Bells to Bullets

Tak

Przetapia dzwony kościelne na pociski. Powoduje ogromny spadek relacji z religijnymi obywatelami. Zwiększa jednak efektywność jednostek wojskowych i poprawia relacje z militarystami. Jeśli zdecydujesz się na jego wprowadzenie, to aktywuj także dekret, który pozytywnie odbija się na tej frakcji, by zminimalizować spadek poparcia.

Military Police

Tak

Sprawia, że budynki wojskowe działają ja posterunki policji. Mocno obniża wskaźnik wolności w okolicy budynków i pogarsza relacje z militarystami.

Free Wheels

Tak

Biedni także mogą prowadzić samochody. Pogarsza relacje z kapitalistami i poprawia z komunistami. Jest drogi w utrzymaniu, a po odblokowaniu komunikacji zbiorowej staje się bezużyteczny.

Right to Arms

Tak

Pozwala mieszkańcom wyspy na noszenie broni. Zwiększa wolność ale obniża bezpieczeństwo.

Zimna wojna

Nazwa - Dekrety w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Nazwa

Wymagane badania?

Zastosowanie

Nuclear Testing

Tak

Daje 100000$. Pogarsza relacje ze wszystkimi frakcjami i obniża zdrowie obywateli. Mimo to bardzo przydatne przy problemach finansowych. Można użyć tylko raz na grę.

Good Old Days

Tak

Nakazuje obywatelom nosić ubrania z staromodne ubrania. Poprawia relacje konserwatywną stroną społeczeństwa. Dodatkowo każdy Fort i Guard Tower podnoszą wskaźnik turystyki. Jeśli opierasz gospodarkę na turystyce to jest to dekret, który na spokojnie można wprowadzić.

Experimental Ground Treatment

Tak

Daje po 200$ na konto szwajcarskie za każdy budynek przemysłowy. Podnosi także ich zanieczyszczenie. Pogorszy to relację z ekologami. Wprowadź, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy. Dla wyrównania relacji z ekologami wprowadź dekret: Mandatory Waste Sorting.

Mandatory Waste Sorting

Tak

Obniża emisję zanieczyszczeń w budynkach mieszkalnych przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów ich utrzymania. Poprawia relacje z ekologami.

Diplomatic Superparty

Tak

Podwyższa relacje ze wszystkimi supermocarstwami.

Happy Meat

Nie

Zwiększa komfort pracy na Ranch przy jednoczesnym spadku efektywności. Do wprowadzenia tylko i wyłącznie w przypadku, gdy potrzebujesz podnieść ten wskaźnik.

Tax Cut

Nie

Obniża podatki dla mieszkańców. Generuje duże koszty, ale zwiększa aprobatę wszystkich obywateli. Dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zapewnić sobie wygraną w wyborach.

Alternative Food Source

Tak

Sprawia, że przez dwa lata, nikt nie umrze z głodu. Dekret ten zastosuj, jeśli zaczniesz obserwować na wyspie oznaki niedoboru jedzenia.

Spelling Bee

Tak

Daje 5% szansy na natychmiastowe otrzymanie wyższego wykształcenia przez absolwenta High School. Zwiększa przy tym koszty utrzymania tego budynku.

Assembly Ban

Tak

Zakazuje protestów. Zwiększa ryzyko na bunt i obniża swobody obywatelskie.

National Day

Tak

Zwiększa efektywność barów i obniża bezpieczeństwo i stosunki z religijnymi obywatelami.

Współczesność

Nazwa - Dekrety w Tropico 6 - Tropico 6 - poradnik do gry

Nazwa

Wymagane badania?

Zastosowanie

Contraception Ban

Tak

Zakazuje antykoncepcji. Zwiększa współczynnik urodzeń oraz poprawia stosunki z religijnymi obywatelami. Jednocześnie pogarsza relacje z intelektualistami. Wprowadź tylko w przypadku niedoboru pracowników.

Legalized Substances

Tak

Pozwala na zwiększenie swobód obywatelskich oraz pozwala na zwiększenie zysków z turystyki. Obniża wskaźniki relacji z konserwatywnymi frakcjami.

Cultural Diversity

Nie

Zwiększa wskaźnik imigracji oraz turystyki. Bardzo mocno pogarsza relacje z konserwatystami.

Tax Haven

Nie

Zwiększa zyski ze wszystkich biur. Pogarsza jednak stosunki z supermocarstwami. Jeśli chcesz wydać ten dekret musisz upewnić się, że relacje ze wszystkimi supermocarstwami oscylują w granicach 50%.

Knowledgio Sinco

Tak

Podnosi efektywność szkół na rok. Wymaga nakładu punktów wiedzy.

Speedway

Tak

Zwiększa prędkość poruszania się po drogach. Dekret wymagany, ponieważ usprawnia transport na wyspie.

Compulsory Vaccination

Tak

Wprowadzenie tego dekretu powoduje obniżenie zadowolenia z opieki zdrowotnej po każdej śmierci wynikającej z jej niskiego poziomu. Dodatkowo pogarsza relacje z ekologami i religijnymi obywatelami.

Light Bulp Ban

Tak

Obniża zapotrzebowanie na energię elektryczną w blokach mieszkalnych. Jednocześnie zwiększa zanieczyszczenie i koszty utrzymania Garbage Dump. Koszt tego dekretu jest uzależniony od ilości budynków mieszkalnych. Dekret do wydania, jeśli chcesz zaoszczędzić energię elektryczną.

Sea Disposal

Tak

Pozwala na wywóz śmieci poza obręb wyspy. Istnieje jednak szansa na spadek poparcia u jednej z frakcji oraz u supermocarstwa. Możesz zastosować, jeśli uznasz, że zanieczyszczenie wyspy jest zbyt wysokie.

Policy of Detente

Tak

Sprawia, że istnieje 50% szansy na utratę roli przez buntownika oraz powrót do partyzantów do społeczeństwa. Zmniejsza poparcie u tradycjonalistów. Stosuj ten dekret, gdy ryzyko buntem jest wysokie.

Caribbean Trade Pact Association

Tak

Tworzy losowy szlak handlowy oraz poprawia relacje z kapitalistami.

?